پژوهشکده انگور ملایر بزودی افتتاح می‌شود همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 1 اسفند 1398 - شماره 3699
 
امروز : جمعه ، 2 اسفند 1398

Today : Fri, February 21, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


نتایج لحظه به لحظه آمار صندوق های رای در کانال تلگرامی همدان پیام
logo-samandehi
 
کد مطلب:  93640 تاریخ انتشار:  1398-02-26 - 09:38 تعداد بازدید:  31
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

پژوهشکده انگور ملایر بزودی افتتاح می‌شود

مادستان


 ملایر - خبرنگار همدان پیام: دانشگاه ملایر با وجود رشته های دانشگاهی و پتانسیل ها ی بالا در زمینه های مختلف می تواند پاسخگوی نیازهای مبل ومنبت شهرستان ملایر باشد تا مبل  ومنبت ملایر در کنار متخصصین و کارگاه های متعدد از یک برند دانشگاهی نیز برخوردار شود.
رئیس دانشگاه ملایر با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران، رسالت دانشگاه را در تأمین هزینه های خود و خدمت به جامعه در راستای کمک به کشاورزی ، صنعت  و سبک وسیاق زندگی مردم عنوان کرد و گفت: رشته هایی که سبب تولید منابع و علم شود در اولویت اصلی دانشگاه ملایر است.
خسرو سایه وند با اشاره به  پژوهش محور بودن دانشگاه و برآورده کردن نیازهای جامعه همچنین با توجه به آوازه شهر ملی منبت افزود: رشته مبل ومنبت و مهندسی مبل ، رشته مورد نیاز شهرستان است که در این زمینه کارهای مقدماتی انجام شده است و در حال رایزنی برای جذب هیأت علمی هستیم ، امید است در کنار پژوهشکده انگور با پژوهشکده مبل ومنبت برندی دانشگاهی برای مبل ومنبت ملایر بوجود آوریم که باعث توسعه اقتصادی شهرستان شود.
وی همچنین یکی از دستاوردهای ارزشمند دانشگاه ملایر را پژوهشکده انگور دانست و با بیان اینکه پژوهشکده 3 گروه پژوهشی و 2 مرکز دارد خاطر نشان کرد:این پژوهشکده با رویکرد برطرف کردن مشکلات انگور و کشمش بعد از ماه مبارک رمضان رسماً افتتاح می شود.
سایه وند بیا ن کرد: پژوهشکده انگور با 7 دانشجوی دکترای پژوهش محور ، 24 دانشجوی فعال و با هدف  آموزش  شیوه های نوین کشاورزی وباغداری در حال خدمت می باشد وی همچنین قدرت پژوهشکده انگور را در قدرت مردمی دانست و ضمن تشکر از باغداران گفت : باغداران 26 باغ خود را در اختیار پژوهشکده قرار دادند تا دانشجو ها کارهای تحقیقاتی خود را انجام دهند که 36 طرح تحقیقاتی به اتمام رسیده و 12 طرح نیز در دست اجرا است.
سایه وند با بیان اینکه عملکرد پژوهشکده محلی ومنطقه ایی است اما دیدی ملی و بین المللی دارد  توانسته در لیست سازمان های تحقیقاتی دنیا قرار گیرد.
رئیس دانشگاه ملایربا اشاره به نقش مهم دانشگاه ملایر در ثبت جهانی انگور گفت: دانشی که باغداران با تجربه وبا ارث بردن از گذشتگان کسب کرده اند برای فائو بسیار با اهمیت بوده است ، دانشگاه ملایر خود را در مقابل این تجربه ها قرار نمی دهد بلکه در کنار این تجربه ها قرار می گیرد.
سایه وند با اشاره به اینکه باغداران در استفاده از سم وکود اطلاعات مناسبی ندارند تأکید کرد: یکی از اهداف پژوهشکده آموزش در این زمینه است زیرا صادرات با باقی مانده سموم امکان پذیر نیست ،افزایش برداشت از 15 تا 25 تن در هکتار به بیش از 60 تن و افزایش صادرات امکان پذیر است در صورتیکه استفاده از سموم وکود را مدیریت کنیم.
وی از همچنین از 7 رشته تحت عنوان علوم و مهندسی محیط زیست ، باغبانی گرایش فیزیولوژی تولید و پس از برداشت ، باغبانی گرایش اصلاح و بیوتکنولوژی ، صنایع غذایی گرایش شیمی مواد غذایی، صنایع غذایی گرایش زیست فناوری مواد غذایی ، آدرو تکنواوژی گرایش فیزیولوژی، بیوتکنولوژی کشاورزی در پژوهشکده انگور خبر داد.رئیس دانشگاه ملایر از تحصیل 16 دانشجو از کشورهای آسیایی وآفریقایی در دانشگاه ملایر خبرداد و افزود علاوه بردانشجو چند پروژه بین الملل نیز داریم و امیدواریم بتوانیم تبادل استاد و دانشجو با سایر کشورهایی که در پروتکل وزرات علوم تعریف شده است داشته باشیم.
وی همچنین پروژه های عمرانی از جمله کتابخانه با 4 هزار متربع و 80 درصد پیشرفت فیزیکی و پروژه آمفی تئاتربا ظرفیت 600 نفر و 85 در صد پیشرفت فیزیکی را از پروژه های نیمه تکمیل نام برد که ردیف بودجه ملی آن ها به اتمام رسیده که برای تکمیل آن ها از درآمد اختصاصی دانشگاه استفاده می شود.
گفتنی است دانشگاه ملایر دومین دانشگاه بزرگ استان است که 5279 دانشجو با 27 رشته در مقطع کارشناسی ،31 رشته در مقطع کارشناسی ارشد و 14 رشته در مقطع دکترا دارد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com