1403-01-221403-02-01bool(false) طرح توسعه کشتارگاه صنعتی دام نهاوند پیگیری می‌شود همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : شنبه ، 1 ارديبهشت 1403

Today : Sat, April 20, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  135902 تاریخ انتشار:  1402-09-25 - 14:56 تعداد بازدید:  79
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

در سفر یک روزه مدیرکل دامپزشکی استان از نهاوند مطرح شد
طرح توسعه کشتارگاه صنعتی دام نهاوند پیگیری می‌شود

مادستان


نهاوند-خبرنگارهمدان پیام: واحد فرآوری و قطعه بندی آبزیان نهاوند پتانسیل خوبی برای صادرات دارد و شهرستان نهاوند به عنوان یکی از مهمترین مراکز آبزی پروری غرب کشور است. که این واحد با دریافت کد IRکه ویژه صادرات است، سالانه ۸۰۰ تن ماهی  گرم و منجمد به کشورهای اوراسیا صادر می‌کند و نقش بسزایی در ایجاد اشتغال شهرستان دارد.

مدیرکل دامپزشکی استان همدان و هیأت همراه در سفر یک روزه خود به شهرستان نهاوند در بازدید از سالن کشتار دام سبک و سنگین و سردخانه و سایر تأسیسات موجود در کشتارگاه بر اهمیت توجه به مسائل بهداشتی مرتبط با کشتارگاه دام به ویژه استفاده از سالن پیش سرد برای ارتقاء کیفیت بهداشتی و خوراکی گوشت قرمز، اجرای مصوبات کمیته ساماندهی کشتارگاه دام، رعایت بهداشت فردی کارکنان شاغل در کشتارگاه و همکاری با بازرس بهداشتی و ناظر ذبح شرعی تأکید کرد.

مدیرکل دامپزشکی استان هدف از این بازدید‌ را ارزیابی وضعیت موجود واحد‌های کشتارگاه و نظارت بر عملکرد آن‌ عنوان کرد و افزود: نظارت بر حسن اجرای ضوابط بهداشتی دامپزشکی و ارزیابی نحوه نظارت اداره دامپزشکی شهرستان بر کشتارگاه‌ و همچنین نحوه عملکرد ناظر دولتی در این واحد تولیدی از دیگر مواردی بود که در این بازدید بررسی شد.

وی تأکید کرد: برای اینکه نهایت استفاده از توانمندی و ظرفیت کشتارگاه صنعتی دام شهرستان نهاوند به عنوان دومین کشتارگاه صنعتی دام استان شود می‌طلبد این واحد با توجه به درخواست مالک توسعه پیدا کند بنابراین دامپزشکی استان در هر زمینه‌ای که نیاز باشد با این مجموعه همکاری و پیگیری لازم را خواهند داشت.

امیرحسین نقی پور در بازدید از واحد فرآوری و قطعه بندی گفت: این مجتمع به عنوان بزرگ‌ترین مجتمع فراوری و قطعه بندی ماهی و گوشت قرمز در غرب کشور با ظرفیت یک هزار تن، از پتانسیل خوبی برای صادرات آبزیان برخوردار است.

وی ضمن بازدید از قسمت‌های مختلف این واحد، اظهار داشت: یکی از اهداف مهم اداره کل دامپزشکی استان‌، حمایت همه جانبه از تولیدکنندگان در کمترین زمان ممکن است که نیاز است نظارت عالیه بر تولید، توزیع، نگهداری و حمل و نقل برابر ضوابط و مقررات بهداشتی دامپزشکی صورت پذیرد.

وی تأکید کرد: با توجه به ظرفیت و پتانسیل این واحد در حوزه بسته‌بندی و صادرات آبزیان نیاز است براساس برنامه و مدت زمان مشخص نسبت به رفع موانع، توسعه و تجهیز این واحد اقدامات لازم صورت گیرد.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com