فاز نخست نهضت آسفالت ریزی شهر بهار پایان یافت همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 17 آذر 1401 - شماره 4477
 
امروز : شنبه ، 19 آذر 1401

Today : Fri, December 9, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  124656 تاریخ انتشار:  1401-04-13 - 14:13 تعداد بازدید:  96
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

فاز نخست نهضت آسفالت ریزی شهر بهار پایان یافت

مادستان

 بهار _میناابراهیمی _خبرنگار همدان پیام: فاز نخست نهضت آسفالت‌ریزی معابر شهر بهار به پایان‌رسید که این حجم از آسفالت‌ریزی در 20سال گذشته بی‌سابقه بوده‌است.
شهردار بهار بااعلام این مطلب گفت: فاز نخست نهضت آسفالت‌ریزی این معابر شامل آسفالت‌ریزی بلوار معلم، محله شیخ علی میرزا، کوچه درخشان وپامچال 2،کندرو بلوارکشاورزی وخیابان شهید رجایی که بیش از 2هزارو100تن بااعتباری بیش از 37میلیارد و800میلیون ریال است. مهدی مجیدی ادامه داد: در بودجه سال‌جاری 6هزارتن آسفالت برای حدود 30 تا40 معبرمشخص شهر‌بهار درنظر گرفته‌ شده‌است که قابلیت اجرای 8 هزارتن آسفالت را درصورت خودیاری اهالی داریم. همچنین جدول‌گذاری به‌طول 8 هزارمترمربع نیز از دیگر اقداماتی است که بخشی انجام و مابقی تا پایان سال به تحقق خواهد پیوست.
وی با قدردانی از شهروندان برای تعریض وبازگشایی معابر، صبوری وهمکاری شهروندان دراجرای پروژه شامل زیرسازی، جدول‌گذاری وآسفالت‌ریزی معابر اظهار کرد: شهرداری وشورای‌اسلامی شهربهار رویکرد توجه به نقاط محروم وکم‌برخوردار را در رأس امور قرارداده است تا با بهره‌مندی یکسان شهروندان از خدمات شهرداری طعم خوش‌خدمتی را چشیده و رضایتمندی بیش از پیش شهروندان را درپی داشته‌باشد.
وی افزود: بااقدامات عمرانی متعدد، شهربهار تبدیل به کار‌گاه عمرانی شده‌است که اجرای این حجم از آسفالت در 20سال گذشته دربهار بی‌سابقه بوده‌است.
وی ازشهروندان خواست با پرداخت به موقع عوارض وخودیاری، شهرداری را در افزایش ارائه خدمات و راندمان‌کاری یاری رسانند ودرصورت خودیاری اهالی، معابر بیشتری به‌جز موارد تعریف شده در بودجه نیز آسفالت‌ریزی می‌شود.
وی افزود: اجرای هرمترمربع جدول‌گذاری 500هزارتومان هزینه برای شهرداری دربردارد که تنها در یکی از محلات شهر به‌نام شیخ‌علی‌میرزا که چندین کوچه از آن منشعب می‌شود وطول زیادی دارد،500 میلیون تومان هزینه جدول‌کشی کتابی شده‌است.
مهدی مجیدی با بیان‌اینکه حدود 4 میلیارد تومان در 2ماه اخیر صرف آسفالت‌ریزی معابر شده‌است، گفت: باقوت تمام تا پایان سال، 16میلیارد تومان اعتبار صرف آسفالت‌ریزی می‌شود.
وی جدول‌گذاری و آسفالت انتهای خیابان سیدجمال‌الدین‌اسدآبادی، جدول‌گذاری و آسفالت کوچه شیخ‌علی‌میرزا و کوچه های منشعب، پارک نواری شهرک پاسداران و آسفالت خیابان عدالت،جدول‌گذاری کوچه های شهرک‌فرهنگیان وجدول‌گذاری و آسفالت بلوارشاهد را از جمله پروژه‌های عمرانی در محلات مختلف شهر بهار عنوان کرد که درحال اجرا است.
مجیدی همچنین احداث واحد تجاری شهرداری، کفسازی سوله ماشین‌آلات نقلیه، پیاده‌روسازی معابر شهری را از مهم‌ترین پروژه‌های عمرانی سال‌جاری دانست.
وی همچنین از شهروندان خواست قبل از اجرای آسفالت در معابر، از هدایت پساب‌های خانگی به‌دلیل وجود مواد شوینده که باعث تخریب و افت کیفیت آسفالت می‌شود جلوگیری نمایند واقدامات لازم را برای هدایت پساب‌ها به فاضلاب انجام دهند.
مجیدی با بیان اینکه ایجاد شادابی و نشاط در سیمای شهر از طریق توسعه فضای سبز از اهداف مهمی است که مدیریت شهری همواره در راستای دستیابی به آن گام برداشته است، تصریح کرد: از این‌رو احیای فضای سبز در محلات با مشارکت شهروندان علاقه‌مند و دوستدار فضای‌سبز نقش  موثری در تحقق این امر مهم دارد که ازشهروندانی که در این امر مهم مشارکت دارند، قدردانی‌شد.
وی از بازسازی و نصب وسایل‌بازی در پارک‌های سطح‌ شهر خبرداد و افزود:
عملیات ساخت آبخوری پارک‌بانوان و کف‌سازی‌رفوژ وسط پارک، نواری خیابان عدالت با مصالح بنایی (جالیز ) توسط واحد فنی‌شهرداری بهار درحال اجراست، همچنین کاشت گل فصلی در انتهای بلوار معلم نیز انجام‌شد.
مجیدی از تقدیر بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور از شهرداری و شورای اسلامي شهر بهار به‌منظور همکاری با کمیته امداد امام خمینی(ره) و  نام‌گذاری یکی از میادین شهر بهار به‌نام میدان زکات خبرداد و افزود: آئین رونمایی از میدان زکات شهر بهار با حضور بختیاری رئیس  کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور با همکاری امام جمعه، فرماندار ،شهردار و اعضای شوراي اسلامي شهر بهار نیز انجام‌شد.
مجیدی اظهارکرد: به‌مناسبت هفته قوه قضاییه به‌همراه شورای‌اسلامی‌شهر در برنامه‌هایی جداگانه با رئیس دادگستری و دادستان شهرستان بهار و اعضای شورای حل‌اختلاف شهر بهار دیدار و از تلاش‌ها و زحمات آنان تقدیر و تجلیل به‌عمل آوردند.
مجیدی ازبرگزاری همایش دوچرخه سواری با حضور شهردار بهار ، جعفری، رئیس‌اداره ورزش‌جوانان شهر بهار، جباری رئیس‌ اداره آموزش و پرورش ،اعضای شورای اسلامی و همچنین علاقه‌مندان به دوچرخه سواری از محل شهرداری بهار خبرداد که این همایش به مناسبت افتتاح اوقات فراغت تابستانی تشکیل و در پایان مراسم به ورزشکاران دارای مقام ، جوایزی اهدا شد.
وی از رنگ‌آمیزی مبلمان شهری و نصب آبسردکن واصلاح روشنایی در محوطه نمازخانه امام خمینی (ره) توسط واحد زیباسازی وخدمات‌شهری‌شهرداری بهارخبرداد و افزود: اجرای عملیات تسطیح ، خاک‌برداری و چاله‌کنی جهت آماده‌سازی بستر کاشت نهال و درخت در حاشیه‌ی  انتهای معابر خیابان شهید رجایی جهت توسعه سرانه فضای‌سبز شهری و ایجاد چشم‌انداز زیبا در سیمای شهر توسط واحد فضای سبز شهرداری بهار در حال انجام می‌باشد ،گل‌کاری و کاشت درخت و نهال در سطح معابر، زیبایی و جلوه خاصی به مناظر عمومی شهر می‌دهد که در این راستا عملیات  چاله کنی معابر در انتهای خیابان شهید رجایی در دستور کار واحد فضای سبز شهرداری قرار گرفته‌است.
مجیدی تصریح کرد: ادامه لکه‌گیری و ترمیم آسفالت در کوی پاسداران (ایمان ۳ و ۴) توسط واحد فنی شهرداری بهار در حال انجام است .
مجیدی درادامه از استقرار میز خدمت شهرداری و شورای‌اسلامی شهر بهار درروز جمعه هفته گذشته، قبل از خطبه‌های نماز جمعه خبرداد که  شهردار و شورای اسلامی شهر بهار به سوالات شهروندان پاسخ دادند.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com