شنیده4736 همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : سه شنبه ، 15 اسفند 1402

Today : Mon, March 4, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1402، مهار تورم و رشد تولید
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  135484 تاریخ انتشار:  1402-08-30 - 09:30 تعداد بازدید:  80
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

شنیده4736

شنیده

۱- بخشنامه سقف واردات برای هر کارت بازرگانی به زیان تولید تمام شده است. گویا  با این بخشنامه فقط قاچاق تقویت شده است. گفتنی است واحد‌های تولیدی که بنا بر شرایط بازار نیاز دارند بیش از پارسال واردات مواد اولیه داشته باشند دچار مشکلات زیادی‌ شده‌اند.

۲- اتاق بازرگانی ایران در حال برنامه‌ریزی برای برگزاری انتخابات رئیس جدید است. گویا اتاق برای تعامل با دولت برگزاری انتخابات مجدد را پذیرفته است. گفتنی است در ابتدای آبان ماه، شورای عالی نظارت رای به تجدید انتخابات رئیس اتاق داد.

۳- حدود ۱۲ میلیون مجرد در کشور زندگی می‌کنند. گویا بیش از ۶ میلیون نفر از آنها پسران ۲۰ تا ۴۵ ساله هستند. گفتنی است اگر این افراد وارد دوره تجرد قطعی شوند، بحران سالمندی در ایران شکل و شمایل دیگری پیدا می‌کند و دولت هم با چالش‌های بیشتری مواجه می‌شود.

۴- کارگران درخواست ترمیم حقوق دارند. گویا این درخواست در واکنش‌ به مصوبه سازمان اداری و استخدامی درباره پرداخت پاداش یک میلیونی به کارمندان آن هم در مناسبت‌ها است. گفتنی است پیش از این افزایش دستمزد کارگران مشروط به بالا رفتن حقوق کارمندان شده بود.

۵- تعطیلی قطعه سازان صنعت خودرو را تهدید می‌کند. گویا بدهی خودروسازان به قطعه‌‌سازان پرداخت نشده و آنها را به سمت تعطیلی سوق می‌دهد. گفتنی است  وزیر صمت به خودروسازان اولتیماتوم ۱۰ روزه برای بازپرداخت بدهی‌‌هایشان داده بود اما فقط درصد کمی از این بدهی‌ها تسویه شده است.

۶- مجلسی ها باز هم بودجه صدا و سیما را افزایش داده‌اند. گویا مجلس در مصوبه‌ای  بودجه صداوسیما را در سال اول اجرای برنامه توسعه هفتم ۴۳ درصد افزایش داده است. گفتنی است بر اساس این مصوبه دولت باید این افزایش را در سنوات بعد از سال ۱۴۰۳ نیز پایه افزایش سنواتی قرار دهد.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com