طرح توسعه بافتسان ملایر کلید خورد همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : دوشنبه ، 14 اسفند 1402

Today : Mon, March 4, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1402، مهار تورم و رشد تولید
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  134050 تاریخ انتشار:  1402-06-07 - 09:51 تعداد بازدید:  473
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

طرح توسعه بافتسان ملایر کلید خورد

مادستان


یکی از بزرگترین واحدهای تولید پوشک و پد بهداشتی خاورمیانه در ملایر کلنگ‌زنی شد


ملایر _ سحر یوسفی _ خبرنگار همدان پیام : عملیات اجرایی طرح توسعه شرکت بافتسان ملایر در زمینه تولید پوشک و پدبهداشتی با سرمایه‌گذاری ۱۶۰۰ میلیارد تومان و اشتغال‌زایی برای ۳۵۰ نفر آغاز شد .

امروزه گرانی و کمبودهای مقطعی پوشک یکی از دلایلی است که به رغم توصیه‌های فراوان به جوانی جمعیت و فرزندآوری اما تمایل زوجین را به فرزندآوری را کم کرده و تأمین پوشک به معضلی در اقتصاد خانوارها تبدیل شده است . شرکت بافتسان ملایر در راستای تأمین نیاز داخلی کشور به پوشک و پد بهداشتی و همچنین در ادامه تلاش‌های سهامداران شرکت بافتینه و بافتسان در تحقق شعار سال "مهار تورم و رشد تولید " اقدام به احداث کارخانه تولید پوشک و پد بهداشتی کرده است .

ابوالقاسم مهاجر و خانواده‌اش که از صنعتگران باسابقه و خوشنام کشور هستند با تلاش بی‌وقفه و خستگی‌ناپذیر علاوه بر شرکت بافتینه ، بافتسان با هدف تکمیل زنجیره تأمین این صنعت ، از چند سال پیش ، اجرای طرح ملی_استراتژیک _ سلامت محور و دانش‌بنیان پلی‌پروپیلن الوند را با ظرفیت تولید سالانه ۱۸۰هزار تن انواع گریدهای پزشکی و بهداشتی پلی‌پروپیلن و با اشتغالزایی مستقیم و غیر‌مستقیم حدوداً  ۲۰۰۰ نفری در شهر شازند برنامه‌ریزی و آغاز کرده است که ۶۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و  فاز دوم آن تا پایان سال ۱۴۰۳ به بهره برداری می‌رسد .

  روز گذشته عملیات اجرایی یکی از بزرگترین کارخانه‌های پوشک و پد بهداشتی خاورمیانه با حضور استاندار همدان ، رئیس صنعت، معدن و تجارت همدان ، فرماندار ملایر و جمعی از مسئولان همدان و ملایر آغاز شد. 

این شرکت با سرمایه‌گذاری ۱۶۰۰ میلیارد تومان ، برای ۳۵۰ نفر اشتغالزایی ایجاد می‌کند و پیش ‌بینی می‌شود تا پایان دولت سیزدهم به بهره برداری برسد .

مواد اولیه این کارخانه که منسوج نبافته است توسط شرکت بافتینه و بافتسان تأمین و مواد اولیه شرکت بافتیه و بافتسان که پلی‌پروپیلن گرید پزشکی و بهداشتی است توسط پتروشیمی شرکت پلی‌پروپیلن الوند تأمین می‌شود .

با توجه به اینکه در حال حاضر بخش عمده‌ای از پوشک مورد نیاز کشور از طریق واردات تأمین می‌شود با راه اندازی این کارخانه ، شاهد قطع واردات پوشک و پد بهداشتی و به تبع آن جلوگیری از خروج ارز از کشور خواهیم بود و با توجه به ظرفیت بالای این کارخانه شاهد ایجاد ظرفیت‌های صادراتی و ارزآوری از طریق صادرات پوشک بچه و بزرگسال خواهیم بود و از طرفی با رونق تولید ، زمینه ایجاد اشتغال برای جوانان ملایر و شهرهای همجوار و نیز انتقال دانش تجهیزات و فن‌آوری‌های مدرن از کشورهای صاحب تکنولوژی روز فراهم می‌شود .

قطعاً با راه‌اندازی این کارخانه علاوه بر تأمین نیاز کشور به پوشک بچه و بزرگسال و پد بهداشتی ، قیمت آن به شدت کاهش یافته و فشار اقتصادی بر مصرف‌کننده‌نهایی کاهش می‌یابد .

تکنولوژی این طرح برای نخستین بار وارد کشور شده است

مدیرعامل شرکت بافتسان با بیان اینکه محصولات این پروژه که تمامی دستگاه‌های اجرایی مرتبط در کشور در دولت‌های قبلی و فعلی، قانونی بودن فرایند اجرایی آن را مورد تایید چند‌باره قرار داده‌اند و اقدامات دستگاه‌های اجرایی مرتبط نیز به دفعات ؛ توسط دادستانی کل کشور، دیوان عالی کشور ، دیوان عدالت اداری ، سازمان بازرسی کل کشور ، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ، سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و دیگر دستگاه‌های نظارتی در سطوح ملی و استانی قاطعانه مورد تأیید قرار گرفته در نوع خود در کشور منحصر‌به‌فرد بوده و تکنولوژی مورد استفاده در این طرح برای نخستین بار به کشور وارد شده است.

محمد مهاجر تأکید کرد : بهره‌برداری از این طرح استراتژیک و سلامت محور که هم‌راستا با بی‌اثر نمودن تحریم‌های ظالمانه است آثار قابل توجهی بر سلامت آحاد جامعه خواهد داشت .

سرمایه‌گذاری ۲۴۰۰ میلیارد تومانی در شرکت پلی‌پروپیلن الوند

وی بیان کرد : تاکنون بیش از ۲۴۰۰ میلیارد تومان آن هم بدون استفاده از منابع بانکی و صندوق توسعه ملی و صرفاً از محل آورده مستقیم سهامداران در راستای اجرای پروژه پلی‌پروپیلن الوند هزینه شده و در حال حاضر نیز قریب به ۶۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

مهاجر خاطرنشان کرد: فاز نخست این پروژه با تولید محصول ملت بلون برای نخستین بار در کشور پس از عبور موفقیت‌آمیز از مراحل تولید آزمایشی و انجام تست‌های آزمایشگاهی هم اکنون آماده افتتاح و راه‌اندازی بوده و در روزهای آتی در مدار و زنجیری تولید کشور قرار خواهد گرفت.

تکمیل زنجیره تولید پوشک و پد‌بهداشتی

وی با اشاره به یکی از مهمترین نگرانی‌های موجود در حوزه تأمین لوازم بهداشتی و پزشکی کشور ، گفت :  در این راستا سهامداران کارخانجات بافتینه و بافتسان مصمم شدند نسبت به اجرای طرح خط تولید انواع پوشک در شهرستان ملایر، تمامی قطعات پازل و حلقه‌های زنجیره‌ای تولید انواع پوشک که در زمره کالاهای استراتژیک است را کامل کرده و زمینه تثبیت فرایند تولید انواع پوشک با اتکا بر ظرفیت‌های داخلی و حمایت از فرمایشات مقام معظم رهبری ، حمایت از سیاست‌های دولت مردمی، دستیابی به خودکفایی کامل و افزایش صادرات پوشک و حتی فراهم نمودن بستر مناسب جهت کاهش قیمت آن را فراهم کند.

بافتینه و بافتسان دو نگین درخشان در کشور

استاندار همدان نیز در این آئین گفت : از مجموعه بافتینه و بافتسان قدردانی می‌کنم که در دوران سخت کرونا در کنار مردم بودند و حضورشان در عرصه تولید قابل تقدیر و تحسین است .

علیرضا قاسمی فرزاد گفت : بدون اغراق می‌گویم این مجموعه‌های تولیدی دو نگین درخشان در شهرستان ملایر، استان همدان و در سطح ملی هستند .

وی بیان کرد: نگاه حاکمیت ، نظام و دولت نسبت به تولید ، نگاه حمایتی است و آنچه که ما را از وابستگی نجات دهد ،جلوی خروج ارز از کشور را بگیرد و صادرات و ارزآوری داشته باشد برای ما مقدس است.

طرح توسعه بافتسان ما را از کشورهای بیگانه بی‌نیاز می‌کند 

قاسمی فرزاد ، طرح توسعه شرکت بافتسان را یک طرح استراتژیک دانست که ما را از کشورهای بیگانه بی‌نیاز می‌کند و خاطر‌نشان کرد : این مجموعه به رغم تمام ناملایمات و موانعی که ایجاد شد با صلابت به کار خود ادامه می‌دهد.

وی با بیان اینکه دست مجموعه‌های پر‌توان و پرتلاشی که ما را از بیگانگان بی‌نیاز می‌کنند را به گرمی می‌فشاریم و با تمام توان حمایت می‌کنیم تصریح کرد : در این مسیر ذره‌ایی به خود تردید راه ندهید و هرآنچه را که در زمینه نوآوری و خلاقیت و چرخه‌های تولید جدید می‌توانید بکار بگیرید .

بیش از ۱۵۴ واحد راکد و تعطیل به چرخه تولید بازگشتند

قاسمی‌فرزاد با اشاره به اینکه ، بیش از ۲۵۰ واحد صنعتی راکد ، بلاتکلیف و نیمه تعطیل در استان وجود داشت که با نگاه دولت مورد حمایت قرار گرفتند ، افزود : بیش از ۱۵۴ واحد راکد و تعطیل شده به چرخه تولید بازگشت و بسیاری از واحدها توسعه و رونق تولید در پیش گرفتند .

با تمام توان از واحد‌های تولیدی اشتغال‌آفرین حمایت می‌کنیم

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی نیز در این آئین ، اشتغالزایی ۳۵۰ خانواده در شرکت های بافتینه و بافتسان را یک جهاد دانست و گفت: با توجه به نیاز جوانان به اشتغال، دولت با نقش حمایتی خود، اشتغال، تولید خودباوری و مبارزه جدی با واردات بی رویه را رقم می زند.
حجت‌الاسلام احد آزادیخواه در پایان تأکید کرد: مردانه و با تمام توان از واحد‌های تولیدی اشتغال‌آفرین حمایت می‌کنیم.

 
بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com