بهره‌مندنبودن برخی روستاهای بهار و کبودراهنگ از اینترنت همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : سه شنبه ، 15 اسفند 1402

Today : Tue, March 5, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1402، مهار تورم و رشد تولید
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  133041 تاریخ انتشار:  1402-04-15 - 10:56 تعداد بازدید:  379
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

بهره‌مندنبودن برخی روستاهای بهار و کبودراهنگ از اینترنت

مادستان


نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس گفت: متأسفانه بهره مندی از خدمات ارتباطی در مسائل آنتن دهی، اینترنت و شبکه های تلویزیونی تعدادی از روستاها و نقاط شهرستان های بهار و کبودراهنگ تاکنون محقق نشده واصلاح این موضوع از درخواست های مردم این مناطق بوده و پیگیر مرتفع شدن این مشکل هستیم.

فتح‌ا... توسلی در نشست بررسی مسائل و موضوعات ارتباطی و مخابراتی شهرستان بهار که با حضور مشاور وزیر ارتباطات و مجری طرح توسعه ارتباطات روستایی کشور برگزار شد، اظهار کرد: روستاهای حوزه انتخابیه نیاز به توجه ویژه برای تحقق مطالبات مردم دارد و در این رابطه مسئولان باید عزم جدی برای رفع مشکلات مردم در روستاهای شهرستان را داشته باشند.

وی با بیان اینکه توسعه و ارتقاء خدمات و زیرساخت‌های مخابراتی در شهرها و روستاهای دو شهرستان بهار و کبودراهنگ لازم و ضروری است، خاطرنشان کرد: چندی پیش جلسه ای را در سطح کشوری با شرکت همراه اول، شرکت ایرانسل و مدیران شرکت مخابرات برگزار کردیم تا به واسطه آن تجهیزات لازم را دریافت کنیم و در اختیار ادارات مخابرات دو شهرستان قرار دهیم.

توسلی در ادامه خواستار تجهیز برخی از دکل‌های مخابراتی این دو شهرستان توسط ادارات ذیربط شد و خاطرنشان کرد: برخی از دکل‌های مخابراتی هم نیاز به ارتقاء و به روزرسانی دارند که این دکل های مخابراتی مورد شناسایی قرار گرفته و باید عملیات اجرایی لازم برای ارتقاء آنها انجام گیرد.

وی با اشاره به اهمیت ارتباطات و اینترنت، خواستار رسیدگی به مشکلات ارتباطات در نقاط مختلف شهرستانهای بهار و کبودراهنگ شد و افزود: مخابرات نقش اساسی در حوزه رونق و رشد تولید دارد، اگر توسعه زیر ساخت ها و در راستای آن خدمات را داشته باشیم، به طور حتم بسیاری از فعالیت های تولیدی و خدماتی ما می تواند سریع تر، آسان تر و بهتر انجام شود.

در این نشست با ایجاد و احداث هفت نیوسایت، ارتقاء سایت های مخابراتی و بررسی شبکه های مورد نظر در روستاها با هدف ارائه اینترنت پرسرعت مخابرات و ظرفیت سازی تلفن ثابت با ۲۴ عنوان مصوبه در بخش های مرکزی، لالجین و صالح آباد شهرستان بهار موافقت شد.

 پوشش ۹۰ درصدی اینترنت در روستاهای بالای ۲۰ خانوار

مشاور وزیر در توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات در مناطق روستایی گفت: در حال حاضر در روستاهای بالای ۲۰ خانوار کشور میزان پوشش اینترنت به حدود ۹۰ درصد رسیده و سعی داریم تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار از اینترنت سیار نسل سوم و چهارم برخوردار شوند.

ایرج روحی در جلسه بررسی مشکلات ارتباطات روستاهای شهرستان بهار از راه‌اندازی و احداث هفت ایستگاه و سایت جدید اینترنتی در روستاهای شهرستان بهار خبر داد و اظهار کرد: روستای کریم آباد، باباعلی، راه انبار، گموش‌بلاغ، کوشک‌آباد از جمله روستاهایی است که برای این روستاها در شهرستان بهار سایت جدید مخابراتی راه‌اندازی خواهد شد.

وی همچنین افزود: روستاهای حسین آباد دیم کاران، قیدلی بلاغ، حسن ابدال، هارون‌آباد نیز از جمله روستاهایی هستند که در این روستاها با توجه به وجود سایت نسبت به اضافه کردن سیستم و تکنولوژی جدید به سایت این روستاها اقدام می‌شود.

روحی با اشاره به اینکه مسیر فسیجان _بهار در بحث مخابراتی در برنامه ارتقا قرار دارد، ادامه داد: روستاهایی که در شهرستان بهار دارای مشکل قطعی برق هستند ظرف دو هفته آینده اپراتورها باید نسبت به اعلام اسامی این روستاها اقدام و بررسی میدانی در رابطه با این روستاها انجام دهند و مشکلات را به تنظیم مقررات تحویل دهند .

وی همچنین خاطرنشان کرد: در رابطه با روستای «اکبرآباد» و «لک» شهرستان بهار نیز یک طراحی توسط همراه اول و ایرانسل و مجری USO مورد بررسی قرار گیرد تا با یک سایت مشکل این روستاها مرتفع شود.

وی با تاکید بر اینکه مشکل روستای «لتگاه» نیز توسط ایرانسل و روستای «تازه کند» و «دینار آباد» توسط اپراتور مورد بررسی قرار گیرد،گفت: ظرف سه ماه آینده مخابرات باید در رابطه با حل مشکل تلفن ثابت روستای سنگ سفید، شهرک‌صنعتی و شهرک‌فرهنگیان و فاز دو شهرک‌بهاران شهرستان بهار اقدام کنند.

روحی با تاکید بر اینکه بررسی تداخل در منطقه لالجین توسط سازمان تنظیم ضرورت دارد، خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی سایت جدید راه انبار به‌طور قطع مشکل روستای «رایکان سفلی» و «علیا» نیز مرتفع خواهد شد.

وی ادامه داد: بخشداران شهرستان بهار در واگذاری زمین و نیز جابه‌جایی تیرها و نیز در احداث سایت جدید با اپراتورها همکاری لازم را داشته باشند.

مشاور وزیر در توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات در مناطق روستایی افزود: در رابطه با روستای سلیمان آباد شهرستان نیز مخابرات IDSL سرویس این روستا را باید برقرار کند.

روحی با بیان اینکه «گنبدان» مشکل سرقت و کابل داشت که قرار شد شورای تامین این موضوع را بررسی کند، تصریح کرد: چند مسیر شهرستان بهار از جمله مسیر لالجین به طاهرلو، بهار به غارعلیصدر،لالجین به کوریجان جز مسیرهای توریستی بوده که ارتقا اینترنت روستاهای اطراف این مسیرها در برنامه خواهد بود.

وی همچنین یادآور شد: شهرک صنعتی سفال و لالجین نیز مقرر شده همراه اول یک سایت هشت پلاس را در این محل پیگیری کند.

به گزارش ایسنا؛ در سفر مشاور وزیردر توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات در مناطق روستایی به شهرستان بهار در این جلسه ۲۴ مصوبه به تصویب رسید.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com