طرح نسخ الکترونیک موجب کوتاه شدن مسیر خدمت و تکریم ارباب رجوع است همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 12 آذر 1399 - شماره 3914
 
امروز : پنجشنبه ، 13 آذر 1399

Today : Thu, December 3, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
روزجهانی ایدز
logo-samandehi
 
کد مطلب:  112410 تاریخ انتشار:  1399-07-16 - 06:00 تعداد بازدید:  69
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

رئیس مرکز بهداشت نهاوند:
طرح نسخ الکترونیک موجب کوتاه شدن مسیر خدمت و تکریم ارباب رجوع است

مادستان


 رئیس مرکز بهداشت نهاوند بیان کرد که اجرای طرح نسخ الکترونیک موجب تکریم ارباب رجوع و کوتاه شدن مسیر خدمت‌رسانی به شهروندان می‌شود.
علی‌احسان خویشوند؛ با اشاره به اهمیت اجرای نسخ الکترونیک در مراکز درمانی از سوی بیمه سلامت اظهار کرد: در مراکز بهداشت سامانه‌ای با عنوان «سیب» فعال است که در آن شهروندان یک پرونده الکترونیک دارند و تمام فاکتورهای سلامت هر فرد از زمان تولد توسط همکاران در خانه‌های بهداشت و مراکز جامع سلامت ثبت می‌شود.
وی با بیان اینکه در این سامانه تمام وقایع حیاتی یک فرد، خدماتی که دریافت می‌کند و فاکتورهای سلامت ثبت و تبدیل به یک پرونده الکترونیک می‌شود، گفت: این پرونده ملی است تا شهروندی بتواند در سایر شهرها نیز خدمات دریافت کند و پزشکان نیز سوابق بهداشتی و پزشکی او را نظاره‌گر و براساس آن تصمیم‌گیری کنند.
رئیس مرکز بهداشت نهاوند با بیان اینکه نسخ الکترونیک نیز در این راستا حرکت می‌کند و مزیت‌های فراوانی دارد، افزود: وقتی پزشک به‌صورت الکترونیک نسخه می‌نویسد، در داروخانه امکان تحویل دارو بدون ارائه دفترچه وجود دارد.
وی با تأکید به اینکه داروهای بیمار ثبت در پرونده سلامت الکترونیک او می‌شود که این‌طور در سوابق پرونده‌اش می‌ماند که چه دارویی در چه تاریخی دریافت کرده و نوع بیماری‌اش هم همزمان در سامانه می‌آید و جزو سوابق پزشکی وی محسوب می‌شود، خاطرنشان کرد: حذف هزینه‌های صدور دفترچه و صف‌های طولانی صدور آن و نیز سهولت کار از دیگر فواید طرح نسخ الکترونیک است.
خویشوند با بیان اینکه ارجاع الکترونیک نیز یکی از مزیت‌های حاشیه‌ای طرح نسخ الکترونیک است، گفت: ممکن است پزشک به‌ویژه در بخش بیمه روستایی لازم بداند بیمار را به سطح بالاتر و متخصص ارجاع دهد که این در قالب ارجاع الکترونیک اتفاق می‌افتد و دیگر قرار است نیست که پزشکی داخل دفترچه بیمار یادداشتی برای او بگذارد که به چه متخصصی مراجعه کند. اجرای طرح نسخ الکترونیک موجب تکریم ارباب رجوع و کوتاه شدن مسیر خدمت‌رسانی به شهروندان می‌شود.
وی درباره اینکه تقریبا ۸۰ درصد بیمه‌شدگان شهرستان نهاوند زیر پوشش بیمه سلامت هستند، بیان کرد: ما بیشتر با بیمه‌شدگان صندوق روستایی بیمه سلامت در ارتباط هستیم که پرداخت فرانشیز از سوی روستائیان در این بیمه بسیار پایین است. روستائیان چندین سال است که تنها ۵۰۰ تومان برای هر ویزیت در صندوق روستائیان بیمه سلامت پرداخت می‌کنند، درصورتی‌که به‌شکل آزاد باید بیش از ۲۵ هزار تومان پرداخت شود و بدون دفترچه روستایی و آن هم در سایر دفترچه‌ها تقریبا ۱۲ هزار تومان هزینه ویزیت می‌شود. نصف جمعیت شهرستان نهاوند روستایی هستند و درحال‌حاضر از خدمات بیمه سلامت بهره‌مند می‌شوند و رضایت کامل هم دارند چون پرداختی از جیب آنها بسیار کم است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com