پردیس سینمایی امید نهاوند با 3سالن350 نفری ایجاد می‌شود همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 8 اسفند 1398 - شماره 3705
 
امروز : شنبه ، 10 اسفند 1398

Today : Sat, February 29, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


همدان لیبل
logo-samandehi
 
کد مطلب:  98741 تاریخ انتشار:  1398-06-17 - 09:55 تعداد بازدید:  100
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

شهردار نهاوند خبرداد:
پردیس سینمایی امید نهاوند با 3سالن350 نفری ایجاد می‌شود

نویسنده : معصومه کمالوند

مادستان

نهاوند-خبرنگارهمدان پیام: با حمایت بخش خصوصی و مشارکت شهرداری نهاوند پردیس سینمایی در این شهر ساخته می شود.
پس از خشک شدن "درخت هلو" آخرین اکران سینمایی و کمای سینمای نهاوند از اوایل دهه 80  طرح هایی دست و پا شکسته برای پر کردن جای خالی سینمای نهاوند اجرا شد اما نداشتن توجیه اقتصادی اجازه پیش روی نداد و چند ماه بعد کار تعطیل می شد و مردم هم نسبت به سامان گرفتن سینمایی که با آن خاطره های بسیاری داشتند تقریبا ناامید شده بودند اما همچنان از خواسته های مهم آن ها در بخش فرهنگی قرار داشت.
در سفر اخیر معاون سازمان امور سینمایی کشور ، مدیرکل ارشاد استان و جلسه با شهردار ، مدیر فرهنگ و ارشاد نهاوند برای راه اندازی پردیس سینمایی در این شهر و معرفی مکان ، این موضوع قرار است جان بگیرد و این بار در قالب پردیس سینمایی با محوریت شهرداری نهاوند اجرا شود.
رییس دبیرخانه شورای عالی سینمایی کشور با بیان اینکه در سال های اخیر بیش از ۲۵۰ سالن سینما توسط بخش خصوصی در کشور در مراحل ساخت است از حمایت های مالی هم این سازمان خبرداد.
رمضانعلی حیدری خلیلی گفت: هنوز در برخی شهرهای پرجمعیت کشور بخش خصوصی توجیه مالی برای ایجاد سینما ندارد و پردیس سینمایی راهکار خوبی برای این موضوع بود که به کمک شهرداری ها اجرا خواهد شد.
به گفته خلیلی طرح پردیس سینمایی امید با مشارکت شهرداری ها در۲۰شهر ۲۰استان کشور و  هر استان یک شهر اجرا می شود که با استقبال شهرداران مواجه شده است و در استان همدان این موضوع در نهاوند پردیس سینمایی امید حدقل در ۳ سالن توسط شهرداری اجرا خواهد شد.
شهردار نهاوند هم گفت: با پیشنهاد و درخواست شورای شهر نهاوند برای اجرای طرح پردیس سینمایی امید در نهاوند اجرا می شود.به گفته محمد حسین پور ، پردیس سینمایی امید حدقل در ۳ سالن با ظرفیت های ۵۰ و ۱۰۰ و 150 نفر خواهد بود که 500میلیون تومان آن را از سازمان شهرداری های کشور و در نهایت یک میلیارد و 200میلیون تومان  برای اجرای این طرح اعتبار می گیرد و شهرداری هم یا مستقیم یا با جذب سرمایه گذار بخش خصوصی این طرح را اجرا خواهد کرد.
حسین پور تصریح کرد: احداث سینمایی پردیس از خواسته های مهم و ضرورت های قابل توجه در حوزه فرهنگی و از وظایف شهرداری است که باید تامین شود و حالا هم قرار است بعد از معرفی زمین و تایید آن و ارایه طرح و تدوین نقشه های سینما با واگذاری به پیمانکار و جذب سرمایه گذار بخش خصوصی این خواسته مهم را تامین کنیم.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com