1402-07-021402-07-12bool(false) امید بازگشت به نقطه عقلانیت همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : چهارشنبه ، 12 مهر 1402

Today : Wed, October 4, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1402، مهار تورم و رشد تولید
ورود کاربران


نمایشگاه تهران
عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  132427 تاریخ انتشار:  1402-03-16 - 09:15 تعداد بازدید:  247
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

انتخابات هیأت رئیسه اتاق همدان امروز دوباره برگزار می‌شود
امید بازگشت به نقطه عقلانیت

نویسنده : غزل اسلامی

مادستان


 بروز یکسری اتفاقات در اتاق بازرگانی همدان سبب شد تا انتخابات هیأت رئیسه آن مجدداً برگزار شود. بر این اساس، در کمتر از یک‌ماه دومین انتخابات، امروز در ساختمان اتاق همدان برگزار می‌شود.

نخستین جلسه هیأت نمایندگان دور دهم اتاق همدان، 19 اردیبهشت برگزار شد. همان‌روز هیأت رئیسه انتخاب شدند اما به‌دلیل بروز برخی اتفاقات و وجود شواهد و مدارک، پس از چند روز رأی برخی از اعضای هیأت‌ نمایندگان برگشت.

از طرفی فشار برخی از فعالان اقتصادی استان به منتخبان خود در هیأت نمایندگان دوره دهم هم سبب شد تا 10نفر از اعضای هیأت نمایندگان در نامه‌ای به اتاق ایران تقاضای تجدید انتخابات هیأت‌رئیسه کنند.

از 19 اردیبهشت تاکنون اتاق به‌صورت نیمه‌تعطیل درآمده و موفق نشده جلسه هیأت نمایندگان برای تعیین نمایندگان خود در اتاق ایران را برگزار کند. چون حواشی که برخی از اعضای هیأت رئیسه از قبل داشتند به اتاق کشیده شد و جلوی راهشان را برای کارکردن گرفت.

همین هم سبب شد تا فعالان اقتصادی و حتی استان با حساسیت بیشتر به تحولات اتاق توجه کنند و مطالباتی از هیأت نمایندگان خود در اتاق داشته باشند.


این مطالبات به‌حدی پررنگ شد که هیأت نمایندگان با استناد به برخی مدارک و اسناد درصدد تغییر و تحول در هیأت‌رئیسه برآمدند. آنها از طریق نامه با اتاق تهران مکاتبه کرده و همچنین یکسری مراحل قانونی را از طریق قوه قضائیه طی کردند تا بتوانند این تغییرات را با برگزاری انتخابات جدید صورت بدهند.

اما برخی از اعضای کنونی هیأت‌رئیسه چنان به آب و آتش زدند تا بلکه تجدید انتخابات را به تعویق انداخته یا آن را ملغی کنند ولو آن‌که به قیمت نیمه‌تعطیل و از کارافتادن اتاق همدان باشد.

حتی گفته می‌شود بعضی به نحو التماس‌گونه‌ای گفته‌اند اجازه دهید 2ماه این ترکیب بماند و بعد آن را تغییر بدهید.

اما بروز برخی بی‌اخلاقی‌ها و رو شدن بعضی تخلفات و بی‌انصافی‌ها در ترکیب جدید هیأت‌رئیسه اتاق [نه همه آنها] سبب این تصمیم شده است. حتی پس از تصمیم جدی استان و کشور برای تغییر این ترکیب با برگزاری انتخابات مجدد، بروز برخی بی‌اخلاقی‌ها برای تحکیم و تثبیت موقعیت از جانب بعضی از اعضای کنونی هیأت‌رئیسه گزارش شده که تأسف اعضای هیأت نمایندگان را برانگیخته و آنها را بیش از پیش مصمم به برگزاری این انتخابات کرده است.

پس از جدی شدن این تصمیم دبیر اتاق نیز با تحویل سوئیچ خودروی در اختیار خود، از اتاق همدان خداحافظی کرده است. گفته می‌شود این تصمیم ممکن است به‌خاطر فشارهائی که از سوی استان به رئیس پیشین اتاق آمده تا سایه خود را از اتاق تهران بردارد، گرفته شده  و یا حتی برخی‌ها احتمال می‌دهند ممکن است به دنبال سیاست‌هائی برای برداشتن فشار از روی هیأت‌رئیسه فعلی و تثبیت آن این خداحافظی انجام شده است. به‌هرحال این تصمیم یکی از اتفاقاتی بود که بسیاری از فعالان اقتصادی و هیأت نمایندگان اتاق به‌دنبال آن بودند.

امروز انتخابات مجدد برگزار می‌شود اما در روزهای گذشته لابی‌های گسترده‌ای از سوی برخی از اعضای هیأت‌رئیسه با تهران و برخی از اعضای هیأت نمایندگان اتاق همدان صورت گرفته است و همچنان امیدوار هستند که این انتخابات به تعویق بیفتد.

به هر حال منتخبان گروه برنده اتاق همدان، در یک تجربه تلخ، بازی برنده به نفع بخش خصوصی و خودشان را با خطای سهوی یا عمدی، به بازی باخته تبدیل کردند تا برای برگشت به نقطه اول هزینه‌ها و فرصت‌های زیادی را پرداخت نمایند.اکنون این امیدواری وجود دارد که این خطاها به حداقل تکرار رسیده تا امید بخش خصوصی در استان در کوران مشکلات عدیده حاکم بر جامعه، تولید‌کنندگان و بازاریان استان به ناامیدی تبدیل نشود.تحلیل‌های همدان‌پیام در آینده را دنبال کنید.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com