1403-02-261403-03-05bool(false) 1403-02-261403-03-05bool(false) ميثم جوكار را به المپيك بفرستيم همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : شنبه ، 5 خرداد 1403

Today : Sat, May 25, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  71668 تاریخ انتشار:  1395-03-26 - 05:45 تعداد بازدید:  2358
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

بسيج استان براي تصاحب يك دوبنده با ارزش
ميثم جوكار را به المپيك بفرستيم

نویسنده : حامد صيفي

مادستان

وقتي جام جهاني كشتي آزاد در آمريكا آغاز شد و رقابت نخست ايران با آذربايجان كشتي به كشتي پيش رفت، شايد كمتر كسي مي‌دانست عليرضا كريمي بدترين ورزشكار ايران در اين رويداد لقب خواهد گرفت و برابر الكساندر گوتسيف 6 بر 2 قافيه را خواهد باخت.
اين اما پايان تراژدي اسفبار كريمي در فاصله 2 ماه مانده به المپيك نبود. در شرايطي كه همه منتظر بازگشت كريمي براي جبران مافات بودند او برابر جي دن كاكس آمريكايي هم 5 بر 2 مغلوب شد تا لرزه بر اندام ايراني‌هايي بيفتد كه يك مدال المپيك براي وزن 86 كيلوگرم كشتي آزاد ايران كنار گذاشته بودند. شكست 6 بر 3 برابر شامیل کودیا ماگومدوف روس در ديدار فينال اما آب سردي بود بر پيكر بي‌جان عليرضا كريمي در جام جهاني كه يك تنه همه را نااميد كرد!
هر بار كه عليرضا كريمي در جام جهاني خاك شد و در زيرگيري هم ناكام بود يك سؤال بيشتر در ذهن اهالي كشتي پرورش يافت كه تكليف اين وزن چه خواهد بود؟ آيا رسول خادم كه اعتقاد راسخي به كريمي دارد اين ريسك را به جان مي‌خرد كه با اين روند نااميدكننده او را راهي ريو كند يا اينكه پا روي علاقه خود گذاشته و مثل اوزان 57، 61 و 96 انتخابي مجدد برگزار مي‌كند تا شايسته‌ترين فرد راهي المپيك شود؟
چيزي كه پيداست اينكه در وزن 86 كيلوگرم يك كشتي‌گير قبراق و سرحال، فقط منتظر يك فرمان است تا دوباره توانايي خود را به شوراي فني تيم ملي تحميل و راهي المپيك شود. او كسي نيست جز ميثم مصطفي‌جوكار كه ميدان‌ديده و پخته با كوله‌باري از تجربه مي‌تواند در ريو گره از كار خادم باز كند.
در واقع بارقه‌هاي اميد براي بازگشت جوكار به تيم ملي كشتي وقتي زنده شد كه عليرضا كريمي عملكردي ضعيف به منصه ظهور گذاشت تا راه رسيدن كشتي‌گير استان همدان به تيم ملي هموار شود. درست لحظاتي پس از پايان جام جهاني، همداني‌ها دست به كار شدند تا جوكار نماينده باوقار ديارشان باشد در معتبرترين رويداد ورزشي دنيا! مسئولان با پيگيري‌هايشان، خبرنگاران با دست‌نوشته‌هايشان و مردم با راه‌اندازي كمپين و پست‌هاي اختصاصي‌شان هريك به نحوي مي‌خواهند خادم را مجاب به دعوت دوباره ميثم جوكار به تيم ملي كنند.
خبر مهم اينكه محمد كاظمي نماينده شهرستان ملاير در مجلس شوراي اسلامي در گفت‌وگو با همدان‎پيام قول مساعد براي پيگيري اين موضوع را داده است.
 انتخابي 86 در ارمنستان برگزار شود
اما نايب‌قهرمان المپيك 2004 و برادر بزرگتر ميثم جوكار در اين خصوص به خبرنگار ما گفت: انتظار ما اين است كه كشتي‌گير شايسته به المپيك 2016 اعزام شود و به هيچ وجه دوست نداريم منافع ملت در ميدان بزرگ المپيك به خاطر تعصبات شخصي به خطر بيفتد.
مسعود مصطفي‌جوكار افزود: 2 هفته ديگر و در جام سركيسيان ارمنستان قرار است انتخابي در اوزان 57، 61 و 97 كيلوگرم برگزار شود. در شرايطي كه حسن رحيمي در 57 فوق‌العاده بوده و در 97 كيلوگرم هم همه مي‌دانند كه رضا يزداني حرف اول و آخر را مي‌زند. با توجه به عملكرد عليرضا كريمي اميدواريم در وزن 86 هم انتخابي برگزار و هر كشتي‌گيري كه بهتر بود راهي ريو شود.
مصطفي‌جوكار بیان كرد: خيلي‌ها پاي انتخابي تيم ملي و باخت جوكار را وسط مي‌كشند اما مردم بدانند كه 6 داور‌ بين‌المللي اعتراف كردند كه داوري ديدار فينال بين كريمي و جوكار درست نبوده است.
وي افزود: بي‌ترديد در ميدان بزرگ المپيك تجربه به كار كشتي ايران خواهد آمد و اميدواريم رسول خادم و شوراي فني تيم ملي به اين موضوع اهميت ويژه‌اي بدهند. از مسئولان اجرایی به خصوص نمایندگان ملایر در مجلس شورای اسلامی نیز خواستار پیگیری هستیم.
 مسئولان قول پيگيري داده‌اند
مديركل ورزش و جوانان استان همدان هم در اين‌باره به خبرنگار ما گفت: ظرف چند روز گذشته با مقام عالي وزارت، رئيس كميته ملي المپيك و نمايندگان شهرستان ملاير در مجلس شوراي اسلامي مذاكره كرده‌ايم و تمام اين نفرات قول پيگيري در اين زمينه را داده‌اند.
رسول منعم بیان كرد: ما تمام توان خود را به كار مي‌بنديم تا ميثم جوكار كه يكي از با اخلاق‌ترين ورزشكاران تاريخ استان است راهي المپيك 2016 ريو شود. او توانايي زيادي دارد و قطع به يقين مي‌تواند با اتكا بر تجربه خود در المپيك به كمك كاروان ورزشي كشورمان بيايد.
وی افزود: منتظر بازگشت تيم ملي كشتي آزاد از آمريكا هستيم تا مسئولان پيگيري‌هاي لازم را انجام دهند. اميدواريم با دعوت دوباره مصطفي‌جوكار به تيم ملي كشتي، ورزش پهلواني استان افتخارآفرين باشد.
 همه براي بازگشت جوكار بسيج شوند
رئيس اداره ورزش و جوانان ملاير هم در گفت‌وگو با همدان‌پيام از مسئولان ارشد استان و نمايندگان شهرستان ملاير در مجلس تقاضا كرد براي بازگشت جوكار به تيم ملي بسيج شوند.
مهدي رضايي گفت: در چند روز گذشته اقدامات لازم را انجام داده‌ايم تا زمينه براي بازگشت جوكار به تيم ملي فراهم شود. با هر 2 نماينده ملاير در مجلس موضوع را مطرح و اتفاقاً هر 2 نفر نيز قول پيگيري داده‌اند كه جاي تشكر دارد. از سويي نمايندگان پيگير جلسه با وزير ورزش و جوانان هستند.
وي با درخواست از هيأت كشتي استان براي پيگيري بيشتر اين موضوع، بیان کرد: ميثم جوكار شايسته اعزام به المپيك است. مسئولان براي حضور او در انتخابي تيم ملي تلاش كردند كه با آن مباحث داوري خيلي سروكار نداريم. اين بار هم انتظار داريم مسئولان تلاش كنند تا كشتي‌گير ارزنده استان راهي ريو 2016 شود.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com