1401-08-291401-09-09bool(false) لزوم استفاده از ظرفیت کشورهای منطقه برای سرمایه‌گذاری همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 9 آذر 1401 - شماره 4470
 
امروز : چهارشنبه ، 9 آذر 1401

Today : Wed, November 30, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  108959 تاریخ انتشار:  1399-03-12 - 07:00 تعداد بازدید:  2261
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

لزوم استفاده از ظرفیت کشورهای منطقه برای سرمایه‌گذاری

تیتر یک


 نماینده ولی فقیه در استان همدان با تأکید بر لزوم جذب سرمایه‌گذار در استان یکی از اقداماتی که در راستای تحقق بیانات رهبر معظم انقلاب و شعار سال می‌توان انجام داد، استفاده از ظرفیت کشورهای منطقه دانست.
به گزارش فارس حجت‌الاسلام ‌والمسلمین حبیب‌ا... شعبانی در دیدار با جمعی از سرمایه‌گذاران خارجی اهل لبنان و عراق، اظهار کرد: از لحاظ شرایط اجتماعی و سلایق اقتصادی کشور ما با کشورهای منطقه به‌ویژه لبنان و عراق بسیار نزدیک به هم هستند که وجود این اشتراکات آرمانی، فرصت مناسبی است که باید از آن استفاده کرد.
وی با بیان اینکه این حضور را به فال نیک می‌گیریم، ابراز کرد: ایجاد اشتغال برای هم‌استانی‌ها و جوانان استان از اهمیت بالایی برخوردار است و اهمیت آن بر کسی پوشیده نیست. نماینده ولی فقیه در استان همدان افزود: با برگزاری جلسه به‌تنهایی نمی‌توان امیدوار بود که این اتفاق خواهد افتاد و مجموعه‌ای ساخته شود برای انجام کار نیازمند پیگیری‌های مداوم از سمت طرفین هستیم که بنده نیز این موضوع را به‌صورت جدی از مسئولان پیگیری خواهم کرد.
وی با تأکید بر لزوم جذب سرمایه‌گذار در استان، بیان کرد: یکی از اقداماتی که در راستای تحقق بیانات رهبر معظم انقلاب و شعار سال می‌توان انجام داد، استفاده از ظرفیت کشورهای منطقه است. امام جمعه همدان تصریح کرد: اشتراکات مذهبی، فکری و تاریخ و تمدنی که در بین کشورهای منطقه و ایران وجود دارد ظرفیت مهمی است که متأسفانه تا به‌حال از آن استفاده نشده است.
در ادامه یکی از سرمایه‌گذاران حاضر در جلسه نیز با بیان اینکه ۸۰ درصد بازار عراق را چین و ترکیه تشکیل داده است، بیان کرد: با شناسایی بازار هدف و تحقیقات مورد نیاز، باید از مرزهای مشترکی که در بین 2 کشور وجود دارد، بهترین استفاده را ببریم.
وی افزود: رسیدن کالایی از چین شاید ۱۰ تا ۱۵ روز به طول می‌انجامد اما اگر محموله‌ای صبح از ایران حرکت کند، چند ساعت بعد در مرزهای عراق خواهد بود و این ظرفیتی است که باید از آن استفاده کرد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com