1401-05-161401-05-26bool(false) تمام آنچه كه بايد از شرايط صعود بدانيد همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 26 مرداد 1401 - شماره 4385
 
امروز : چهارشنبه ، 26 مرداد 1401

Today : Wed, August 17, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  60350 تاریخ انتشار:  1394-04-09 - 05:45 تعداد بازدید:  3416
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

بررسي همدان‌پيام از وضعيت تيم ملي واليبال
تمام آنچه كه بايد از شرايط صعود بدانيد

تیتر یک

حضور در گروهی به این دشواری و حفظ تداوم حضور در سطح یک لیگ جهانی یکی از دستاوردهای بزرگ و مهم والیبال ایران در سال 2015 محسوب می‌شود، به همین دلیل اگر تیم ملی والیبال ایران موفق به صعود از این گروه شود، شگفتی آفریده است و اگر صعود نکرد ولی در سطح یک ماند، به موفقیت رسیده است

 

 باخت برابر تيم ملي لهستان آب سردي بود بر پيكره تيم ملي واليبال. حالا انگار اميدهاي صعود رنگ باخته و شايد براي ديدن نام تيم ملي در مرحله نهايي ليگ جهاني بايد منتظر معجزه‌هاي واليبالي باشيم!
شاگردان بوبان در بازي دوم برابر لهستان اثري از تيم ملي هميشگي و آن عملكردي كه همه انتظارش را مي‌كشيديم نداشتند و دست آخر شاگردان آنتيگا در تيم لهستان كه از همه نظر نمره قبولي گرفتند بر تيمي غلبه كردند كه كمتر كسي فكر مي‌كرد با ياري هوادارانش در خانه سر تعظيم فرود آورد.
اگرچه باور شكست برابر تيم ملي لهستان آن هم با نتيجه 3 بر يك خيلي سخت در اذهان گنجيد اما نبايد فراموش كرد كه تيم ملي در گروه مرگ ليگ جهاني تا به اينجا زندگي كرده است!
در واقع نبايد شكست برابر لهستان را به معني فرو ريختن كاخ آرزوهاي ورزش محبوب ايران تلقي كرد؛ زيرا واليبال تازه اول راه است و به قول رئيس فدراسيون با يك شكست آسمان به زمين نيامده است.
بعد از بازي يكشنبه شب مردم ايران مدام در ذهن خود بازي با اعداد راه انداخته‌اند كه اگر چنين شود صعود مي‌كنيم و اگر چنان نشود لهستان تيم دوم صعود كننده خواهد بود.
همدان‌پيام وضعيت كنوني سطح يك ليگ جهاني و همچنين چگونگي صعود تيم‌ها در هفته‌هاي پاياني دور مقدماتي را بررسي كرده كه خواندن آن خالي از لطف نخواهد بود.
هفته هفتم لیگ جهانی والیبال در شرایطی به پایان رسید که تنها صعود تیم آمریکا از گروه B قطعی شده، اما در گروه A از ابتدای دور برگشت تیم‌های صعودکننده مشخص بود.
در گروه A لیگ جهانی والیبال که تیم‌های برزیل، صربستان، ایتالیا و استرالیا با یکدیگر رقابت می‌کنند از ابتدای دور برگشت صعود برزیل، ایتالیا و صربستان به مرحله نهایی مشخص شده بود و استرالیا تنها تیم ناکام این گروه محسوب می‌شد.
در گروه B اما شرایط بسیار متفاوت بوده و برخلاف برگزاری 10 دیدار تنها صعود آمریکا قطعی شده است و رقابت بین تیم‌های ایران و لهستان برای یک سهمیه صعود به هفته آخر دور مقدماتی کشیده شده است. در این گروه تنها تیم روسیه صعود نکردنش قطعی است.
در حال حاضر تیم آمریکا با 23 امتیاز صدرنشین این گروه است و در هفته پایانی دور مقدماتی باید در لهستان به مصاف این تیم برود که کسب پیروزی کار مشکلی برای این تیم خواهد بود.
از سوی دیگر تیم ملی والیبال ایران که تا قبل از دیدار دوم با لهستان، 5 پیروزی در دیدارهای اخیر خود به دست آورده بود، با 15 امتیاز در رتبه سوم این گروه قرار دارد و در هفته پایانی دور مقدماتی باید به مصاف روسیه در تهران برود.
تیم ملی والیبال لهستان نیز که با 20 امتیاز و 7 پیروزی در رتبه دوم این گروه است اگر در 2 دیدار با آمریکا به 2 امتیاز دست یابد دومین تيم صعودکننده خواهد بود.
شرایط گروه B لیگ جهانی از ابتدای این رقابت‌ها متفاوت بود؛ زیرا در این گروه قهرمانان گردهم آمده بودند. روسیه قهرمان المپیک 2012 لندن و لیگ جهانی سال 2013، لهستان قهرمان جهان در سال 2014 و آمریکا قهرمان لیگ جهانی سال گذشته و تیم ملی والیبال ایران که عنوان چهارم لیگ جهانی سال گذشته را در پرونده کاری خود داشت.
به گفته سعید معروف، کاپیتان تیم ملی والیبال ایران حضور در گروهی به این دشواری و حفظ تداوم حضور در سطح یک لیگ جهانی یکی از دستاوردهای بزرگ و مهم والیبال ایران در سال 2015 محسوب می‌شود، به همین دلیل اگر تیم ملی والیبال ایران موفق به صعود از این گروه شود، شگفتی آفریده است و اگر صعود نکرد ولی در سطح یک ماند، به موفقیت رسیده است.
 شاگردان بوبان چگونه صعود مي‌كنند؟
شاگردان کواچ کار دشواری پیش رو دارند؛ چراکه علاوه بر کسب پیروزی در 2 دیدار مقابل روسیه باید نیم‌نگاهی هم به لهستان داشته باشند تا این تیم در 2 دیدار مقابل آمریکا نتواند پیروز شود و امتیازی کسب نکند.
البته در صورت کسب یک امتیاز لهستانی‌ها و پیروزی ایران در هر 2 دیدار (کسب 6 امتیاز) مقابل روسیه، 2 تیم در تعداد برد و امتیاز برابر می‌شوند که پس از آن کار به ست شماری می‌رسد.
در صورتی که لهستان نتواند از آمریکا امتیاز بگیرد و ایران هم مقابل روسیه هر 6 امتیاز را از آن خود کند این ملی‌پوشان کشورمان هســـتند که به مرحله بعدی صعود خواهند کـــرد و اگر لهستان 2 بازی را با نتیجـه 3-2 واگذار کند و 2 امتیاز بگیرد، صعودش قطعی خواهد بود.
گفتني است؛ تیم ملی والیبال ایران روزهای جمعه و شنبه 12 و 13 تیرماه در هفته هشتم لیگ جهانی والیبال در حالی به مصاف روسیه قهرمان المپیک 2012 می‌رود که این تیم خود را به آب و آتش خواهد زد تا حضور در سطح یک لیگ جهانی را برای خود حفظ کند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com