مزایده زمین‌های ناحیه صنعتی لالجین ۲ متوقف شد همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : پنجشنبه ، 24 خرداد 1403

Today : Thu, June 13, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  129361 تاریخ انتشار:  1401-10-15 - 19:12 تعداد بازدید:  199
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

با دستور دادستانی
مزایده زمین‌های ناحیه صنعتی لالجین ۲ متوقف شد

مادستان


 به دنبال مطالبات تولیدکنندگان سفال لالجین مبنی بر وجود ابهامات بسیار در نحوه واگذاری زمین‌های فاز ۲ شهرک صنعتی و قیمت اعلامی که بیش از حد تصور آنان است مزایده این زمین‌ها متوقف شد.

تولیدکنندگان در دیدار با دادستان همدان در بازدید از این منطقه عنوان کردند: اگر کسی به داد تولیدکنندگان نرسد، تعطیلی دومینو وارد کارگاه‌های تولیدی شأن و بیکار شدن عده بسیاری دور از انتظار نیست.

آنان خواستار شدند تا بررسی شود که قیمت گذاری زمین‌های این شهرک صنعتی بر چه مبنایی بوده؟ و چرا اهلیت سنجی برای واگذاری به تولیدکننده واقعی قبل از مزایده برگزار نمی‌شود که اگر این مهم محقق شود چه بسا دیگر نیازی به مزایده نباشد.

حجت الاسلام محققی امام جمعه لالجین هم عنوان کرد: اینکه برخی مسئولان می‌گویند یکی از علت‌های قیمت اعلام شده زمین مربوطه به دلیل فراهم ساختن زیرساخت‌های این شهرک است؛ قابل قبول نیست، چرا که همین زیرساخت‌ها را هم برای شهرک‌های صنعتی دیگر مهیا کرده‌اند اما قیمت آن زمین‌ها ارزان‌تر از زمین‌های فاز ۲ شهرک صنعتی لالجین اعلام شده است.

دادستان همدان در جلسه جمع بندی نهایی با تأکید بر‌اینکه همه باید عزم‌مان را برای حمایت از تولید جزم کنیم، گفت: در همین نگاه اولیه به فرم اهلیت سنجی می‌توان ابهامات موجود را مشاهده کرد، بنابراین برای بررسی جامع‌تر و توجه به مطالبات تولیدکنندگان باید موضوع به صورت جز به جز در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان با حضور نمایندگان تولیدکنندگان سفال لالجین بررسی شود.

حسن خانجانی موقر، اظهار کرد: یکی از ابهامات موجود در فرم اهلیت سنجی، این است که برای خود تولیدکنندگان لالجینی امتیازی قرار داده نشده، آن هم در شرایطی که کارگاه‌های آنان با شرایط فعلی، کم کم به سوی تعطیل شدن می‌رود.

این مقام مسئول قضائی افزود: یکی دیگر از ایرادات این فرم این است که گفته شده؛ مالکینِ دارای واحد صنعتی در سایر شهرک‌ها ۲۰ امتیاز کسب می‌کنند، بدان معنا که اگر فردی، زمینی در شهرک ناحیه یک لالجین داشته باشد امتیاز بهتر و بیشتری دارد! این مسئله قابل تأمل است و در باطن آن به جای حمایت از تولیدکننده حمایت از سرمایه گذار را تداعی می‌کند و ابهامات بسیار دیگر که باید به طور کامل با ریزبینی خاصی مورد بررسی قرار گیرد.

خانجانی موقر با اشاره به اینکه در نحوه برگزاری مزایده واگذاری زمین‌های فاز ۲ شهرک صنعتی لالجین هم ابهاماتی وجود دارد، تأکید کرد: بنابراین با دستور قضائی این دادستانی تا رفع شبهات، این مزایده متوقف می‌شود.

وی عنوان کرد: یکی دیگر از مشکلات موجود این است که چرا تعداد متقاضیانی که برای مزایده نام نویسی کرده‌اند برای بررسی در اختیار اتحادیه مربوطه قرار نمی‌گیرد؟ در حالی که این اتحادیه با توجه به اشراف اطلاعاتی که بر روی تولیدکنندگان دارد بهتر تشخیص می‌دهد که چه افرادی شرایط و اهلیت لازم برای خریداری زمین در شهرک صنعتی را دارند یا ندارند.

دادستان همدان همچنین گفت: باید ضوابط قیمت گذاری زمین این شهرک صنعتی هم بررسی شود تا عادلانه و منصفانه و با حضور نمایندگانی از اتحادیه و تولیدکنندگان انجام گیرد، البته در این بخش باید ضوابط وزارتخانه مربوطه را هم در نظر گرفت، اما فراموش نشود که نفع مردم و حمایت از تولیدکننده در درجه نخست قرار گیرد.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com