1403-03-251403-04-04bool(false) اسدآباد صاحب گرمخانه می‌شود؟ همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : دوشنبه ، 4 تير 1403

Today : Mon, June 24, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  134974 تاریخ انتشار:  1402-08-02 - 10:44 تعداد بازدید:  113
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

افراد بی سر پناه در انتظار سرپناه
اسدآباد صاحب گرمخانه می‌شود؟

نویسنده : محمدجواد کوهی

مادستان


 خبر احداث گرمخانه در شهرستان اسدآباد یک خبر تکراری است که هر ساله با آغاز فصل سرما این خبر داغ تر از قبل به گوش مردم می‌رسد و امسال نیز در آستانه فصل زمستان احداث گرمخانه به یک موضوع مهم تبدیل شده است.

از کارتن خواب‌ها نمی‌توان آمار دقیق و صحیحی را بدست آورد چرا که اغلب این افراد یکجا بند نمی شوند و به محض اینکه آسفالت گرمتری را کشف کنند، جایشان را به سرعت تغییر می دهند.در زمستان ۱۴۰۱ گرمخانه موقت شهرداری روزانه بین ۱۰ تا ۲۰ نفر مراجعه کننده شامل افراد بومی و غیربومی به ثبت رسیده است که در سال جاری تا به امروز مکان گرمخانه جدید اسدآباد مشخص نیست.


قبادی یکی از شهروندان اسدآبادی به خبرنگار ما گفت:سال گذشته گرمخانه اسدآباد در محل پارک ملت بود که مشکلات زیادی به همراه داشت و بسیاری از مسافران از این موضوع گلایه داشتند که امیدواریم در سال جاری مکان مناسبی مد نظر قرار بگیرد.

صفایی یکی دیگر از شهروندان اسدآبادی به خبرنگار ما گفت:بسیاری از افرادی که سال گذشته به گرمخانه اسدآباد مراجعه می‌کردند افراد غیر بومی بودن که از شهرهای همجوار به شهر می آمدند و به نوعی یکی مکان مناسب برای این افراد شده بود که به نظرم باید این افراد با برنامه وارد گرمخانه شوند.

همایی یکی از رانندگان اسدآبادی به خبرنگار ما گفت:بسیاری از معتادین شهرهای همجوار در اسدآباد هستند که جمع آوری آن‌ها باید از برنامه های ارگان های مربوطه باشد تا مردم اذیت نشوند.

۱ آبان ۱۴۰۲ سرپرست شهرداری اسدآباد در جلسه مبارزه با مواد مخدر شهرستان گفت:در خصوص ارجاع معتادان شهر به کمپ‌های ترک اعتیاد با هزینه شهرداری آماده همکاری با اداره بهزیستی هستیم که با این برنامه می‌توانیم تعداد زیادی از مراجعه به گرمخانه‌ها کاهش دهیم.

علی حسن امیدی افزود:آماده اجاره یک مکان جدید با همکاری اداره بهزیستی برای احداث گرمخانه در شهرستان هستیم.

۱۸ مهر ۱۴۰۱ دادستان وقت شهرستان اسدآباد در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان گفت:نهادهای مرتبط، ۱۰ روز فرصت دارند محلی برای استقرار و نگهداری افراد بی‌خانمان و گرمخانه ایجاد کنند.

محمد شیرزادی ضمن انتقاد از ترک فعل دستگاه‌های مربوط با این عمل در سنوات گذشته افزود:سابق بر این، مکانی موقت در یکی از نقاط شهر برای این کار اختصاص یافت که دارای ایراد فراوانی بود.

دادستان اسدآباد با اشاره به تردد متکدیان در چهارراه تویسرکان نیز گفت: این افراد باید در کمترین زمان ممکن جمع‌آوری شده و تصمیم قطعی و دائمی درباره آنان گرفته شود.

وی با بیان اینکه دانشکده علوم پزشکی موظف است طبق وظایف خود در فواصل زمانی مشخص، پزشک و کارشناس را برای معاینه و درمان به کمپ‌های ترم اعتیاد بفرستد.

این در حالی است که ۲۶ دی ۱۴۰۱ شهردار وقت اسدآباد در گفت‌وگو با ایسنا گفت:با توجه به لزوم حمایت از اقشار آسیب دیده اجتماعی از جمله کارتن خواب‌ها و افراد بی سرپناه در فصل سرما و با هدف حمایت و ارائه خدمات مطلوب‌تر به اقشار آسیب دیده اجتماعی، گرمخانه‌ شهرداری واقع در پارک ملت آماده اسکان این افراد است.

بهرنگ دالوند با بیان اینکه از حدود یک‌ماه پیش گرمخانه شهرداری اسدآباد در پارک ملت راه اندازی شده که طی این مدت هر شب پذیرای ۱۵ تا ۲۰ بی‌خانمان بوده است، تصریح کرد: این افراد طی یک ماه گذشته هر شب به صورت ثابت در گرمخانه شهرداری شهر واقع در پارک ملت اسکان دارند.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com