بازاریان همدان آماده همکاری برای ثبت جهانی هستند همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : سه شنبه ، 15 اسفند 1402

Today : Mon, March 4, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1402، مهار تورم و رشد تولید
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  134061 تاریخ انتشار:  1402-06-07 - 13:53 تعداد بازدید:  650
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

بازاریان همدان آماده همکاری برای ثبت جهانی هستند

مادستان


رئیس اتاق اصناف استان همدان و هیئت رئیسه اتاق اصناف به منظور بررسی پرونده ثبت جهانی هگمتانه و مرکز تاریخی همدان با ارزیابان سازمان جهانی یونسکو که به پایتخت تاریخ و تمدن ایران سفر کرده بود در یک نشسشت 3 ساعته شرکت کردند .

رئیس اتاق اصناف همدان گفت: با توجه به اینکه آثار تاریخی و باستانی همدان به همه انسان‌ها و جهانیان تعلق دارد، بازار آماده هرگونه همکاری برای ثبت جهانی هگمتانه و مرکز تاریخی همدان است.

محمد ارغوان  اظهار کرد: همدانی‌ها سالیان درازی است که منتظر ثبت جهانی آثار تاریخی و ارزشمند خود هستند، در واقع این حق همدان است که نام داشته‌های این دیار را که به همه جهانیان و انسانیت تعلق دارد؛ در لیست آثار جهانی ببینند.

وی با بیان اینکه بازاریان همدان به عنوان بزرگترین قشری که در بافت تاریخی این شهر قرار دارد، برای ثبت جهانی هگمتانه و مرکز تاریخی همدان اجماع دارند افزود: در این راه اتاق اصناف مرکز استان همدان به عنوان تشکل صنفی و مردمی قشر بازار،  هر گونه همکاری که برای تحقق این درخواست لازم باشد؛ به عمل خواهد آورد.

رئیس اتاق اصناف همدان تصریح کرد: همدان شهری است که بازاریان آن از اقشار و مذاهب مختلف سالیان دراز در کنار هم به خوبی زندگی کردند و راسته بازارهای متعلق به خود را داشتند.

وی با بیان اینکه همدان همچنان اندوخته‌های بسیاری دارد که برای انسانیت و بشریت آورده‌های بسیاری به دنبال خواهد داشت ادامه داد: آنچه در همدان وجود دارد متعلق به همه جهانیان و انسان‌هاست و باید برای همگان حفظش کنیم.

ارغوان تأکید کرد: درخواست ما به عنوان نمایندگان بازاریان همدان این است که پیام اشتیاق ما برای ثبت جهانی هگمتانه را به روسا و مسئولان یونسکو برسانید.

در ادامه این دیدار ارزیاب یونسکو از چگونگی انتخاب اعضای هیأت مدیره اتحادیه‌های صنفی، هیأت رئیسه اتاق اصناف، اداره بازار و حفظ و نگهداری بافت تاریخی کهن شهر همدان پرسید که ارغوان به آنها پاسخ داد.

رئیس اتاق اصناف همدان در پاسخ به این پرسش که چه انتظاری از جهانی شدن همدان دارید اظهار کرد: تقویت صنعت گردشگری و حفظ داشته‌های همدان که به همه جهانیان و انسان‌ها تعلق دارد، از جمله انتظار ما از این رویداد بزرگ است.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com