1403-04-131403-04-23bool(false) اسدآباد صاحب مرکز خون‌گیری شد همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : شنبه ، 23 تير 1403

Today : Sat, July 13, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  130236 تاریخ انتشار:  1401-11-23 - 12:46 تعداد بازدید:  519
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

دانشکده علوم پزشکی در مسیر توسعه
اسدآباد صاحب مرکز خون‌گیری شد

نویسنده : محمدجواد کوهی

مادستان


■ ۲۵ بهمن آغاز فعالیت رسمی مرکز خونگیری


 در سال‌های گذشته مردم شهرستان اسدآباد برای اهدای خون باید مسافت ۴۵ کیلومتری به مرکز استان را طی می کردند یا باید منتظر اعلام هلال احمر یا علوم پزشکی بزای بحث فراخوان اهدای عضو می‌شدند که در نهمین روز از دهه فجر یکی از مطالبات چندین ساله مردم به نتیجه رسید و مرکز خون گیری دانشکده علوم پزشکی اسدآباد با حضور مشاور اجرایی مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران،مدیرکل انتقال خون استان همدان و مدیران شهرستان افتتاح و راه اندازی شد.

رئیس دانشکده علوم پزشکی اسدآباد پنجشنبه ۲۰ بهمن‌ماه در آیین افتتاح این مرکز گفت: شهرستان اسدآباد با وجود آمار بالای اهداکنندگان خون از داشتن مرکز انتقال خون بی بهره بود و افراد متقاضی برای اهدای خون به ناچار باید به مرکز استان مراجعه می کردند.

الهه عزتی افزود: این امر مشکلات مختلفی از جمله بُعد مسافت ،تردد وخطرات راه و اتلاف وقت بالا را برای این متقاضیان به همراه داشت که خوشبختانه با راه اندازی و افتتاح امروز مرکز خونگیری در محل ستاد مرکزی دانشکده علوم پزشکی شهرستان این دغدغه و مطالبه شهروندان اسدآبادی پس از سال‌ها مرتفع شد.

وی با اشاره به متراژ ۱۰۰ مترمربعی محل مرکز خونگیری اسدآباد با ظرفیت پنج تخت خاطرنشان کرد: از ۲۵ بهمن‌ماه فعالیت این مرکز آغاز خواهد شد و در مرحله اول ماهیانه یک روز در بیست و پنجم هر ماه در این مرکز خدمات خونگیری برای متقاضیان اهدای خون انجام می‌گیرد که در صورت استقبال خوب مردم تعداد روزها با مساعدت انتقال خون استان و نیز دانشکده علوم پزشکی شهرستان قابل افزایش خواهد بود.

عزتی میزان اعتبار هزینه شده برای تجهیز و آماده سازی طرح فوق را افزون بر یک میلیارد تومان با مشارکت انتقال خون استان همدان و دانشکده علوم پزشکی شهرستان دانست و تصریح کرد: این مرکز خونگیری از اتاق‌هایی شامل اتاق انتظار، پذیرش، اتاق پزشک، اتاق خونگیری و ریکاوری تشکیل شده است.

رئیس دانشکده علوم پزشکی اسدآباد در ادامه با بیان اینکه در دهه فجر امسال ۳۲ طرح بهداشتی و درمانی افتتاح و کلنگ زنی شد گفت:از این تعداد، شش پروژه با اعتباری افزون بر ۲۲ میلیارد ریال به پروژه‌های قابل افتتاح و ۲۶ پروژه با اعتباری افزون بر ۸۸۶ میلیارد ریال به پروژه‌های قابل کلنگ زنی اختصاص دارد که برای خدمات دهی هر چه بهتر و مطلوب تر به مردم شهرستان است.

وی اظهار کرد: افتتاح و راه اندازی مرکز خونگیری با اعتباری افزون بر ۲۵۰۰ میلیارد ریال، افتتاح نخستین مرکز درمان ناباروری سطح دو شهرستان اسدآباد در بیمارستان قائم(عج) برای انجام درمان ناباروری زوجین با اعتباری افزون بر ۵۵۰۰ میلیون ریال، افتتاح کلینیک تخصصی ویژه مستقل امید، کلینیک توانبخشی فیزیوتراپی و کاردرمانی و افتتاح مرکز آزمون آنلاین دانشکده علوم پزشکی در دهه فجر انجام می شود.

عزتی یادآور شد: مرکز آموزش بهورزی با اعتبار مورد نیاز ۱۵۰ میلیارد ریال، مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی شامل سه طرح با اعتبار مورد نیاز ۲۴۰ میلیارد ریال، محل زیست سرایداری مراکز خدمات جامع سلامت شامل هفت طرح با اعتبار مورد نیاز ۸۱ میلیارد ریال، خانه بهداشت شامل ۱۲ طرح با اعتبار مورد نیاز ۱۸۰ میلیارد ریال، مرکز مشاوره بیماری‌های رفتاری با اعتبار مورد نیاز ۶۰ میلیارد ریال، آزمایشگاه مرکز بهداشت اسدآباد با اعتبار مورد نیاز ۷۵ میلیارد ریال و افزایش ظرفیت اتاق عمل بیمارستان قائم(عج) با اعتبار مورد نیاز ۸۰ میلیارد ریال پروژه‌هایی است که در دهه فجر کلنگ زنی و عملیات اجرایی آن‌ها آغاز شد.

وی در ادامه از ۵۰ پروژه عمرانی در دست اجرا در حوزه دانشکده علوم پزشکی این شهرستان خبر داد و گفت: از این تعداد، ۳۸ پروژه مربوط به پروژه‌های معاونت بهداشتی با اعتباری افزون بر ۵۵۰ میلیارد ریال، هفت پروژه مربوط به معاونت درمان، سه پروژه معاونت آموزشی دانشکده و دو پروژه عمرانی نیز به اورژانس پیش بیمارستانی اختصاص دارد.

رئیس دانشکده علوم پزشکی اسدآباد در پایان با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصدی ساختمان دانشکده پرستاری شهرستان مطرح کرد: ۲۵ درصد کل ابنیه بهداشت شهرستان اسدآباد در ۱۲ تا ۱۸ ماه آینده تخریب و بازسازی و ۲۰ درصد ابنیه بهداشتی تعمیرات اساسی خواهد شد.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com