۳۰ میلیارد ریال تسهیلات خوداشتغالی اقتصاد مقاومتی در نهاوند پرداخت می‌شود همدان پیام
 
 
يكشنبه - 25 آذر 1397 - شماره 3362
 
امروز : دوشنبه ، 26 آذر 1397

Today : Mon, December 17, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


نمایشگاه چاپ تهران اذر97
آگهی جذب نیرویشرکتی
آگهی مزایده عمومی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  83079 تاریخ انتشار:  1396-08-14 - 05:45 تعداد بازدید:  103
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

۳۰ میلیارد ریال تسهیلات خوداشتغالی اقتصاد مقاومتی در نهاوند پرداخت می‌شود

مادستان

 امسال در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی ۳۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت می‌شود که این تسهیلات در زمینه اقتصاد مقاومتی و صنایع تبدیلی است.
 مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه نهاوند گفت: در چند سال اخیر در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی با ورود به عرصه‌های اقتصادی اقدامات خوب و مؤثری را انجام داده و سپاه ناحیه نهاوند نیز در این راستا اقدامات قابل توجهی انجام داده است.
میثم رحیمی در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: سال گذشته در شهرستان نهاوند 30 میلیارد ریال تسهیلات خوداشتغالی به متقاضیان در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی پرداخت شده است که امسال نیز همین مبلغ برای پرداخت به متقاضيان در شهرستان در نظر گرفته شده‌ است.
رحیمی افزود: از میزان 30 میلیارد ریال تسهیلات اقتصاد مقاومتی که برای شهرستان در نظر گرفته شده است مبلغ 17 میلیارد ریال مربوط به تسهیلات اقتصاد مقاومتی و مبلغ 13 میلیارد ریال مربوط به تسهیلات برای ایجاد صنایع تبدیلی در شهرستان است.
وی عنوان کرد: این تسهیلات خوداشتغالی در زمینه‌های پرورش زنبور عسل، بسته‌بندی عسل، گیاهان دارویی، فرآورده‌های لبنی، صنایع تبدیلی، صنایع دستی، قالیبافی، پرورش قارچ، پرورش ماکیان و... پرداخت می‌شود.
مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه نهاوند بیان کرد: سال گذشته شهرستان نهاوند به عنوان قطب بسته‌بندی عسل انتخاب شد ولی در این زمینه موفقیت آنچنانی نداشت و امسال با توجه به اینکه شهرستان ظرفیت‌های زیادی که در زمینه کشاورزی دارد به عنوان قطب تولید چیپس میوه انتخاب شده است. رحیمی اظهار داشت: وجود باغات زیاد و به تبع آن میوه زیادی که در شهرستان تولید می‌شود و وجود نداشتن صنایع تبدیلی در شهرستان باعث شده است که هر ساله میوه‌های زیادی در شهرستان از بین برود و بیشتر میوه‌های تولیدی شهرستان به صورت خام صادر شوند. وی تصریح کرد: با توجه به این ظرفیت‌ها در نظر داریم که شهرستان را به قطب تولید چیپس میوه و خشک‌کن میوه تبدیل کنیم که 13 میلیارد ریال تسهیلات برای ایجاد این صنایع تبدیلی در شهرستان در نظر گرفته شده و به متقاضیان پرداخت می‌شود. رحیمی با بیان‌ اینکه تسهیلات خوداشتغالی به متقاضیانی پرداخت می‌شود که در آن خصوص مدرک مهارتی داشته باشند، افزود: ناحیه سپاه نهاوند برای پرداخت وام‌های خوداشتغالی با همکاری جهاد کشاورزی و مراکز فنی و حرفه‌ای به متقاضیان دریافت وام قبل از اجرای طرح‌ها مشاوره، آموزش و گواهینامه آموزشی ارائه می‌دهد و طرح‌های خوداشتغالی ایجاد شده که توسط کارشناسان ناحیه سپاه نهاوند به صورت دوره‌ای بازدید می‌شوند. مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه نهاوند بازاریابی برای فروش محصولات تولید شده را از جمله اقدامات انجام شده برشمرد و عنوان کرد: با رایزنی‌های انجام گرفته محصولات تولید شده توسط این افراد در شهرستان‌ها و استان‌های کشور به فروش می‌رسد. وی گفت: ایجاد بازارچه‌های عرضه مستقیم این محصولات تولیدی در شهرستان یکی از نیازهای اساسی است و همچنین راه‌اندازی نمایشگاه‌های فصلی سبب می‌شود که این محصولات با قیمت مناسب در اختیار مصرف‌کنندگان قرار بگیرند و سبب تشویق افراد جویای کار به سمت طرح‌های خود‌اشتغالی شود.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com