عزم مدیریت شهری برای توسعه نهاوند همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 9 آذر 1401 - شماره 4470
 
امروز : پنجشنبه ، 10 آذر 1401

Today : Wed, November 30, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  124667 تاریخ انتشار:  1401-04-14 - 09:58 تعداد بازدید:  89
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

گزارش خدمات شهردار نهاوند در روز شهرداري‌ها
عزم مدیریت شهری برای توسعه نهاوند

مادستان

  ۱۴ تيرماه در تقویم رسمی کشور با نام «روز شهرداري و دهياري» از سوي شوراي‌عالي ‌انقلاب‌فرهنگي با هدف نكوداشت روز شهرداري ثبت شده‌است.
مجید یوسفی‌نوید، شهرداری که تقریبا۹ماه از آغاز به‌کار او در مدیریت نهاوند می‌گذرد، شهرداری بی توجه به حاشیه‌هاست، مدیری که برخلاف غیربومی بودنش گاهی روزهای تعطیل هم او را ناظر اجرای پروژه‌های عمرانی و خدماتی شهر یا درحال بازدید از نقاط مختلف خواهیددید. توجه او به بافت فرسوده و بازآفرینی شهری با اولویت ساماندهی به مناطق کم‌برخوردار شهر در تعریف و اجرای پروژه‌های مختلف در شهر دیده می‌شود.
از ساخت پارک در محلات و توزیع خدمات و عادلانه‌سازی خدمات برای شهروندان در مناطق مختلف تا رسیدگی به ضرورت‌های خدماتی در شهر ازجمله نهضت آسفالت و ساماندهی ورودی و خروجی شهر از محور کرمانشاه که ضرورتی مهم و مطالبه جدی محسوب می‌شد.
همچنین توجه به تکمیل اقدامات انجام‌شده با تقویت ظرفیت‌ها و نهایت بهره از داشته‌ها و تعامل با مسئولین‌کشوری، استانی و شهرستانی از علت‌های پیش‌رفتن امور در واحد مدیریت شهری نهاوند است که یوسفی‌نوید درتحقق آن موفق عمل کرده‌است.
اگرچه تصور می‌شد بخش عمده‌ای از انرژی او صرف حواشی و خواسته‌های برخی اعضای شورا شود اما یوسفی‌نوید از آن مرحله عبور و  تمرکز خود را صرف برنامه‌ها، اهداف و اقدامات موردنظر درتوسعه شهری کرده‌است.
تمدید مجوز بهره‌برداری معدن به مدت سال در تولید آسفالت و تشکیل اداره سرمایه‌گذاری از اقدامات مهم یوسفی‌نوید در۹ ماه گذشته بوده‌است که خروجی مالی آن دست‌گیر شهرداری در موقعیت اقتصادی فعلی شده‌است.
از تقویت منابع درآمدی پایدار تا صرفه‌جویی در بسیاری از هزینه‌ها در اجرای خدمات‌عمرانی با تولید مصالح‌عمرانی می‌تواند از جمله خروجی‌های شاخص این اقدامات محسوب‌شود که موارد مشابه آن‌هم کم‌ نیست.
همچنین تشکیل واحد بازرسی و رسیدگی به شکایات مردمی، پیگیری تهیه نقشه utm باغ‌بهشت برای فرآیند اخذ‌سند، پیگیری مطالبات و تعیین‌تکلیف قرارداد‌های بلاتکلیف در صیانت از حقوق بیت‌المال و جلوگیری از تصرف و تضییع ( نسبت به شناسایی املاک متعلق به شهرداری و پیگیری اخذ سند رسمی و بارگذاری در سامانه سادا)، تشکیل هیأت‌کارشناسی و هیأت‌عالی سرمایه‌گذاری، رفع مشکل شهرک‌فارابی پس‌از گذشت چند‌دهه و مجاز‌شدن مالکین با گرفتن پروانه به ساخت‌وساز، احیای بافت فرسوده شهری با ۷۰درصد پیشرفت، از اقدامات مهم انجام‌شده در مدت ۹ ماه است.
شهردار نهاوند به‌مناسبت ۱۴تیرماه از برخی اقدامات و برنامه‌های انجام‌شده در شهرداری نهاوند گزارش داده‌است.
اما ازآنجا که شرح خدمات انجام‌شده در بخش‌های مختلف عمرانی، فضای سبز، زیباسازی، معاملات و سرمایه‌گذاری املاک ،کمیسیون‌ها و واحدهای مختلف، بسیار است بخش‌کوتاهی از آن عملکرد اطلاع‌رسانی شده‌است تا بیشتر ‌اقدامات را مردم در نقاط مختلف شهر مشاهده و برای تقویت و بهبود کیفیت خدمات در زندگی‌شهري راهکارها و اتاق‌های فکر را ارائه و تقویت کنند.

 

بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com