شنیده3881 همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 6 آذر 1399 - شماره 3909
 
امروز : جمعه ، 7 آذر 1399

Today : Thu, November 26, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
بالا بردن ضریب هوشی کودکان
logo-samandehi
 
کد مطلب:  112738 تاریخ انتشار:  1399-07-30 - 09:51 تعداد بازدید:  50
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

شنیده3881

شنیده

1- قالیباف با نمایندگان جوان مجلس جلسه داشته است. گویا قرار شده کارگروه‌های کاری با همکاری کمیسیون‌ها و مرکز پژوهش‌های مجلس و متناسب با علاقه و تخصص نمایندگان جوان تشکیل شوند. گفتنی است با اینکه با نظر رئیس مجلس این کارگروه‌ها در موضوعاتی چون اصلاح ساختار بودجه، قاچاق کالا و ارز و بورس انرژی فعال خواهند شد، مشخص نیست مجلس اجازه تقسیم نمایندگان به پیر و جوان و فعالیت این کارگروه‌ها تنها با جوانان را خواهد داد یا اقدام دیگری خواهد کرد.

2- اجباری شدن ماسک برای فقرا گران تمام شده است. گویا گروهی از مردم به‌دلیل مشکلات مالی توان خرید ماسک ندارند و به این دلیل در معرض خطر ابتلا هستند. گفتنی است اجباری شدن ماسک، بدون تدبیر برای تدارک ماسک محرومان، با انتقاداتی مواجه شده است.

3- خرید و فروش مصنوعات طلا از ابتدای امسال ۸۰ درصد کاهش پیدا کرده و مردم به‌دلیل افت قدرت خرید مانند سابق برای خرید طلای ساخته‌شده به زرگری‌ها مراجعه نمی‌کنند. گفتنی است با این‌حال تقاضا برای خرید مصنوعات کم‌اجرت برای سرمایه‌گذاری در بازار طلا افزایش داشته است.

4- اصناف خواستار اجرای طرح‌های تسهیلاتی مالیاتی هستند. گویا این نوع تسهیلات از تسهیلات بانکی برای گذر از کرونا بیشتر به آنها کمک می‌کند. گویا از ابتدای سال پس از 2 ماه تعطیلی کامل، بیشتر اصناف با ۳۰ درصد ظرفیت کار می‌کنند و نمی‌توانند مالیات را با ۸ تا ۱۵ درصد افزایش بپردازند.

5- یک مسئول احتمال استفاده از ذخیره آرد و گندم درصورت نیاز را رد نکرده است. گویا وی اظهار داشته هیچ نقطه‌ای از کشور، نه امروز و نیز نه در گذشته و حتی در آینده هم هیچ مشکلی در تهیه آرد و نان نداریم، ضمن اینکه میزان ذخایر راهبردی کشور هم بی‌نظیر است. گفتنی است به‌تازگی مباحثی درباره احتمال کمبود آرد و گندم در کشور مطرح شده بود.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com