آسیب‌های جدی آموزش‌های غیرحضوری دانش‌آموزان همدان پیام
 
 
شنبه - 15 مرداد 1401 - شماره 4377
 
امروز : دوشنبه ، 17 مرداد 1401

Today : Mon, August 8, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  120177 تاریخ انتشار:  1400-07-29 - 07:00 تعداد بازدید:  136
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

آسیب‌های جدی آموزش‌های غیرحضوری دانش‌آموزان

مادستان

 کبودراهنگ- اکرم حمیدی- خبرنگار همدان‌پیام: آموزش غیرحضوری برای تعلیم‌وتربیت دانش‌آموزان آسیب‌هایی را به دنبال داشته است و بازگشایی می‌تواند تا حد زیادی از این مشکلات را برطرف کند.
کارشناسان درخصوص آموزش‌های غیرحضوری می‌گویند افت تحصیلی آشکار و پنهان ناشی از توقف آموزش حضوری قابل‌توجه است و ممکن است در آینده نتایج آثار جبران‌ناپذیری بر دانش‌آموزان در ابعاد مختلف بگذارد. علاوه بر آن تعطیلی مدارس بر وجوه دیگر شخصیت کودکان و نوجوانان که مرتبط به مقوله تربیت و یادگیری است تأثیر منفی دارد و تبعاتی در سبک زندگی و الگوهای رفتار کم‌تحرکی و فعالیت‌ بدنی اندک استفاده از تلفن‌همراه و حضور در فضای مجازی و... ابعاد دیگری از پیامدهای بد آموزش غیرحضوری دانش‌آموزان است.
بنابراین با کاهش آمار کرونا و بهتر شدن شرایط مدارس شهرستان کبودراهنگ به‌صورت تدریجی در برخی از مقاطع به خصوص در مناطقی که با مشکل اینترنت مواجه هستند بازگشایی شده است و دانش‌آموزان به‌صورت گروه‌بندی در کلاس درس حضور دارند.
مدیرآموزش‌وپرورش شهرستان کبودراهنگ در این خصوص گفت: با توجه به اینکه مشکل ضعف ساختار ارتباطات اینترنتی در برخی از روستاهای محروم و دورافتاده وجود دارد به ناچار در این روستاها آموزش‌ها با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی حضوری است.
احمد رستمی افزود: توجه به بهداشت، سلامت و ایمنی نخستین و ضروری‌ترین اولویت آموزش‌وپرورش برای حفظ جان دانش‌آموزان، معلمان و خانواده‌های آنهاست و برای بازگشایی تدریجی دیگر مدارس از آبان‌ماه به‌صورت حضوری، شرایط بهداشتی مدارس را بررسی می‌کنند و توسط کارشناسان بهداشت نظارت می‌شود.
رستمی گفت: 70 درصد دانش‌آموزان 12تا 18 سال و 80 درصد معلمان در شهرستان کبودراهنگ واکسینه شدند.
وی بیان کرد:202 مدرسه در شهرستان کبودراهنگ وجود دارد که از این تعداد 47مدرسه شهری و 155مدرسه روستایی هستند و 21 هزار دانش آموز در سالتحصیلی جدید مشغول تحصیل هستند که از این تعداد 12هزار دانش‌آموز روستایی 9 هزار دانش‌آموز شهری هستند.
مدیرآموزش‌وپرورش شهرستان کبودراهنگ همچنین با انتقاد از نوسازی استان همدان گفت: ساختمان مدرسه پنجم آبان علی‌رغم افتتاح در هفته دولت امسال هنوز توسط نوسازی تکمیل و تحویل آموزش‌وپرورش نشده است و دانش‌آموزان این مدرسه به‌صورت شیفتی از یکی از مدارس شهر استفاده می‌کنند و در این زمینه مشکلاتی دارند، بنابراین از نوسازی استان تقاضا داریم که هرچه سریع‌تر اقدام به تکمیل و تحویل مدرسه پنجم آبان کنند تا از مشکلات معلمان و دانش‌آموزان     کاسته شود.
وی درخصوص کمبود معلم نیز افزود: مشکل کمبود معلم به‌صورت کشوری است و آموزش‌وپرورش شهرستان کبودراهنگ نیز با این مشکل دست‌وپنجه نرم می‌کند و برای رفع آن از معلمان بازنشسته، معاونان و مدیران مدرسه و اضافه‌کار برای معلمان استفاده می‌کنیم و از مسئولان کشوری تقاضا داریم که نسبت به رفع این مشکل نیز اقدام بکنند تا کیفیت آموزشی در سطوح بالاتری قرارگیرد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com