ارزیاب یونسکو از روند بازدید هگمتانه رضایت دارد همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : سه شنبه ، 15 اسفند 1402

Today : Mon, March 4, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1402، مهار تورم و رشد تولید
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  134017 تاریخ انتشار:  1402-06-05 - 12:57 تعداد بازدید:  690
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

استاندار همدان:
ارزیاب یونسکو از روند بازدید هگمتانه رضایت دارد

تیتر یک


استاندار همدان از اظهار رضایت ارزیاب یونسکو از روند بازدید از محدوده پرونده ثبت جهانی "هگمتانه و مرکز تاریخی همدان" خبر داد.

به گزارش همدان پیام ؛ علیرضا قاسمی‌فرزاد در حاشیه بازدید از محوطه باستانی هگمتانه، اظهار کرد: هگمتانه و غار علیصدر مهمترین جاذبه‌های گردشگری همدان هستند که هگمتانه با بیش از سه هزار سال قدمت و غار علیصدر  به عنوان جاذبه‌ای منحصر به فرد دو بال گردشگری استان هستند.

وی با اشاره به اینکه در تمام شهرها و روستاهای همدان آثار و جاذبه‌های ارزشمندی وجود دارد و تلاش داریم تمام آن‌ها به عنوان جاذبه معرفی شوند، افزود: بیشترین مصوبات سفر رئیس جمهور به همدان به حوزه گردشگری اختصاص یافته است.

استاندار همدان تصریح کرد: یکی از اولین مصوبات سفر رئیس جمهور چهار بانده کردن جاده علیصدر است که می‌تواند در بحث جذب توریست تاثیر زیادی داشته باشد.

قاسمی‌فرزاد با اشاره به اینکه در تقویت بوم‌گردی‌ها نیز تلاش زیادی شده است، اضافه کرد: برای شکل‌گیری ایرلاین در همدان از سرمایه‌گذار دعوت شده و به دنبال تحقق این اتفاق مهم هستیم.

وی با بیان اینکه بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان برای آماده‌سازی ثبت جهانی اختصاص داده شد که در نوع خود یک اقدام بی نظیر است، گفت: اراده‌ای در استان برای ثبت جهانی ايجاد شده و مطالبه‌ای میان طرفداران میراث‌فرهنگی و گردشگری همدان به وجود آمده که غرور‌آمیز است.

قاسمی‌فرزاد درباره تمدید نمایشگاه آثار زرین و سیمین هخامنشی و ساسانی در موزه هگمتانه، بیان کرد: بررسی تمدید نمایشگاه در حال بررسی است.

همزمان با ورود ارزیاب یونسکو به همدان برای بررسی پرونده ثبت جهانی "هگمتانه و مرکز تاریخی همدان" یازده شئ تاریخی کشف‌شده در محوطه هگمتانه که در موزه ملی نگهداری می‌شوند به نمایش گذاشته شد. این آثار ارزشمند تاریخی شامل «ریتون طلا با شکل سرشیر و بال پرنده»، «کاسه زرین با نقوش گیاهی»، «دستبند طلا با نقوش قوچ»، «ظرف نقره آمفورای سیمین با دو دسته شکل حیوانی»، «جام نقره آمفورای سیمین با دو دسته لوله در قسمت پایین»، «خنجر طلایی با نقوش حیوانی»، «دستبند طلا زرین با نقش شیر هخامنشی‌»، «سرستون هخامنشی‌» و... هستند.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com