فعاليت يك‌هزار پرستار در ملاير و كمبود يك‌هزار نيرو همدان پیام
 
 
سه شنبه - 28 خرداد 1398 - شماره 3498
 
امروز : چهارشنبه ، 29 خرداد 1398

Today : Tue, June 18, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  88800 تاریخ انتشار:  1397-10-22 - 10:20 تعداد بازدید:  22
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

فعاليت يك‌هزار پرستار در ملاير و كمبود يك‌هزار نيرو

مادستان
 
 رئیس نظام پرستاری ملایر با بیان اینکه در حال حاضر یک‌هزار پرستار در مراکز درمانی و بیمارستانی ملایر فعالیت دارند اظهار کرد: از این تعداد  600 نفر عضو نظام پرستاری هستند.
علیرضا مرادی در گفت‌وگو با فارس با بیان اینکه پروانه 450 نفر از اعضای نظام پرستاری به‌روزرسانی شده است گفت: پرستاران شهرستان ملایر شامل پرستار، کارشناس اتاق عمل، کارشناس بیهوشی، بهیاران و کمک‌بهیار هستند.
رئیس نظام پرستاری ملایر تعداد پرستاران خانم را دو برابر پرستاران مرد عنوان کرد و افزود: کمبود پرستار به ویژه پرستار مرد یکی از مشکلات مراکز درمانی شهرستان است.
وی بیان کرد: در حال حاضر با توجه به حد نرمال کشوری برای هر تخت نسبت به تخت‌های بیمارستانی، در ملایر با کمبود پرستار مواجهیم.
مرادی از کمبود یک‌هزار پرستار خبر داد و افزود: با وجود فارغ‌التحصیلی بسیاری از پرستاران از مراکز دانشگاهی، متاسفانه برای تأمین نیروی مورد نیاز خود جذب نداریم.
پرستاران به خاطر کمبود نیرو مجبور به اضافه کار اجباری هستند
وی با اشاره به اینکه یکی از مشکلات امروز فارغ‌التحصیلان  جذب نشدن بعد از تحصیل است گفت: در بودجه امسال نیز توجه خاصی به جذب پرستاران نشده که از نمایندگان مجلس خواستاریم در کمیسیون تلفیق بودجه به این مهم توجه کنند.
رئیس نظام پرستاری ملایر یکی دیگر از مشکلات پرستاران را عدم اجرای قانون کار در خصوص بازنشستگی پرستاران با قانون مشاغل سخت برشمرد و تصریح کرد: با وجود اینکه پرستاری جزو مشاغل سخت است اما قانون آن اجرا نشده است.
وی اضافه کار اجباری را از دیگر مشکلات پرستاران برشمرد و افزود: پرستاران به خاطر کمبود نیرو مجبور به اضافه کار اجباری هستند.
مرادی با بیان اینکه کارانه و اضافه کار پرستاران قبلا به صورت یکجا پرداخت می‌شد گفت: در حال حاضر این پرداختی به صورت مجزا بوده که پرداختی‌ها هم به صورت معوقات داده می‌شود و به‌روز نیست.وی از برگزاری جشن ویژه روز پرستار در روز سه‌شنبه 25 دی ماه در سینمافرهنگیان ملایر با حضور پرستاران و مسوولان ملایر خبر داد و گفت: غبار روبی گلزار شهدا، دیدار با امام جمعه و مسوولان شهرستان از دیگر برنامه‌های هفته پرستار است.

بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com