فعالیت خانه‌‌های مسافر ممنوع شد همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : پنجشنبه ، 9 آذر 1402

Today : Thu, November 30, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1402، مهار تورم و رشد تولید
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  122637 تاریخ انتشار:  1400-12-15 - 15:05 تعداد بازدید:  1433
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

فعالیت خانه‌‌های مسافر ممنوع شد

تیتر یک

فعالیت خانه‌‌های مسافر در همدان ممنوع شد و در صورت هرگونه فعالیت غیرمجاز کارتن بدست‌ها و این خانه‌ها برخورد لازم صورت می‌گیرد.

معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان با بیان اینکه طبق مصوبه ستاد استانی کرونا خانه‌های مسافر دیگر موافقتی برای فعالیت ندارند و جمع‌آوری می‌شوند گفت: برای امسال فعالیت هیچ واحدی از خانه‌های مسافر تمدید نشده است.

به گزارش فارس،علی خاکسار با بیان اینکه با هماهنگی فرمانداری، نیروی انتظامی و دادگستری در صورت فعالیت غیرمجاز آنها، برخورد لازم صورت خواهد گرفت گفت: در همین راستا از فعالیت کارتن بدست‌ها نیز جلوگیری خواهد شد.

معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان افزود: هر سال از بهمن‌ماه متقاضیان فعالیت خانه‌های مسافر با مراجعه به میراث فرهنگی مجوز دریافت کرده یا مجوز خود را تمدید می‌کردند اما از زمان شیوع کرونا طی دو سال اخیر فعالیت آنها ممنوع شده است.

وی با بیان اینکه خانه مسافرها بیش از یک دهه است که فعال هستند ولی فعالیت آنها غیرمجاز بود افزود: سال ۹۴ در آیین‌نامه مصوب هیات وزیران مبنی بر ایجاد، اصلاح، تکمیل، درجه‌بندی، نرخ‌گذاری و نظارت بر تاسیسات گردشگری خانه‌مسافرها نیز به عنوان تاسیسات گردشگری ذکر شدند.

خاکسار عنوان کرد: سال ۹۵ دستورالعمل ساماندهی خانه‌های مسافر صادر شد که بر این اساس ۱۵۰ واحد نیز ساماندهی شد اما سال ۹۸ با شیوع کرونا، دیگر مجوزی صادر نشد و از امسال فعالیت خانه مسافرها ممنوع شد.

وی با بیان اینکه شورای تامین و استانداری به جدیت این موضوع را پیگیری می‌کنند افزود: خانه‌عای مسافر در سطح شهر پراکنده هستند و نمی‌توانند خدمات درستی به مسافران بدهند ضمن اینکه اکنون علاوه بر دغدغه‌های امنیتی، دغدغه مسائل بهداشتی نیز به آن اضافه شده است.

معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان با بیان اینکه با بیان اینکه تلاش‌های بسیاری برای جلوگیری از فعالیت کارتن‌بدست‌ها و ساماندهی خانه‌های مسافر صورت گرفت اما نتیجه‌ای نداشت گفت: با فعالیت کارتن‌بدست‌ها دیگر خانه‌های مسافر نیز برای تمدید مجوز اقدام نکردند و همین باعث شد جمع‌آوری صورت گیرد که کار بزرگی است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com