جلسات فرمایشی با کمیته‌های مجلسی همدان پیام
 
 
دوشنبه - 7 مهر 1399 - شماره 3863
 
امروز : سه شنبه ، 8 مهر 1399

Today : Mon, September 28, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
logo-samandehi
 
کد مطلب:  111848 تاریخ انتشار:  1399-06-27 - 09:49 تعداد بازدید:  76
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان نهاوند مطرح شد
جلسات فرمایشی با کمیته‌های مجلسی

مادستان

■ فرماندار: ورزش و جوانان برای تسهیل وام ازدواج جوانان چه کرده است؟

نهاوند-معصومه کمالوند- خبرنگار همدان پیام: دومین جلسه ستاد ساماندهی جوانان شهرستان نهاوند در سالجاری و ۶ ماهه نخست سال با حضور مدیران ادارات به‌عنوان کمیته‌های تخصصی این ستاد در فرمانداری برگزار شد.
چنانچه تصور می‌شد با شعارها و خط‌ونشان‌هایی که عنوان می‌شد و تغییری که در مجموعه اداره ورزش و جوانان انجام شده بود و نقدهایی که متولیان با روی کار آمدن‌شان به خروجی‌های سابق این جلسه و تعطیلی ستاد داشتند، شاهد روی دادن اتفاق‌های خوشایند و اقدامات قابل ذکری باشیم، اما ظاهرا در حد شعار ماند و همان ۲جلسه نخست متولیان درجا زدند.
آنچنان که در این جلسه مطرح شد از هر ۴ ازدواج یک طلاق در نهاوند و ۶ماهه نخست سالجاری اتفاق افتاده است.
یعنی در سال  از ۷۸۵ ازدواج ۱۶۱مورد طلاق در شهرستان رخ داده است.
 این موضوع به گفته متولیان از سال گذشته تاکنون درصدی شرایط بهتر و طلاق کمتر شده است.
هرچند این آمار هم به گفته برخی کارشناسان چندان هم صحت نداشت و اصولی نبود و البته آمار ازدواج هم کاهش یافته و طلاق هم همچنان می‌تازد!
کمیته ساماندهی امور جوانان شهرستان نهاوند درحالی برگزار شد که به‌صورت تمام وقت ۲ جلسه برگزار شده، صرف معرفی کمیته و تشریفاتی شدن آن شد و نهایت اینکه مدیریت جلسه با اعلام ضیق وقت حتی اجازه صحبت به اعضای کمیته‌ها نمی‌داد! و انتظار خروجی هم می‌رفت.
کمیته‌ای که حتی ۲ بانک را برای تسهیل شرایط و پیگیری مشکلات جوانان در دریافت وام ازدواج عضو کمیته‌ها نکرده است، درحالی‌که عمده مشکلات مراجعه‌کنندگان به فرمانداری و مسئولان و متولیان همین جوانانی هستند که برای ازدواج به در بسته این بانک‌ها خورده‌اند!
از اشتغال و مسکنی که عمده مشکلات جوانان است هم حرفی برای گفتن نداشت!
سمن‌ها که روزگاری حرفی برای گفتن داشتند و بزرگ‌ترین گروه‌های اجتماعی و پای کار فرهنگسازی و کارگروهی در شهرستان بودند هم تنها در حد یک اسم در این جلسه بود و ظاهرا به کما رفته بودند که با انتقاد یکی از فعالان سمن‌ها در جلسه مواجه شد و آن وقت بود که اعضا متوجه حضور یک نماینده سمن در جلسه شدند!
بیش از آنکه از راهکارها و اقدام‌های اجرایی در این جلسات سخن گفته و خروجی‌های آن عنوان شود، متولیان جلسه عنوان ستاد و وظایف را برای اعضا تعریف می‌کنند این درحالی بود که دومین جلسه ستاد در سالجاری بود، ستادی که فقط عنوان‌ها را تکرار کرد.
از طرفی آسیب‌های اجتماعی هم که عمدتا توسط برخی اعضای زیرمجموعه ستاد عنوان می‌شد هم تنفسی برای تشریح شدن نداشتند و در محدوده چارت‌ها و قالب‌های شیک و مجلسی این چارت‌ها محدود می‌ماند.
و درنهایت اینکه عملا خروجی که در کاهش رفتارهای آسیب‌زا و معضلات اجتماعی با توجه به زیرمجموعه بودن اغلب ادارات شهرستان در این ستاد، انتظار می‌رود، دیده نمی‌شود.
آنچنان که در ۲ جلسه انجام شده این ستاد دیده شد، شعار‌ها و خط و نشان و به باد انتقاد گرفتن جلسات پیشین که با مدیریت‌های سابق انجام شده بود، تصور می‌رفت حداقل شرایط امیدوارکننده‌تر پیش برود که نرفت.
هرچند تا زمانی که برخی مدیران همچنان نماینده بجای خود در جلسات می‌فرستند و برخی هم به‌کلی غایب همیشگی جلسات هستند و برای خود ایالتی خودمختار شده اند و بی‌خیال حضور در چنین جلساتی هستند، آن ۲ دقیقه جمع‌بندی متولی جلسه هم به‌جایی نخواهد رسید.
ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان نهاوند با عنوان «ازدواج» تشکیل جلسه داد و بیش از ۲ ساعت وقت اغلب ادارات و ارباب رجوع را به خود اختصاص داد و خروجی آن تنها به ارائه آمار‌های طلاق و ازدواج در شهرستان منتهی شد بدون اینکه حتی از علت‌های این آمارها سخنی به میان بیاید، از راهکاری چاره‌جویی کسی سخنی بگوید!
دست آخر هم کمبود وقتی که مجری جلسه ستاد ساماندهی جوانان (اداره ورزش) از آن مدام یاد می‌کرد اجازه صحبت به کمیته‌ها هم نداد که حداقل کسی صدای این کمیته‌های لب نگشوده را بشنود.

 خروجی ستاد ساماندهی را اعلام کنید
همین سبب شد تا صدای انتقاد فرماندار هم بلند شود و بگوید: تصور می‌کردیم با تغییرات اتفاق بهتری خواهد افتاد، اما کار خاصی انجام نشد.
ناصری در ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان نهاوند گفت: اداره ورزش گزارش بدهد چکار کرده است؟! ضیق وقت یعنی چه؟! وقتی حتی اجازه صحبت به اعضا نمی‌دهید، خودتان بگویید چه کار مفیدی انجام داده‌اید چه باری از دوش جوانی برداشته‌اید؟!

 کمیته‌ها را تخصصی کنید
ناصری با تأکید بر خروجی‌دار بودن جلسات گفت: آیا کمیته ازدواج و جوانان از ماه گذشته تا امروز که جلسه دارد، کار خاصی نکرده است؟ حرفی برای گفتن ندارد؟!
آیا 2 دقیقه کافیست برای ارائه گزارش؟ آن‌هم درباره ازدواج و جوانان؟!
وی تصریح کرد: قدردانی کردن از هم کار خوبیست، تقدیرنامه دادن هم خوب است، اما بانک‌ها را چرا دعوت نمی‌کنید که بابت تسهیلاتی که جوانان ما به آن نیازمندند و سرگردانند، پاسخگو باشند؟
فرماندار نهاوند تأکید کرد: دستور کار هر جلسه مشخص و کمیته‌ها تخصصی شوند و آن وقت گزارش کار و خروجی جلسات را هم عملا اعلام کنند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com