1400-10-201400-10-30bool(false) فساد را به صفر می‌رسانم همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 29 دي 1400 - شماره 4231
 
امروز : پنجشنبه ، 30 دي 1400

Today : Thu, January 20, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  120484 تاریخ انتشار:  1400-08-17 - 09:35 تعداد بازدید:  115
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

شهردار اسدآباد:
فساد را به صفر می‌رسانم

نویسنده : سپیده راشدی

مادستان

■ طرح جامع اسدآباد تغییرات لازم دارد

شاهین کلانتری فارغ‌التحصیل رشته مهندسی عمران سوابقی مانند وزارت کشور، شهرداری تهران، نیروی انتظامی، جهاد سازندگی و بخش‌های خصوصی، سمت‌هایی چون معاونت مدیر کل وزارت ارزیابی شهرداری تهران و مدیر کل بازرسی مدیریت بحران کشور و شهرداری ملارد را در کارنامه خود دارد و در طول 25 سال سابقه خدمت در ادارات و نهادهای گوناگون حدود 20 روز پیش به عنوان شهردار اسدآباد معرفی شد.
کلانتری در دیدار با تحریریه همدان‌پیام گفت: نه تنها شهر اسدآباد، بلکه شهرهای دیگر استان همدان از پارک‌ها، فضاهای گردشگری، ورزشی، پارک بانوان، مسیرهای دوچرخه‌سواری و بسیاری از نیازهای شهری بی‌بهره‌اند و یا کمبود دارند که ریشه در عدم مدیریت صحیح و متناسب نبودن ساختار شهرداری‌های کل کشور با نیاز امروز ایران است.
شاهین کلانتری اظهارکرد: با تمام توان و تجربه در خدمت شهر اسدآباد خواهم بود چرا که مشکلات شهر اسدآباد بسیار زیاد بوده و مبتنی بر مدل‌های علمی و دانش محور نیست و معابر کل شهر نیاز به مرمت، لکه‌گیری، پیاده‌روسازی و... دارد.
وی افزود: نیروی انسانی متخصص جزو ملزومات اصلی شهرداری‌هاست به گونه‌ای که اگر سرمایه عظیم اقتصادی داشته باشیم و مدیریت صحیحی وجود نداشته باشد، نتیجه مطلوبی حاصل نمی شود، بنابراین بهره‌گیری از متخصصین در شهرداری هرچند به تعداد  کم، شایسته سالاری، راه‌اندازی نظام ارزیابی عملکرد کارکنان با وجود چالش‌هایی چون مقاومت نیروی انسانی و سنت‌گراها را اولویت کاری قرار خواهیم داد.
شهردار اسدآباد استفاده همزمان از دانش تئوری و تجربی در کنار هم به عنوان مکمل را راهکاری برای جلوگیری از تزلزل و تخلف در شهرداری‌ها عنوان کرد و افزود: وجود سازمان فرهنگی- اجتماعی شهرداری با مدل مشارکت مردمی و نخبگان و یا سازمان فکر شهرستان اسدآباد برای اجرای اصولی پروژه‌ها ضروری بوده تا علاوه بر انجام امور خدماتی شهر توسط شهرداری‌ها، سایر نیازهای جامعه شهری نیز برطرف شود.
کلانتری، درآمدزایی شهرداری با مشارکت شهروندان در پرداخت عوارض و درآمد عمومی و... را رکن اساسی برای عمران و آبادانی شهر بیان کرد و گفت: حداقل نیازهای شهرداری در سازمان تفضیلی پیش‌بینی نشده که نیاز به اصلاح دارد.
وی در پاسخ به نیمه تمام ماندن پروژه‌های پردیس سینمایی و پیاده راه سلامت گفت: در صورت تزریق اعتبارات دولتی به پروژه پردیس سینمایی تا پایان دوره انجام خواهد شد. همچنین پیاده راه سلامت نیز با بهره‌گیری از مشاورین اجرا خواهد شد و گردشگری به همراه ایمن‌سازی همچون ایجاد پارکت‌های مناسب در فاصله‌های مناسب نیز در دستور کار قرار خواهد گرفت.
شهردار اسدآباد، از سرمایه‌گذاران استان، کشور و حتی خارج از کشور برای سرمایه‌گذاری در بخش‌های معرفی‌شده دعوت به سرمایه‌گذاری کرد و کمک نماینده مردم شهرستان اسدآباد را برای پیشبرد اهداف طلبید.
وی با بیان اینکه شهر اسدآباد در 916 هکتار گستره محدوده خدماتی شهر با وسعت زیاد اما غیر برخوردار و دارای طرح جامع نامناسب است، اظهار داشت: طرح جامعی که قابلیت حوزه اجتماعی ندارد، قطعاً انسان محور نیست و با توجه به گسترش افق شهر اسدآباد، معضلاتی چون سیل به دلیل شیب زیاد این شهر را تهدید می‌کند که بایستی با مطالعه و ابزارهای لازم این موضوع را مدیریت کرد.
وی عدم تطابق طرح جامع با نیازهای شهری اسدآباد را از مهمترین معضلات این شهر خواند که باید مطالعه دقیقی برای طرح جامع شهر، سرانه‌های فضای سبز، مسکونی، تجاری و توزیع متوازن سرانه‌ها انجام شود.
کلانتری ادامه داد: علت پیشرفت بسیاری از کشورها در کوتاه مدت بهره‌گیری از انسان‌های دانش‌محور و خوش‌فکر در مدیریت شهری بوده است که بایستی مورد توجه قرار گیرد.
کلانتری، ایجاد فرهنگسرا، سینما، هنرکده، باغ گل، پارک بانوان سوله‌های مدیریت بحران، معاونت اجتماعی را از طرح‌ها وپروژه های مدنظر برای شهر اسدآباد برشمردو در خصوص رخنه فساد در بدنه شهرداری‌های کشور گفت: بروکراسی حاصل رفتار و قوانین غلط با شهروندان است که با اصلاح قوانین، بسیاری از فسادها نیز اصلاح می‌شود. این اطمینان را به شهروندان اسدآبادی می‌دهم، اگر کار مردم در شهرداری به نحو شایسته‌ انجام نشود، شخصاً تا زمان رفع مشکل بر اساس ضوابط و قوانین در خدمت همشهریان خواهم بود.
وی افزود: با هوشمندسازی ساختار سازمان، شایسته‌سالاری، نظام ارزیابی عملکرد و پایداری شرایط حاکم، رضایتمندی شهروندان را ارتقاء و فساد را به زیر 10 درصد و صفر خواهم رساند.
شهردار اسدآباد تأکید کرد: اگر قوانینی که باعث ایجاد رانت و تخلفات ساختمانی می‌شود، اصلاح شود، قطعاً شاهد تخلفات نخواهیم بود.
وی در پایان شفاف‌سازی طرح‌ها برای اصلاح عموم شهروندان و جلوگیری از تضییع حقوق شهروندان در تملکات املاک را سرلوحه کار خویش عنوان کرد تا بدین وسیله از ورود دلالان و ضرر و زیان مالکین املاک واقع در طرح‌ها جلوگیری به عمل آید.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com