1398-03-191398-03-29bool(false) نبود تجهيزات امداد و نجات، مهمترين مشكل آتشنشاني كبودراهنگ است همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 29 خرداد 1398 - شماره 3499
 
امروز : چهارشنبه ، 29 خرداد 1398

Today : Wed, June 19, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  85247 تاریخ انتشار:  1397-07-11 - 06:32 تعداد بازدید:  57
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

نبود تجهيزات امداد و نجات، مهمترين مشكل آتشنشاني كبودراهنگ است

نویسنده : اكرم حميدي

مادستان


شهردار كبودراهنگ در گفت‌وگو با خبرنگار ما با بيان اين مطلب افزود: با توجه به اينكه شهرستان كبودراهنگ وسيع‌ترين شهرستان استان است و هر لحظه ممكن است در هر نقطه‌اي از شهرستان حادثه‌اي رخ دهد و نياز به آتشنشانان باشد، متأسفانه آتشنشاني كبودراهنگ مجهز به وسايل امداد و نجات پيشرفته نيست و فقط تجهيزات اوليه در اختيار آتشنشانان است و اين مسأله نياز به حمايت مسئولان دارد و در صورت تأمین اعتبار و خريد تجهيزات و به كارگيري نيروهاي امداد و نجات قطعاً مي‌توانيم خدمات بهتر و بيشتري به همشهريان ارائه دهيم.
روح‌ا... رستمي افزود: يكي ديگر از مشكلات آتشنشاني كبودراهنگ نبود يك دستگاه خودروسبك مي‌باشد كه هنگام وقوع حادثه آتشنشانان بتوانند براي امداد و نجات سريع‌تر اقدام كنند. البته در اين زمينه هلال‌احمر همكاري بسيار خوبي داشته است ولي باز هم اين مسأله نيازمند حمايت بيشتر مسئولان است. همچنين در ايستگاه آتشنشاني كوريجان و كوهين 2 دستگاه خودروي آتشنشاني موجود است كه متأسفانه بلااستفاده مانده و پيشنهاد ما اين است كه اين 2 دستگاه خودرو نيز به ناوگان آتشنشاني كبودراهنگ اضافه شود تا خدمات مناسب‌تري به مردم ارائه شود.
وي در ادامه خاطرنشان كرد: آتشنشانان كبودراهنگ آموزش‌هاي لازم را براي مهار آتش و امداد و نجات ديده‌اند و در حال گذراندن دوره‌هاي تكميلي آموزشي هستند و از ابتداي امسال تاكنون 127 مأموريت را با سرعت عمل مناسب و عملكرد مطلوب انجام داده‌اند كه اين مأموريت‌ها شامل مهار آتش‌سوزي منازل مسكوني 19 مورد، تجاري 3 مورد، كشاورزي 28 مورد، خودرو 20 مورد، صنعتي 5 مورد، انبار (علوفه و...) 12 مورد، ضايعات 9 مورد، اداري 5 مورد، ساير 23 مورد، عمليات امداد و نجات 3 مورد كه از اين موارد 16 مأموريت در فروردين ماه ،8 مأموريت ارديبهشت ماه، 15 مأموريت خرداد ماه 42 مأموريت تيرماه، 26 مأموريت مرداد ماه، 20 مأموريت شهريورماه با 6 نفر نيرو و دو دستگاه خودروي آتش‌نشاني بوده است.
رستمي بيان داشت: در مدت 2 سال گذشته آتش نشاني كبودراهنگ با به كارگيري نيروي استاني جوان متحول شده است و آتش‌نشانان سعي داشته‌اند در هنگام وقوع حوادث با به كارگيري تمام توان و قواي خود ياريگر آسيب‌ديدگان باشند.
وي افزود: آتش‌نشانان سخت‌كوش و پرتلاش ما در همه مراسم‌ها حضور دارند و در مدارس براي دانش‌آموزان كلاس‌هاي آموزشي در اين خصوص برگزار مي‌شود همچنين مانورهای آتش‌نشاني نیز اجرا مي‌شود و به زودي يك مانور آتش‌نشاني در كبودراهنگ اجرا خواهد شد.
مسئول آتش‌نشاني كبودراهنگ نيز در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: نبود تجهيزات براي مأموريت‌هاي امداد و نجات يكي از مشكلات اساسي ماست كه اميدواريم با حمايت مسئولان و تأمين اعتبار بتوانيم تجهيزات مناسب براي آتش‌نشاني كبودراهنگ خريداري كنيم تا بتوانيم هنگام وقوع حوادث خدمات بهتري ارائه دهيم.
عباس مجيدي افزود: با توجه به اينكه امكانات آتش‌نشاني كبودراهنگ كم است و هنگام آتش‌سوزي در طبقات و هر حادثه ديگر امكان دسترسي به طبقات بالا را نداريم بايد يك دستگاه دكل‌دار طبقاتي خريدار كنيم و اين مسئله نيز نيازمند حمايت مسئولان است همچنين آتش‌نشاني كبودراهنگ نياز به يك خودروی نجات دارد و اميدواريم براي ارائه خدمات بيشتري بتوانيم به زودي اين خودرو را تهيه كنيم.
وي ضمن تقدير از هلال‌احمر و اورژانس خاطرنشان كرد: معمولاً هلال‌احمر و اورژانس در هنگام مأموريت مأموران آتش‌نشاني را همراهي و ياري مي‌كنند تادر كمترين زمان بتوانند بهترين خدمات را به حادثه ديدگان ارائه دهند.

رئيس تأمين اجتماعي سامن:
نظارت و پایش  مستمر برروند کارها
دلیل موفقیت
  ارائه خدمات الكترونيكي یکی از شاخص‌هاي كسب رتبه اول تأمين اجتماعي سامن در استان شد.
 همه واحدها بخصوص كارگاه‌هاي مستمري‌بگير ، حقوق وتقاضاها ، مورد پایش و برسی ماهانه قرار میگیردوهمين باعث پويايي و فعاليت مطلوب بين كاركنان و همه نيروهاي شعبه تامین اجتمائی سامن شده است.كه در اين راستا رتبه برتر استاني و كشوري را كسب كرده‌ایم.
 رئيس شعبه تأمين اجتماعي بخش سامن ضمن برشمردن نوع فعاليت كاركنان اين مجموعه بزرگ و خدمات‌رسان گفت: سازمان تأمين اجتماعي در كشور 60 شعبه  تيپ 5 دارد كه ما در شعبه سامن با كسب امتياز 40/94 درصد، رتبه اول را به دست آورديم.
تورج استاجلو كسب اين امتياز را مرهون تلاش همه نيروهاي مجموعه دانست و افزود: يكي از شاخص‌هاي ما سوق دادن كارهاي اداري به سمت سيستم الكترونيكي است که از شاخص‌هاي برتري شعبه ما نسبت بدیگران همين مي‌باشدو مردم از اين امر استقبال خوبي دارند.
استاجلو ازالكترونيكي كردن همه كارهاي تأمين اجتماعي این شعبه در آينده نزديك خبر داد و افزود:‌ در نظر داريم با تبليغات و فرهنگ‌سازي اين روش به‌روز و سيستمي را نهادينه كنيم تا شاهد صرفه‌جويي در زمان و هزينه‌ها باشيم.
 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com