بازگشت به ماراتن اشتغال همدان پیام
 
 
دوشنبه - 28 اسفند 1396 - شماره 3161
 
امروز : شنبه ، 4 فروردين 1397

Today : Sat, March 24, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * ---(( سال 1396 اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ))---
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  54614 تاریخ انتشار:  1393-09-29 - 05:45 تعداد بازدید:  1713
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

کارگروه اشتغال وشورای برنامه‌ریزی 2 جلسه پرچالش روز پنج شنبه
بازگشت به ماراتن اشتغال

تیتر یک

■ انتقاد از افزايش درآمدهاي مالياتي
■ رونق اقتصاد، گره‌گشای مسائل اجتماعی و سیاسی است
■كويتي‌ها در همدان هتل 5 ستاره مي‌سازند

 پنجشنبه 27 آذرماه سالن جلسات استانداري در صبح و بعدازظهر ميزبان 2 جلسه مهمي بود كه حدود يك ماه به دليل برگزاري 2 همايش بزرگ سرمايه‌گذاري و كارآفريني در استان و همچنين سفر مقامات كشوري برگزار نشده بود.
 برگزاري جلسات شوراي برنامه‌ريزي و كارگروه اشتغال كه از زمان حضور نيكبخت در استانداري بر برگزاري آنها به صورت منظم و 2 هفته يكبار با حضور مديران تأكيد دارد آغاز ديگري بود تا نتايج اقدامات يك ماه اخير در استان نيز در اين 2 جلسه مطرح و پيگيري آن تداوم داشته باشد. در شوراي برنامه‌ريزي موضوع ماليات و افزايش درآمد استان از اين محل در بودجه سال 94 بر موضوعات ديگر سايه انداخت؛ اما دليلي نشد تا استاندار از ضرورت پيگيري‌هاي مديران از مركز سخن نگويد و بر شاخص بودن اين موضوع تأكيد نكند.
استاندار همچنين از بركت سفر مقامات كشوري به استان همدان سخن گفت و از اينكه قرار است امروز شنبه با معاون اول رئيس‌جمهور درباره موضوع راه، راه‌آهن و آب و سدهاي استان گفتگو كند. وي همچنين از توصيه نهاونديان سخن گفت كه به استاندار توصيه كرده است تبليغات براي حضور گردشگر در تعطيلات عيد نوروز در استان همدان را از همين امروز آغاز كند و خطاب به مديران گفت: نترسيد و تبليغ كنيد و گردشگران را به استان بياوريد و امكانات عمومي و ساده مانند چادر را افزاش دهيد. كارگروه اشتغال نيز با انتقاد هميشگي نيكبخت از آمارها همراه بود. نيكبخت خطاب به مديران گفت: تنها آمار مراجع رسمي و قابل پذيرش مانند سازمان تأمين اجتماعي را بپذيريد و از پذيرش آمارهاي سازمان‌هايي كه خود مسئول ايجاد اشتغال هستند، امتناع كنيد. نيكبخت در اين جلسه كه موضوع چشم‌انداز گردشگري استان به عنوان اولويت توسعه با گزارش مديركل سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري مطرح شد از سقف پايين چشم‌انداز ديده شده انتقاد كرد و خواستار بالا بردن سقف انتظارات از گردشگري توسط متولي اصلي آن در استان شد.
استاندار همچنين درباره پيگيري وعده حاج تقي علاقبنديان برای سرمايه‌گذاري هزار ميليارد توماني در همدان از سامري، سرپرست معاونت برنامه‌ريزي پرسيد تا وي بررسي 3 طرح مجتمع كشت گلخانه‌اي، كارخانه توليد پاكت سيمان و كارخانه توليد ماده اوليه براي پتروشيمي هگمتانه را به عنوان پيشنهادهاي ارائه شده و پذيرفته شده از سوي اين سرمايه‌گذار مطرح كند. استاندار همچنين در اين نشست از همدلي و همراهي موجود در استان تقدير كرد و آن را عاملي براي توجه همه مسئولان كشوري به استان دانست.
گزارش كامل اين 2 جلسه را در اینجا و اینجا بخوانيد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com