شنیده3886 همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 6 آذر 1399 - شماره 3909
 
امروز : جمعه ، 7 آذر 1399

Today : Fri, November 27, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
بالا بردن ضریب هوشی کودکان
logo-samandehi
 
کد مطلب:  112940 تاریخ انتشار:  1399-08-08 - 10:24 تعداد بازدید:  233
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

شنیده3886

شنیده

1- معصومه ابتکار هم احتمال داوطلبی در انتخابات ریاست جمهوری را رد کرده است. گویا پس از طرح مباحثی درباره داوطلبی زنان در انتخابات ریاست جمهوری این دوره، ابتکار اعلام کرده هیچ برنامه‌ای برای ثبت‌نام در انتخابات ندارد، گفتنی است هدفگذاری سهم 30 درصدی زنان در مدیریت‌ها، از اقدامات ابتکار در معاونت زنان ریاست‌جمهوری است که اکنون 23 درصد آن محقق شده است.

 2- ناتوانی قطعه‌سازان در پاسخگویی به بازار لوازم یدکی کشور، این بازار را در تسلط قاچاقچیان قرار داده است. گویا تولید قطعه در ایران به‌اندازه نیاز بازار مصرف‌کننده نیست و تولیدکنندگان تنها قطعات مورد‌نیاز کارخانه‌های خودروسازی را تولید می‌کنند و دیگر به اینکه خودرو پس از تحویل به مشتری، چه سرنوشتی می‌یابد، توجهی ندارند. گفتنی است میزان واردات رسمی قطعات خودرو یک‌میلیارد‌ دلار و تولید قطعات داخلی کمتر از ۶۰۰ میلیون دلار است، اما نیاز کشور حدود ۸ میلیارد دلار برآورد می‌شود.

3- از نیاز مردم به اطلاعات درباره سهام عدالت سوءاستفاده می‌شود. گویا برخی با ارسال پیامک به مردم از آنها دعوت می‌کنند تا برای اطلاع از وضعیت سهام عدالت خود با یک شماره تماس بگیرند اما سهامداران با این شماره به همان اطلاعات منتشرشده‌ می‌رسند و به‌‌ازای هر دقیقه 4 هزار تومان روی قبض تلفن آنها محاسبه می‌شود. گفتنی است پیش از این نیز برخی با خرید برگه‌های سهام عدالت به نصف قیمت اصلی سود کسب کرده بودند.

4- دامداران و مرغداران در تأمین سویا و ذرت مشکلات بسیاری دارند. گویا این وضعیت در تأمین نیاز غذایی مردم در ماه‌های آینده مشکل ایجاد خواهد کرد. گفتنی است برای دارا بودن یک بازار متعادل در این حوزه باید ذخیره ۶ ماه اقلام علوفه‌ای کشور تأمین باشد که گویا این‌چنین نیست.

5-درخواست‌های عجیب و غریب از شوراها ادامه دارد. گویا یک فعال پرحاشیه زنان با راه‌اندازی پویشی در فضای مجازی، خواستار تغییر نام خیابان نوفل لوشاتو به‌دلیل توهین فرانسویان به پیامبر اسلام شده است. گفتنی است نوفل لوشاتو محل زندگی امام راحل(ره) در دوران تبعید در فرانسه بوده و دلیل این نامگذاری گرامیداشت امام و آن روزها است و ربطی به علاقه به فرانسه ندارد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com