1397-11-201397-11-30bool(false) 1397-11-201397-11-30bool(false) 1397-11-201397-11-30bool(false) 1397-11-201397-11-30bool(false) 1397-11-201397-11-30bool(false) برند بانوي خير کشور به ملاير تعلق گرفت ملاير پيشتاز عرصه وقف در کشور همدان پیام
 
 
سه شنبه - 30 بهمن 1397 - شماره 3416
 
امروز : سه شنبه ، 30 بهمن 1397

Today : Tue, February 19, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  88787 تاریخ انتشار:  1397-10-22 - 10:06 تعداد بازدید:  20
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

برند بانوي خير کشور به ملاير تعلق گرفت ملاير پيشتاز عرصه وقف در کشور

مادستان
 
 يکي از افتخارات شهرستان ملاير پيشتازي در حوزه خيرين سلامت است که با فاصله بسيار زياد نسبت به ديگر شهرهاي استان و حتي در کشور صاحب نام نيک و قدمت طولاني است.
رئيس دانشگاه علوم پزشکي همدان با بيان اين مطلب در همايش تجليل از بانوان خير عرصه سلامت شهرستان ملاير و همچنين بزرگداشت بزرگ بانوي خير عرصه سلامت «فخر الحاجيه» تأکيد کرد: مهمترين و بهترين اقدام جهت کارهاي خیر زنده نگه داشتن کار خير است و ادامه داد: آموزه‌هاي دين مبين اسلام نيز در اين باره توصيه مي‌کند کار خير را توسط فرزندان خود انجام دهيد چرا که اين کار باعث نهادينه کردن اين اقدام بزرگ و شايسته انساني است.
حبيب‌ا... موسوي بهار درخشان‌ترين کارنامه دولت را در حوزه سلامت بيان کرد و گفت: افتخار مي کنیم در آستانه 40 سالگي انقلاب اسلامي حوزه سلامت اقدامات بسيار شايسته و فراگيري انجام داده و به اهداف متعالي خود رسيده است.
وي افزايش اميد به زندگي از 55 سال به بيش از 76 سال را از نشانه‌هاي بارز موفقيت عرصه سلامت در ايران دانست و افزود: متأسفانه مرگ و مير ناشي از حوادث ترافيکي و تصادفات و بخشي نيز از حوادث کار آمار افزايش اميد به زندگي در ايران را پايين مي آورد.موسوي بهار گفت: در پوشش سراسري واکسيناسيون، کاهش مرگ و مير نوزدان و مادران سال‌هاست که در دنيا پيشتاز هستيم و افزود ما موفق به ريشه‌کني بيماري‌هاي واگيردار در کشور شده‌ایم،همچنين با اشاره به اقدامات خوبي که در زمينه پيشگيري در درمان بيماري‌هاي قلبي و عروقي صورت گرفته از خيرين حوزه سلامت در شهرستان‌ها خواست که مردم را در کانون سلامت محلات به ورزش‌هاي همگاني و تحرک تشويق و از مصرف قند و شکر و چربي و استعمال دخانيات که ريشه بسياري از بيماري‌ها و سرطان‌هاست خودداري کنند.
رئيس دانشگاه علوم پزشکي همدان مردانگي را يک سبک و صفت انساني برجسته توصيف و اظهار کرد: خانم‌ها بيشتر از اين صفت برخوردارند و از آنها خواست که آقايون را به سمت خيرين سلامت سوق دهند.
رئيس مجمع خيرين سلامت ملاير نيز در اين همايش مجمع خيرين سلامت را يک نهاد غيردولتي و غير سياسي که هدفش تشويق خيرين به مساعدت و کمک درمان بيماري‌های سخت درمان و خرید تجهيزات پزشکي است عنوان کرد و گفت: ملاير يد طولايي در حوزه وقف دارد چنانچه واقفين خيرانديش در احداث بيمارستان‌ها و کمک به تجهيزات بيمارستاني ملاير بسيار نقش پررنگ و تأثيرگذاري داشتند.عباس‌ آذر همايون با بيان اينکه حوزه سلامت امري ملي و کشوري است و هزينه‌هاي درماني با رشد فرآينده‌اي مواجه شده و همچنين تجهيزات پزشکي جديدي روي کارآمده و از سوي با کمبود بوجه پزشکي کشور که يکي از دلايل استعفاي وزير بهداشت بوده مواجه شده ایم تأکيد کرد: براي رفع اين چالش و پر کردن اين فاصله بايد از ارگان‌ها و افراد خير بهره بيشتري ببريم.
وي ادامه داد: با مشارکت مددکاران مجرب و مساعدت خيرين به بيماران سخت درمان کمک‌هاي بسياري شده که در اين راستا مي‌توان از برگزاري جشنواره غذا که درآمد حاصل از آنها صرف هزينه درمان بيماران سخت درمان شده و همچنين توزيع صندوق‌هايي در شهر جهت جمع‌آوري کمک مردم نام بود.معاون استاندار و فرماندار ويژه ملاير نيز در اين همايش با تأکيد بر اينکه مسير توسعه هر جامعه ‌اي در گرو داشتن سرمايه عظيم انساني و اجتماعي است بيان کرد: همه واقفند که بزرگترين منابع هر کشوري داشتن انسان‌هاي فهيم و خيرانديش آن جامعه است.
باب‌ا... فتحي واقفين را انسان‌هاي بزرگي که مال و دارايي و هر آنچه دارند را به طبق اخلاص مي‌گذارند و به خلق خدمت مي‌کنند عنوان کرد و سکينه ترکمان سهرابي ملقب به فخر الحاجه را که با امر بخش بزرگي از دارايي و اموال خود در راستاي احداث بيمارستان فخريه ملاير گامي بزرگ در عرصه سلامت برداشته نماد ،الگو و اسوه‌ايي اجتماعي دانست که در کنار واقفين چون سيف‌الدوله ،دکتر راستان،‌دکتر بهنام جو و... در ذهن و ضمير مردم قدرشناس ملاير نقش بسته و هيچگاه با گذر زمان فراموش نمي‌شود.
نماينده واقف بيمارستان فخريه ضمن تقدير و تشکر از برگزاري همايش و نکوداشت بزرگ بانوي خير عرصه سلامت عنوان کرد جايگاه خيرين ملاير جايگاه عظيم و والايي است و وقف يک واژه و کلمه نيست بلکه امروزه تبديل به يک ادبيات شده است.اسفنديار سهرابي در اين همايش پيشنهاد داد: اداره اوقاف ملاير اين توانايي و امکانات را دارد که مکاني زيبا احداث و مجسمه و بيوگرافي خیران ملاير را در آن جمع کند و تصريح کرد: بنا را طوري بسازند که امکان توسعه داشته باشد زيرا ملاير ثابت کرده که ظرفيت و پتانسيل بسيار زيادي در اين زمينه دارد.
گفتنی است :سکینه ترکمان سهرابی که درتشرف به حج به دلیل خدماتش به حجاج فخر الحاجیه لقب گرفت در سال 1317بیمارستان فخریه ملایر را احداث کرد و اولین بانوی پرستار ملایر می باشد.
 

بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com