جمع‌آوری ۴ میلیارد تومان زکات در رزن و درگزین همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 17 آذر 1401 - شماره 4477
 
امروز : شنبه ، 19 آذر 1401

Today : Fri, December 9, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  123294 تاریخ انتشار:  1401-01-31 - 08:34 تعداد بازدید:  109
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

جمع‌آوری ۴ میلیارد تومان زکات در رزن و درگزین

مادستان

  ۱۰۳ روستا در سال ۱۴۰۰ زکات خود را پرداخت کردند؛ مجموع دریافت زکات روستاها ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بوده که ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای شهرستان‌های رزن و درگزین و یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان برای منطقه سردرود بوده است.
رزن-محیا حق‌وردی‌لو-خبرنگار همدان‌پیام: مسئول زکات شهرستان رزن با اشاره به برنامه‌های عملیاتی دبیرخانه شورای زکات در طول سال گفت: برگزاری جلسات آموزشی و توجیهی برای آگاهی بیشتر عاملین زکات در روستاها، برگزاری جلسات شورای زکات در روستاها با حضور روحانیون، اعضای شورای اسلامی و دهیاران، معتمدین، خیرین و کشاورزان، برگزاری جلسات شورا و تعیین اعضای شورا در روستا با حضور دبیر شورای زکات و معاون مشارکت‌های مردمی، برگزاری مسابقات مقاله نویسی و انشا نویسی برای آشنایی دانش آموزان در خصوص آثار و برکات زکات، توزیع بروشور زکات و کتاب زکات حاج آقا قرائتی و دکتر فلاحی در میان کشاورزان، ایجاد دفترچه زکات، برگزاری جلسات برای بانوان در روستاها جهت آشنایی با احکام و زکات، تقدیر از مربیان برتر زکات و همچنین تقدیر از عاملین برتر زکات بخشی از برنامه‌های این مجموعه در طول سال بوده است.
حجت‌السلام‌والمسلمین علی‌اوسط خورشید با بیان اینکه در دو شهرستان رزن و درگزین ۱۱۸ روستا مشمول پرداخت زکات هستند افزود: ۱۰۳ روستا در سال ۱۴۰۰ زکات خود را پرداخت کردند؛ مجموع دریافت زکات روستاها ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بوده که ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای شهرستان‌های رزن و درگزین و یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان برای منطقه سردرود بوده است.
وی خاطرنشان کرد: ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان از مجموع زکات جمع‌آوری شده به نیازمندان پرداخت شده است.
 خورشید گفت: یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان صرف پروژه‌های عمرانی در شهرستان شده است؛ مردم روستا مایل هستند زکات جمع آوری شده در خود روستا صرف هزینه‌هایی مانند احداث و تعمیر مساجد و حسینیه‌ها، ایجاد و تعمیر غسالخانه‌ها، آسفالت ریزی شود، که به نوعی بخشی از پروژه‌های عمرانی ما نیز بوده‌است.
امام جمعه شهرستان رزن گفت: یکی از پذیرایی‌های خداوند از میهمانان خود بحث استجابت دعاها است که خواستاریم باران رحمت الهی را نازل کند.
حجت‌السلام‌والمسلمین علی‌اکبر منصوری با اشاره به اینکه آیات و روایت متعددی در خصوص زکات مطرح شده است، افزود: همان‌طور که نماز یک ارتباط بین خداوند و بندگان می‌باشد، زکات هم یک عبادت بین بندگان و خدا است.
وی خاطرنشان کرد: زکات جزء مسائل مالی می‌‌‌باشد که بر افراد واجب است، این واجب الهی برای رسیدگی به افراد نیازمند جمع‌آوری می‌شود.
امام جمعه شهرستان رزن با عنوان اینکه زکات باید برای رفع مشکلات نیازمندان هزینه شود افزود: تلاش ما باید بر این باشد که زکات را که جمع‌آوری می‌کنیم برای محرومان خرج کنیم چرا که یک نمود عینی پیدا می‌کند و باعث می‌شود در سال‌های بعدی شاهد دو برابر شدن زکات باشیم؛ تجلیل از کشاورزان برای تشویق کسانی که زکات بر آنها واجب است امری است که باید در دستور کار قرار گیرد.
جذب ۹۵ میلیارد تومان اعتبار در شهرستان رزن
فرماندار شهرستان رزن با اشاره به الحاق روستاها به شهرستان گفت: هدف از الحاق روستاها به شهرستان افزایش زمین برای احداث مسکن است.
علی‌اصغر غفاری آثار افزود: طی برنامه‌ریزی‌های انجام شده قصد داریم زمین را برای احداث منازل افراد بی بضاعت به صورت رایگان در اختیارشان قرار دهیم.
وی با بیان اینکه تعداد ۸۰ نفر در داخل روستا و ۶۰ نفر در داخل دو شهرستان شناسایی شده‌اند که بضاعتی ندارند، خاطرنشان کرد: امیدواریم در یکی دو سال آینده هیچ نیازمندی در شهرستان نداشته باشیم.
فرماندار شهرستان رزن از جذب ۹۵ میلیارد تومان اعتبار در شهرستان رزن خبر داد و گفت: نماینده شهرستان‌های رزن و درگزین ۹۵ میلیارد تومان پول را در حوزه قنات و کانال جذب شهرستان کرده‌اند؛ با توجه به کاهش سفره‌های آب‌های زیر زمینی و کاهش بارش، قصد داریم از اهالی روستاها، کشاورزان به همراه خدمات بسیج سازندگی کمک بگیریم و هم‌افزایی ایجاد کنیم تا این اعتبار را دو برابر کنیم، چرا که این تلاش باعث می‌شود بسیاری از مشکلات در حوزه کشاورزی برطرف شود.
علی اصغر غفاری آثار در پایان افزود: برای تشویق مردم به پرداخت زکات، جشن روستایی و معرفی روستای نمونه بسیار مثمرثمر است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com