سرمایه گذاری 14هزار میلیاردی چینی‌ها برای ساخت نیروگاه در نهاوند همدان پیام
 
 
شنبه - 30 تير 1397 - شماره 3244
 
امروز : يكشنبه ، 31 تير 1397

Today : Sun, July 22, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * ---(( سال 1396 اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ))---
ورود کاربران


کانال همدان پیام
logo-samandehi
 
کد مطلب:  82332 تاریخ انتشار:  1396-06-16 - 05:45 تعداد بازدید:  93
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

سرمایه گذاری 14هزار میلیاردی چینی‌ها برای ساخت نیروگاه در نهاوند

مادستان

نهاوند- معصومه کمالوند- خبرنگار همدان پیام: چینی ها قرار است از انرژی خورشیدی برای نهاوند برق تولید کنند یک انرژی پاک و همسو با محیط زیستی که قرار است برای نسل بعد هم حفظ شود.
عمر این این نیروگاه تا 20 سال آینده از زمان تاسیس است و پس از آن هم فرسودگی قطعات آن فرا می رسد و باید مجدد برای بهره برداری  تمدید شود.
برهمین اساس هم یک هيأت 5نفری از سرمایه گذاران کشور چین روز گذشته با هدف سرمایه گذاری در نیروگاه  برق خورشیدی نهاوند به این شهرستان آمدند تا ضمن حضور در محل این نیروگاه (روستای عبدالملکی از توابع بخش خزل شهرستان) شرایط موجود را بررسی و کار خود را برای احداث و راه اندازی این نیروگاه آغاز کنند.
پیش از این نماینده ایرانی  این شرکت با بازدید محل مورد نظر به سرمایه گذاری در این منطقه علاقمند و تمایل نشان دادند که قرار است ظرف یک سال آینده این پروژه به تحویل شهرستان برسد.
البته از آنجا که بر اساس قانون شرکت های خارجی نمی توانند در ایران تاسیس شرکت کنند ، این کار قرار است با همکاری شرکت هم تای چینی ها (کیش انرژی) ایران انجام شود و هر دو شرکت چینی و ایرانی هم این اولین تجربه فعالیت آنها برای ایجاد نیروگاه است البته شرکت چینی پیش از این نیروگاههای متعددی را در شهرهای چین ایجاد کرده و اولین تجربه خارج از کشور خود را در ایران خواهد داشت.
 فاز اول تولید 7 مگابایت
در مرحله اول 7 مگابایت تولید برق ازانرژی  خورشید که یک انرژی پاک و موافق با محیط زیست است توافق شده است و از آنجا که این شرکت تولید کننده قطعات مورد نیاز این نیروگاه درچین هم هست و از این لحاظ هم برای کیفیت کار تضمین داده،  بر همین اساس هم اگر کارهای مقدماتی و واگذاری ها و ثبت شرکت ها در زمان مورد نظر انجام شود این شرکت با مونتاژ قطعات خود در ایران کار خود را  در 2 ماه آینده آغاز خواهد کرد.
 اشتغالزایی برای 50 نفر در نیروگاه نهاوند
فرماندار نهاوند هم چین را یک کشور متعهد و قابل اعتماد برای ایران دانست که سابقه سرمایه گذاری بسیاری هم در این کشوردارد.
کریم حمیدوند بابیان اینکه این یک فرصت اشتغالزایی برای شهرستان محسوب می شود و اینکه حدقل برای 50 نفر ایجاد شغل خواهد شد، برای ایجاد این نیروگاه در شهرستان توسط شرکت چینی اعلام آمادگی کرد و گفت: برای گرفتن  مجوز و ایجاد زیر ساخت ها و استقرار نیروگاه  نهایت همکاری را سایر دستگاههای مرتبط شهرستان با این شرکت خواهند داشت.
 نیروگاهی با کیفیت قطعات یکساله تحویل شهرستان می شود
مدیر عامل شرکت چینی هم در این باره گفت: سرمایه ای که برای احداث نیروی برق در شهرستان نهاوند قرار است اجرا شود رقمی در حدود 14هزار میلیارد دلار است و تمامی قطعات هم که در این کار ارایه می دهند اصل و دارای بهترین کیفیت است. یانگ بوآ با بیان اینکه  در2 ماه آینده با شروع به کار شرکت در ایران، کار را آغاز خواهد کرد، از تحویل کار در کمتر از یک سال به شهرستان خبر داد.
به گفته بوآ در نهایت قرار است حدود یک و 2 دهم مگابایت برق در این نیروگاه از خورشید تولید شود.
 اهمیت پروژه نیروگاه تضمین کار است
جوکار مدیر بازرگانی شرکت کیش ایر و همتای شرکت چینی که قرار است در نهاوند سرمایه گذاری کند، تولید برق از انرژی خورشید را اولین تجربه این شرکت تولیدی در طول سه سال سابقه فعالیت و آغاز بکار آن عنوان کرد و گفت: این پروژه برای همین منظور از اهمیت بالایی برای ما برخوردار است که باید در زمان مقرر با کیفیت تضمین شده تحویل شهرستان دهیم.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com