آغاز خرید تضمینی گندم در ملایر و اسدآباد همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 9 آذر 1401 - شماره 4470
 
امروز : پنجشنبه ، 10 آذر 1401

Today : Wed, November 30, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  124517 تاریخ انتشار:  1401-04-07 - 09:50 تعداد بازدید:  37
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

آغاز خرید تضمینی گندم در ملایر و اسدآباد

مادستان

 شهرستان اسدآباد دارای ۱۰۳ هزار تن سیلو و انبار گندم بوده که از این میزان ظرفیت در حال حاضر ۹۷ هزار و ۵۰۰ تن خالی است.
مدیر جهاد کشاورزی اسدآباد از آغاز خرید تضمینی گندم در این شهرستان خبر داد.
محمد کرم مرادی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به راه‌اندازی5 مرکز خرید تضمینی گندم در شهرستان اظهار کرد: از روز گذشته خرید تضمینی گندم در شهرستان با راه‌اندازی 5 مرکز خرید تضمینی به طور رسمی آغاز شده است.
وی با اشاره به ‌پیش‌بینی تولید ۴۳ هزار تن گندم در شهرستان اسدآباد، یادآور شد: براساس پیش‌بینی ۲۵ تا ۳۰ هزار تن از گندم تولید شده امسال شهرستان توسط مراکز تعیین شده به‌صورت تضمینی خریداری می‌شود.
مدیر جهاد کشاورزی اسدآباد سیلوی ظفری، سیلوی تعاون روستایی موسی‌آباد، سیلوی طویلان سفلی، کارخانه آرد و حسن‌آباد امام(ره) را مراکز راه‌اندازی شده شهرستان برای خرید تضمینی گندم‌کاران و کشاورزان اسدآبادی برشمرد و گفت: این مراکز از اوایل تیرماه فعالیت خود را آغاز کرده و تا اواسط مردادماه فعالیت آنان ادامه خواهد داشت.
مدیر اداره جهاد کشاورزی ملایر از آغاز خرید تضمینی گندم در این شهرستان خبر داد و گفت: هم‌زمان با آغاز فصل برداشت گندم، 5 مرکز برای خرید گندم مازاد از کشاورزان پیش‌بینی شده است.
سید مهدی میرباقری در گفت‌وگو با ایرنا اظهار کرد: سیلوی گندم سامن، کارخانه آرد ملایر، شرکت تعاونی تولید سبزدشت آورزمان، شرکت تعاونی تولید خردمند و شرکت تعاونی روستایی ازندریان به‌عنوان مراکز خرید تضمینی گندم در این شهرستان آماده خرید گندم مازاد کشاورزان هستند.
وی از کشاورزان درخواست کرد: نسبت به فروش گندم مازاد خود در5 مرکز پیش‌بینی شده اقدام کنند تا کمترین اشکالی در تأمین امنیت غذایی کشور و این شهرستان به‌وجود نیاید.
مدیر اداره جهاد کشاورزی ملایر ادامه داد: قیمت خرید تضمینی هرکیلوگرم گندم ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان تعیین شده و هزار تومان نیز دولت به‌عنوان جایزه در نظر گرفته که در مجموع ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان به کشاورز پرداخت می‌شود.
میرباقری بیان کرد: دولت تمهیدات خوبی را برای خرید تضمینی گندم از کشاورزان اندیشیده و مبلغ خرید تضمینی گندم در کمترین زمان ممکن نیز توسط دولت به کشاورزان پرداخت می‌شود.
وی گفت: پیش‌بینی می‌شود از سطح مزارع گندم این شهرستان، در فصل زراعی سالجاری بین ۳۰ تا ۳۵ هزار تُن گندم برداشت شود.
مدیر اداره جهاد کشاورزی ملایر یادآور شد: هم‌اکنون دستگاه‌های کمباین در حال برداشت گندم هستند و در زمان پیک برداشت، ۲۳۰ کمباین برای برداشت گندم در این شهرستان فعال است.
به گفته وی با توجه به خسارت‌های ناشی از خشکسالی مزارع گندم و غیرقابل‌برداشت شدن حدود ۱۰ هزار هکتار از اراضی گندم دیم این شهرستان، حدود ۵۰ تا ۶۰ درصد امسال کاهش محصول داریم.
میرباقری ابراز امیدواری کرد: با حمایت و قیمت خرید تضمینی خوبی که دولت و وزارت جهاد کشاورزی با حمایت مجلس تعیین کردند، میزان خرید تضمینی گندم تا حد قابل قبولی افزایش یابد.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com