1403-03-251403-04-04bool(false) برخی سفالگران لالجین اهلیت فعالیت در شهرک صنعتی را ندارند همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : دوشنبه ، 4 تير 1403

Today : Mon, June 24, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  134976 تاریخ انتشار:  1402-08-02 - 10:50 تعداد بازدید:  78
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان:
برخی سفالگران لالجین اهلیت فعالیت در شهرک صنعتی را ندارند

مادستان


راه دلال‌بازی را در شهرک‌های صنعتی بسته‌ایم

پس از پشت سر گذاشتن مشکلات متعدد در شهرک صنعتی لالجین و طی مراحل قانونی، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان همدان اعلام کرد که سفالگران لالجینی در تأمین منابع مالی خرید زمین در این شهرک، اهلیت مالی ندارند و باوجود تسهیل‌گری اختصاصی از سوی دولت برای 40نفر از آنها، نتوانسته‌اند هزینه زمین‌ها را بپردازند و دولت نیز اجازه دلال‌بازی در شهرک‌های صنعتی را نمی‌دهد. دستگاه قضا و دیوان محاسبات نیز در مدت اخیر به این پرونده ورود کرد و پس از بررسی‌های لازم مشخص شد روند واگذاری کاملاً درست بوده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان همدان با تأکید بر اینکه سفالگران لالجینی که زمین شهرک صنعتی را خریداری کردند، اهلیت ایجاد مجموعه تولیدی از لحاظ مالی ندارند، گفت: ۷۰قطعه از زمین‌های شهرک صنعتی لالجین به سفالگرانی که جزو صنایع دستی بودند، داده شده اما نمی‌توانند طرح را تأمین مالی کنند.

مصطفی حقیقی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه شهرک صنعتی سفال لالجین ۵۰هکتار بوده است، افزود: این شهرک دارای ۲۳۰قطعه صنعتی است که ۷۰قطعه به طیفی که جزو صنایع دستی هستند، داده شده است.

وی با بیان اینکه روند واگذاری زمین‌های شهرک صنعی لالجین 3سال قفل شده بود، تصریح کرد: سال گذشته این اراضی با قیمت کارشناسی توسط دولت واگذار شده است که اعتراضاتی داشتند و در این زمینه دستگاه قضا و دیوان محاسبات ورود کرده و مشخص شد روند واگذاری کاملاً درست بوده است.

حقیقی با تأکید بر اینکه استان در بهترین شرایط هزینه خرید زمین برای این افراد را قسط‌‌بندی کرد، یادآور شد: این اراضی به‌طور اقساطی به صورت ۱۰درصد نقدی و مابقی در ۱۰قسط به این افراد واگذار شد در حالی‌که چنین چیزی در وزارت صمت نداریم که زمین را به‌صورت اقساطی به تولیدکننده واگذار کند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان همدان با بیان اینکه حتی برای این افراد 6ماه تنفس درنظر گرفتیم، افزود: این گروه ۴۰نفر هستند که نمی‌توانند اقساط را پرداخت کنند و به‌دنبال شرایط جدیدی هستند.

وی با تأکید بر اینکه نخستین اهلیت تولیدکننده، داشتن توان مالی است، خاطرنشان کرد: اینکه افرادی بخواهند زمین را از دولت به قیمت پایین بخرند و حبس کنند، زیاده‌خواهی است و دولت جلوی دلال‌بازی در شهرک‌های صنعتی را بسته است.

حقیقی با اشاره به اینکه تاکنون واگذاری زمین در شهرک‌های صنعتی با این شرایط خوب قسطی در کشور نداشتیم، درباره اعتراضات و تجمع این افراد، ادامه داد: تجمع در مقابل نهاد ریاست جمهوری و درخواست تنفس مجدد درمان درد این گروه نخواهدبود.

این مقام مسئول با بیان اینکه شخص استاندار با این افراد جلسه گذاشت که به آنها کمک کند، اظهار کرد: اقساط را امهال کردیم اما با گذشت 8ماه نتوانسته‌اند کار را جلو ببرند و به‌طور قطع نمی‌توانند ۷-۸میلیارد تومان سرمایه‌گذاری برای ادامه طرح تأمین کنند.

وی با تأکید بر اینکه هر کسی اهل تولید نیست، تصریح کرد: صرفاً داشتن زمین که نشانه تولید نیست و از کجا معلوم کسی که زمین را گرفته، دلال نیست؟

حقیقی با بیان اینکه بعد از 5سال زمین را تأمین کرده و تحویل سفالگران لالجین دادیم، تأکید کرد: این افراد طرح و نقشه‌ای ندارند در حالی‌که باید برنامه 2ساله داشته باشند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان همدان خاطرنشان کرد: این افراد نمی‌توانند طرح خود را تأمین مالی کنند و با ۶ماه هم گره آن باز نمی‌شود.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com