1400-10-201400-10-30bool(false) برنامه 4 ساله برای برندسازی در رزن همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 29 دي 1400 - شماره 4231
 
امروز : پنجشنبه ، 30 دي 1400

Today : Thu, January 20, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  120525 تاریخ انتشار:  1400-08-20 - 09:17 تعداد بازدید:  124
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

اعضای شورا و شهردار منتخب رزن با حضور در تحریریه روزنامه اعلام کردند
برنامه 4 ساله برای برندسازی در رزن

نویسنده : فاطمه کوکبی جلال

مادستان

■ رئیس شورا‌: جشنواره بانوی نمونه تجربه موفقی بود
■ شهردار : برنامه‌های کاهش قیمت مسکن در دستور کار است

 قیمت زمین و مسکن در شهر رزن هم‌تراز با کلانشهرها پیش می‌رود و صاحب خانه شدن برای جوانان به آرزو تبدیل شده است.
 در حالی که رشد قیمت مسکن هم در زمینه خرید و هم اجاره‌‌نشینی به دغدغه مردم بدل شده است که شورا و شهردار دوره پنجم با آغاز پیگیری حل مشکل شهرک‌های رزن تلاش کرد تا قفل گرانی مسکن در رزن را بشکند .
امیدواریم با آغاز ساخت شهرک‌های حاشیه‌ای شهر رزن و تفکیک زمین در این شهرک‌ها امیدها برای تعدیل قیمت عجیب زمین و مسکن در شهر رزن به عنوان یکی از درواز‌ه‌های ورودی غرب کشور بیشتر شود.
 صدور پروانه شهرک سیمان انجام شد
شهردار منتخب رزن به وضعیت این 4 شهرک اشاره کرد و گفت: صدور پروانه شهرک سیمان انجام شده است، شهرک ایثارگران و شبکه بهداشت هم در انتظار کمیسیون ماده ۵ جهت تأیید نهایی، شهرک فرهنگیان ۲ در مرحله پروژه آب‌رسانی است و  قطعات تفکیکی شهرک نیروی انتظامی نیز که سال‌ها مسکوت مانده بود در حال پیگیری است.
احمد محمدی‌راستی با اشاره به اینکه اعضای شورا منسجم و جوان و هدفمند هستند افزود: با درستی، صداقت و انسجام بین شورا اثرات پرخیر و برکتی به جای خواهد گذاشت. ما ۴ سال آینده خود را هدفگذاری کرده‌ایم و بر اساس آن برنامه‌ریزی می‌کنیم تا سرانه عمومی شهر و افزایش کیفیت زندگی مردم را ارتقا دهیم. وی با قدردانی شورا و شهردارهای گذشته گفت: اقدامات خوبی در راستای عمران و آبادانی شهر انجام شده است که ما با تلاش و همدلی اعضای شورای دوره ششم پروژه‌های نیمه‌کاره را تکمیل و طرح‌های جدیدی را آغاز و انجام خواهیم داد.
محمدی‌راستی ادامه داد: ما ضمن تکمیل آن طرح‌ها به دنبال ایجاد ظرفیت‌های جدید و ظرفیت‌های پایدار گردشگری در شهر رزن هستیم که باید جلوه پیدا کند و شناسایی ظرفیت‌های جدید به مردم نیز صورت بگیرد.
شهردار منتخب افزود: با توجه به فرهنگ دیرینه رزن رسيدگي به ميراث فرهنگي و توسعه گردشگري شهرستان رزن رونق اقتصادي زيادي براي اين شهرستان به ارمغان مي‌آورد که با نگاه ویژه‌ای که به فرهنگ شهر داریم با انجام برنامه‌هایی چون ایجاد احداث مجتمع گردشگری امیدواریم بتوانیم صنایع‌دستی و تولیدات شهرستان رزن را به معرض دید مسافران و گردشگران قرار دهیم تا یک نگاه مثبت نسبت به رزن ایجاد کنیم و بتوانیم با این مهم مسافران را مقیم رزن کنیم.
وی گفت: امن کردن جاده اصلی و رفع نیازهای گردشگران و تأمین ضرورت آنها می‌تواند بستری برای جذب گردشگران به شهرستان رزن باشد.
محمدی‌راستی ادامه داد: دنبال بهبود کیفیت در زندگی شهروندان هستیم که با موضوع محله‌محور نیازهای مردم را شناسایی و رفع کنیم.
وی با بیان اینکه هیچ طرحی بدون مشارکت مردم به ثمر نمی‌رسد، گفت: رویکرد ما در اجرای طرح‌ها مشارکت مردم است که برای جذب مشارکت مردم یک صندوق سرمایه‌گذاری برای شهروندان در شهرداری رزن تأسیس می‌کنیم تا هر شهروند در اجرای پروژه‌ها سهیم باشد به‌طوری که سهامداران واقعی خود مردم باشند و همچنین از دیگر طرح‌ها تأسیس دفتر مشاوره حقوقی در شهرداری است که مردم بتوانند به‌طور مستقیم از خدمات مشاوره استفاده کنند.
محمدی‌راستی گفت: به دنبال ایجاد اعتماد اجتماعی بین شهروندان هستیم که با صداقت در رفتار و گفتار و تلاش شبانه‌روزی شورا و شهردار رقم می‌خورد که امیدواریم بتوانیم در این خصوص با اجرای طرح‌های هویت‌بخش در شأن مردم به برندسازی شهری برسیم.
شهردار به اولویت و برنامه‌های شورا و شهردار پرداخت و ادامه داد: درستی و صداقت انسجام بین اعضای شورا و شهردار اثرات پر خیر و برکتی به جای خواهد گذاشت. ما ۴ سال آینده خود را هدفگذاری کرده‌ایم و بر اساس آن برنامه‌ریزی می‌کنیم. ارتقای سرانه‌های عمومی شهر و کیفیت زندگی مردم در محلات رزن را ارتقا می‌دهیم که این مهم هدفگذاری شده است و با تلاش‌های شبانه‌روزی کاستی‌ها را جبران می‌کنیم.
محمدی‌راستی افزود: کارآمدی و به‌روز بودن در مدیریت شهری رزن را سرلوحه کار خود قرار دادیم و بستر را برای جذب سرمایه‌گذاران بومی و غیربومی فراهم می‌کنیم .
شهردار منتخب رزن بیان کرد: بودجه پیشنهادی سالجاری شهرداری رزن ۲۰ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان است که ۵۰ درصد آن محقق شده است و امیدواریم در سال ۱۴۰۱ این بودجه ارتقا پیدا کند.
در ادامه بهمن عبدلی‌پور، معاون شهردار رزن گزارشی از عملکرد 3 ماهه خود ارائه کرد که از جمله آن: آسفالت‌ریزی سطح شهر بالغ بر یک میلیارد تومان، جدول‌گذاری با هزینه ۸۰۰ میلیون تومان، محوطه‌سازی هتل و تالار با مبلغ ۷۵۰ میلیون تومان، بازگشایی کوچه نسترن در خیابان خانوردیلو و بهره‌برداری از نوار سبز خیابان شهید میوار و ترمیم روشنایی‌های پارک ملت و آرامستان شهر و اقدامات فرهنگی در کنار شورای شهر در برگزاری جلسات مختلف با نماینده و امام‌جمعه و برنامه‌های فرهنگی متنوع و واگذاری یک روز از مدیریت شهری به دانش‌آموزان، به مناسبت هفته جهانی کودک، ترمیم عکس شهدا، اعمال تخفیف ۲۵درصدی عوارض و تجلیل از کارمندان نمونه شهرداری بخشی از اقدامات عمرانی و فرهنگی شهرداری در این دوره ۳ماهه سرپرستی شهرداری رزن بوده است.
 جشنواره «بانوی نمونه»
در رزن برگزار شد
رئیس شورای اسلامی شهر رزن با اشاره به برگزاری یک رویداد فرهنگی  گفت: جشنواره «بانوی نمونه شهر» برای نخستین‌بار در رزن برگزار شد.
این جشنواره که نخستین و بزرگترین رویداد فرهنگی سال‌های ‌اخیر منطقه در حوزه بانوان بود با حضور میهمانان ویژه از داخل ‌و خارج کشور، مجریان و هنرمندان‌ ملی  مطرح صداوسیما با اجرای برنامه‌های متنوع با شرکت خانواده‌ها و عموم مردم فهیم شهر رزن برگزار شد.  از برگزیدگان جشنواره توسط شهرداری و شورای ‌اسلامی شهر با همراهی صندوق اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر تجلیل شد.
وی در ادامه به نگاه ویژه شورای شهر به مسائل فرهنگی در برگزاری جشنواره‌های مختلف از جمله شهروند نمونه و پایلوت شدن و پیشگام شدن رزن در حوزه فرهنگی با توجه به سبقه تاریخی این دیار که تعلق به علما و عرفای نامی داشت اشاره و بیان‌کرد: در شورای ششم تلاش فوق‌العاده‌ای برای پیشبرد این مهم خواهیم داشت.
رئیس شورای رزن با اشاره به ظرفیت تولید ۹۵ درصدی رازیانه کشور در شهرستان رزن گفت که به دنبال «برندسازی» برای رزن هستیم .
 وی ادامه داد: در حوزه گردشگری یک مجتمع اقامتی و توریستی احداث کردیم که ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد. با  فراهم کردن این بستر گردشگری در حوزه شهری ظرفیت‌های شهر را به بالقوه تبدیل می‌کنیم. از جمله این ظرفیت‌ها چشمه آبگرم «غینرجه» است که برنامه‌هایی برای آن در نظر داریم. از ظرفیت‌های عالی دیگر آب و هوای پاک و مطبوع و عوارض طبیعی حاشیه شهر از جمله کوه و رودخانه‌های موجود است که از آنها نیز بهره می‌گیریم.
مهدی سلطانی‌کمال در ادامه گفت: رزن به نوعی دروازه ورود به شمال کشور و از طرفی دروازه ورودی غرب کشور و به نوعی است که حایز اهمیت است و ما به دنبال ساماندهی مبادی ورودی و خروجی شهر با طرح‌های شکیل هستیم.
رئیس شورا با توجه به بناهای فاقد ارزش فرهنگی و تاریخی و توانمندسازی بافت قدیمی و فرسوده اشاره ‌کرد و افزود: خانه یگانه با همکاری میراث‌فرهنگی به موزه مردم‌شناسی تبدیل می‌شود تا فرهنگ اصیل شهرستان را به مردم معرفی کنیم.
سلطانی گفت: درصدد هستیم با مذاکرات با بخش خصوصی یک مجموعه اصیل و فرهنگی بازار سنتی مبنی بر معماری    ایرانی- اسلامی ایجاد کنیم تا سکون ایجاد شده که مسافران و رهگذران عبوری را دعوت کنیم در آنجا مستقر شوند و از صنایع‌دستی دیدن و خرید کنند تا ارزش‌های فراموش شده شهر نیز روح تازه‌ای یابد و در کنار آن  بوم‌گردی را در شهرستان تقویت کنیم و بستر را برای حضور گردشگر فراهم آوریم.


 احمد محمدی‌راستی متولد سال ۱۳۵۷ در رزن بوده و مدرک تحصیلی دکتری جغرافیا و برنامه‌ریزی شهری دارد.
وی شهردار دوره پیشین شهر کبودراهنگ، شهردار دوره چهارم شهر فامنین، معاون شهرداری منطقه 2 شهر همدان، مدیر ناحیه یک منطقه 4 شهر همدان، رئیس اداره املاک و مستغلات شهرداری همدان، مشاور و عضو هیأت‌رئیسه گروه مشاوران استاندار همدان، نماینده دهیاران کشور و دبیر مجمع ملی دهیاران کشور، مدیر کدینگ ممیزی شهر همدان، دبیر کمیسیون نظارت حقوقی و امور اداری شورای اسلامی شهر همدان و مدیر امور کمیسیون‌های هفت‌گانه شورای اسلامی شهر همدان در دوره پنجم بوده است.
شهردار منتخب رزن دبیر شورای اسلامی شهر همدان و مشاور فنی و عمرانی و شهرسازی رئیس شورای اسلامی شهر همدان را نیز در پرونده کاری خود دارد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com