1401-10-301401-11-10bool(false) علل افزایش قیمت مسکن و زمین در همدان همدان پیام
 
 
دوشنبه - 10 بهمن 1401 - شماره 4518
 
امروز : دوشنبه ، 10 بهمن 1401

Today : Mon, January 30, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  109289 تاریخ انتشار:  1399-03-24 - 07:00 تعداد بازدید:  2413
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

علل افزایش قیمت مسکن و زمین در همدان

تیتر یک


 باید در حل مشکلات نگاه استانی داشته باشیم و اگر قرار است موردی بررسی شود تصمیمی بگیریم که در کوتاه مدت بتوانیم مشکلی را در استان حل کنیم.
دادستان همدان در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان همدان، بیان کرد: تشکیل گروه کارشناسی که علت‌یابی را به‌صورت جزئی و با نگاه محلی انجام دهد، ضروری است؛ یعنی بگوییم اشکالات ساختاری، فرهنگی و اجتماعی در استان چیست؟ وگرنه به مشکلات در حالت کلی در مقالات و ‌نوشته‌ها اشاره شده است.
حسن خانجانی ادامه داد: در این راستا باید یک گروه کارشناسی متشکل از نمایندگان سازمان ثبت اسناد و املاک، راه و شهرسازی، معاون عمرانی استانداری و شهرداری‌های همدان تشکیل شود. وی افزود: با اهتمامی که سازمان ثبت اسناد و املاک در صدور اسناد تک‌برگی یا حد نگار دارد، انتظار داریم سایر دستگاه‌ها نیز طبق سازوکار قانونی خود تدابیر و چارچوب‌هایی را در سطح استان طراحی کنند و برای اجرای آن اقدام شود.
خانجانی تصریح کرد: اگر قانون وجود داشته باشد اما اراده‌ای برای اجرای آن نداشته باشیم؛ مثل قانون حق کار است که در استان همدان حدود ۹۰ درصد عقب هستیم؛ زیرا اراده‌ای برای آن وجود نداشته است. دادستان همدان افزود: اگر قانون الزام به ثبت اسناد رسمی نهایی شود، به‌تنهایی حلال مشکلات نخواهد بود؛ زیرا مشکلات اجتماعی هم باید درنظر گرفته شود.  وی اظهار کرد: در جلسه‌ای که با حضور معاون عمرانی استانداری، شهردار و برخی مسئولان دیگر در ارتباط با بحث اسناد عادی برگزار شد به این نتیجه رسیدیم که نمی‌توانیم از صدور پروانه ساختمان برای زمین‌هایی که دارای سند عادی هستند و معارضی هم برای آن‌ها وجود ندارد و در محدوده شهری قرار دارند و کاربری مسکونی هم دارند، مانع بشویم. خانجانی ادامه داد: باید فرایند کار به‌گونه‌ای باشد که هم فعالیت‌هایمان را در جهت تشویق به ثبت رسمی معاملات پیش ببریم و هم مشکلاتی برای مردم ایجاد نشود.  وی بیان کرد: مسائلی که در جلسه تخصصی بررسی علل افزایش قیمت مسکن و زمین به آن اشاره شد، ترتیب اثر ندادن به اسناد عادی، مشکلات بافت‌های فرسوده و و موانعی که میراث فرهنگی در شهر همدان ایجاد کرده است، بود که همگی دست به دست هم داده و ‌موجب شدند که امروز با معضل افزایش بی‌رویه قیمت مسکن در همدان نسبت به دیگر شهرها مواجه باشیم که مشکلاتی برای مردم ایجاد کرده است.
دادستان همدان در پایان بیان کرد: امیدواریم با اجرای کامل قانون حد نگار، ثبت رسمی بیشتر تحقق پیدا کند و مسائل مربوط به اقدامات مجرمانه در سطح معاملات مانند انتقال و فروش مال غیر و خیانت در امانت و... حل شود.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com