1401-10-301401-11-10bool(false) کارهای فرهنگی جزیره ای انجام نشود همدان پیام
 
 
دوشنبه - 10 بهمن 1401 - شماره 4518
 
امروز : دوشنبه ، 10 بهمن 1401

Today : Mon, January 30, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  109374 تاریخ انتشار:  1399-03-26 - 13:37 تعداد بازدید:  2659
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

کارهای فرهنگی جزیره ای انجام نشود

مادستان

با توجه به اینکه بیشتر کارهای فرهنگی به صورت جزیره‌ای و بخشی انجام می‌شود،بایست سند مهندسی فرهنگی در استان همدان تدوین گردد.

امام جمعه همدان در مراسم افتتاحیه طرح محراب سبز اظهار کرد: نوع نگاه حوزویان نسبت به شهرداری در بعد فرهنگی نگاه مثبتی است و به این دلیل انتظارات بیشتری هم در این بین وجود دارد.

به گزارش مهر، حجت السلام و المسلمین حبیب الله شعبانی با اشاره به سابقه ۱۶ ساله برگزاری نماز جماعت در پارک‌های همدان، بیان کرد: حضور اجتماعی در عرصه‌های مختلف خود یک روش ایجابی امر به معروف است و این برنامه که ۱۶ سال در حال برگزاری است یکی از بهترین اتفاقات است.

امام جمعه همدان افزود: متأسفانه نتوانسته‌ایم آن طور که باید این حرکت را در سطح ملی مطرح و منتشر کنیم و این اشکالی است که به این قضیه وارد است.

وی با تاکید بر اینکه مساجد پایگاه اصلی برگزاری نماز جماعت است، مطرح کرد: باید مراقب باشیم که با اجرای این طرح مساجد خلوت نشوند و جمعیت مسجد به پارک‌ها سوق پیدا نکند، بلکه باید سعی کنیم جمعیت جدیدی را برای حضور در نماز پارک جذب کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه پارک‌ها از ظرفیت خوبی برای تبلیغ و کار فرهنگی برخوردار هستند، عنوان کرد: طرح محراب سبز نباید صرفاً برگزاری نماز جماعت باشد و باید شرایطی ایجاد شود تا امام جماعت نیم ساعت قبل و نیم ساعت بعد از نماز هم در محل حضور داشته باشد.

وی خواستار تدوین سند مهندسی فرهنگی در استان شد و گفت: بیشتر کارها فرهنگی به صورت جزیره‌ای و بخشی انجام می‌شود در حالی که اگر دغدغه مندان در این عرصه ورود کنند و یک سند مهندسی فرهنگی بومی شده در استان تدوین شود تمامی این مسائل را می‌توان در آن پیش بینی کرد.

حجت السلام شعبانی عنوان کرد: خیلی از ارگان‌ها باید متولی فرهنگ باشند اما به دلیل آنکه چنین سندی وجود ندارد کارها مشخص نیست و با انجام این کار می‌توان تمام فعالیت‌های آن را در قالبی در شورای فرهنگ عمومی مطرح کرد.

وی با بیان اینکه هر پارک دارای مشکلات مختص به خود است و نیازمند شناسایی و بررسی جداگانه هستیم، گفت: به دلیل آنکه امسال با شیوع ویروس کرونا مواجه هستیم بنابراین در رعایت پروتکل‌های بهداشتی باید اهتمام ویژه‌ای داشته باشیم.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com