سدگرین ۴۸ ماهه به بهره برداری می رسد همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 14 آذر 1398 - شماره 3634
 
امروز : جمعه ، 15 آذر 1398

Today : Thu, December 5, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  97607 تاریخ انتشار:  1398-05-23 - 09:22 تعداد بازدید:  46
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

سدگرین ۴۸ ماهه به بهره برداری می رسد

مادستان


 سدگرین نهاوند با طراحی مجدد در آذرماه 97 با حضور وزیر نیرو کلنگ زنی شد و در حال حاضر 11درصد پیشرفت تاکنون 8میلیارد برای آن هزینه شده است و قرار است 48ماهه تحویل داده شود.
سدگرین چالش های بزرگی را پشت سرگذاشته است از قرار گرفتن در لیست 30سد حذفی کشور تا پیشرفت زیر 8درصدی که آن را از مشمولیت ارفاقی دولت محروم کرد.
این سد در سال 89مطالعات آن آغاز و 9خرداد90هم کلنگ عملیات اجرایی آن با حضورمعاون اول ریس جمهور در دولت وقت زده شد و قرار شد 6ساله اجرا و به اتمام برسد اما سال 94 تعطیل شد تا اینکه در سال 96با پیگیری های نماینده نهاوند در مجلس مجدد احیا و به چرخه فعالیت با برگزاری مناقصه وارایه طراحی مجدد در سال 97 آغاز بکار کرد.
از این سد بخشی مربوط به صنعت و کشاورزی و بخشی هم مربوط به آب شرب روستاهای اطراف است که در حال حاضر فاز یک آن که شامل امکان سنجی و مسیر یابی می شود در حال انجام است وبرای اجرای خط انتقال آب به روستاها هم 4میلیارد اعتبار درنظر گرفته شده است.
همچنین برای بخش صنعت که یک خلا در این حوزه برای شهرستان محسوب می شد و بارها به دلیل نبود موقعیت آب ، برخی شرایط اشتغال زا و سرمایه گذاری در این حوزه در شهرستان سوخت می شد ، این بخش هم تامین آب شده است.
نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی گفت: تاکنون 8میلیارد تومان اعتبار برای اجرای پروژه سد گرین هزینه شده و این پروژه دارای ۱۱ درصد پیشرفت فیزیکی است.
وی درباره راه دسترسی سد هم گفت: این مسیر به طول 7کیلومتر است که در حال حاضر عملیات زیر سازی و خاکبرداری در حال انجام و ابتدای زمستان هم زیر بار ترافیک خواهد رفت.
حسن بهرام نیا با بیان اینکه بارها از مدیران خواسته ام که با بخشی نگری پروژه ها و موقعیت های توسعه شهرستان را معطل و سوخت نکنند و تلاش کنند تا اولویت های توسعه شهرستان بیشتر مد نظر باشد.
نماینده نهاوند در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در شرایطی که وضعیت اقتصادی مساعدی در کشور نداریم و کفگیر اعتبارات به ته دیگ رسیده است اما پروژه های شهرستان بخصوص در حوزه عمران و خدمات در حال اجراست و متوقف نشده است و با سرعت بیشتری در حال اجراست.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com