سقفی برای سرمایه‌گذاری در تعلیم و تربیت وجود ندارد همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : پنجشنبه ، 9 آذر 1402

Today : Thu, November 30, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1402، مهار تورم و رشد تولید
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  123725 تاریخ انتشار:  1401-02-27 - 08:33 تعداد بازدید:  1335
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

در مراسم تجلیل از دانش‌آموزان نخبه و مدیران مدارس خیرساز ناحیه 1 همدان مطرح شد
سقفی برای سرمایه‌گذاری در تعلیم و تربیت وجود ندارد

نویسنده : زهرازنگنه

تیتر یک


 اگر امروزه کشورهای «توسعه‌یافته» اقتصاد و یا صنعتی قوی دارند و توانسته‌اند مسیر ترقی را به‌درستی طی کنند، همه و همه به خاطر آموزش صحیح در مدارس برای کودکانشان است. مدرسه مهم‌ترین مکانی است که کودکان می‌توانند در آن رشد کنند، اصول انسانی را بیاموزند و در نهایت پیشرفت کشور را حاصل کنند.
برای تحقق چنین امری نیازمند آن هستیم که تمامی کشور به مساوات از مدارس مجهز و امکانات آموزشی پیشرفته استفاده کنند تا توسعه و عدالت به‌طور همه‌جانبه در کشور توزیع شود؛ بنابراین برای رسیدن به چنین مطلوبی نیاز است تا همه مردم دست‌به‌دست هم دهند و موجبات این رشد را فراهم سازند.
بی‌تردید کمک به کودکان جامعه تاثیر مستقیمی بر روی سرنوشت یک کشور خواهد داشت. در واقع خیرین مدرسه ساز با نقش خود در ساخت مدرسه و یاری کودکان محروم کمک می‌کنند تا آینده کشور زیباتر و روشن‌تر شود چه بسا می‌توان گفت کار نیک این افراد برای همیشه ماندگار و جاودانه خواهد ماند. دانش‌آموزانی که در این مدارس درس می‌خوانند پرواضح است که تمام تلاش خود را برای رسیدن به موفقیت در حوزه استانی و ملی می‌کنند.
ناحیه یک آموزش و پرورش استان همدان 14 مدرسه خیرساز با  حدود 2 هزار و 800 دانش‌آموز دارد. 19 خیر در این ناحیه برای مدرسه‌سازی و بهبود شرایط مدارس این ناحیه فعالیت دارند؛ امروز هم مجمع خیرین مدرسه ساز ناحیه یک همدان با هماهنگی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه یک، مراسمی را برای تجلیل از دانش‌آموزان مدارس خیرین «من فرزند خیرم» ترتیب داد.
در این مراسم که با حضور خیرین مدرسه‌ساز و دانش‌آموزان، مدیران مدارس خیرین، رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز ناحیه، مسئول امور مشارکت‌های نوسازی مدارس برگزار شد از 18 دانش‌آموز نخبه و مقام‌آور استانی و ملی در حوزه‌های علمی، هنری و... مدارس خیرساز ناحیه 1 آموزش و پرورش و همچنین مدیران مدارس خیرساز تقدیر شد.

 کار خیرین مدرسه‌ساز جهاد در راه خداست
مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک همدان در این مراسم بیان کرد: خواست خداوند است که خیرین برای بهبود آینده این دانش‌آموزان کنار هم جمع شده‌اند.
رسول شیدایی با بیان اینکه زحمات خیرین مدرسه‌ساز قابل جبران نیست، گفت: تلاش این افراد پیش خداوند محفوظ است و پاداش آن نزد خداوند محفوظ خواهد بود.
وی در پایان صحبت‌هایش کار خیرین مدرسه‌ساز را با استناد به آیات قرآن کریم جهاد در راه خدا عنوان کرد.

 دانش‌آموزان نخبه مدارس خیرساز طلایه‌دار موفقیت هستند
مسئول امور مشارکت‌های نوسازی مدارس هم ضمن خداقوت به مدیران مدارس خیرساز، گفت: دانش‌آموزان این مدارس همه‌ی ما را سربلند کردند و از آنها ممنونم که در جشنواره‌های علمی و فرهنگی افتخارآفرینی کردند.
بهمرام همچنین گفت: این خبرها برای خیرین بسیار خوب است که دانش‌آموزان از این مدارس به مراتب بالا رسیده‌اند.
وی اظهار کرد: اگر چند سال دیگه مسیر شما رصد شود، همه‌ی شما از کسانی هستید که طلایه‌دار موفقیت هستید و مسیر زندگی را هم برای خود و هم برای خانواده‌هایتان روشن می‌کنید و قطعا چراغ راه بقیه خواهید بود.
بهمرام یادآور شد: وقتی فردی در سن شما به هویت خودش دست پیدا کرده و به این نتیجه رسیده که می‌تواند در یک کلاس 30 نفره خوش بدرخشد نشان از این دارد که راه درایت‌مندانه خود را پیدا کرده است.
 خیرین مدرسه‌ساز فرصت شکوفایی استعدادهای دانش‌آموزان را فراهم کردند
یکی از اعضای مجمع خیرین مدرسه‌ساز ناحیه یک همدان هم با بیان اینکه انسان‌ها 2 نیاز عمده در زندگی خود دارند که یک بخش نیاز مادی و بخش دیگر نیاز معنوی است، اظهار کرد: انسان‌ها برای رسیدن به تعالی اقداماتی را برای رضایت روحی، روانی و فکری خودشان انجام می‌دهند که این اقدامات در دسته‌بندی نیاز‌های معنوی است.
نصرت‌ا... طاقتی احسن ادامه داد: کاری مثل مدرسه‌سازی یا تلاش در راستای ترویج فرهنگ خیرخواهانه مدرسه سازی هم در گروه نیاز‌های معنوی قرار می‌گیرد که اقدام شایسته‌ای است و روح و روان انسان را به سمت تکامل هدایت می‌کند.
وی با اشاره به اینکه در جمع حاضر دانش‌آموزانی حضور دارند که در مدارس خیرساز تحصیل کردند و شکوفا شده‌اند و امروز به استعدادهای درخشان تبدیل شده‌اند، گفت: این دانش‌آموزان به تمام خیران این پیام را می‌رسانند که کمک‌ها و سرمایه‌گذاری در مدارس منجر به شکوفاشدن استعدادهایی می‌شود که در آینده به جامعه خدمت می‌کنند. طاقتی‌احسن همچنین بیان کرد: جامعه فرهنگی و مدیران مدارس در کل سیستم آموزش و پرورش به عنوان ترویج‌کنندگان خط مقدم مدرسه‌سازی و تعلیم و تربیت در جامعه هستند و بیشترین سهم را در حوزه خیرین تعلیم و تربیت دارند. طاقتی‌احسن از خیرین مدرسه‌ساز به عنوان فرشتگان الهی که خداوند نعمت بذل و بخشش را به آنها عطا کرده است، یاد کرد و افزود: این افراد  فرصتی را برای دانش‌آموزان خصوصا در حاشیه شهر فراهم کردند تا استعدادهای آنها نیز شکوفا شود.
وی با بیان اینکه امروز یک سری مباحث مطرح می‌شود که ایجاد زیرساخت برای بحث‌های تعلیم و تربیت براساس قانون اساسی بر عهده دولت است، افزود: در حوزه تعلیم و تربیت سقفی برای سرمایه‌گذاری وجود ندارد، در کشورهای توسعه‌یافته هم علاوه بر دولت خیرین نیز برای بهبود شرایط تعلیم و تربیت تلاش می‌کنند.
این عضو مجمع خیرین مدرسه‌ساز ناحیه یک همدان در پایان صحبت‌هایش گفت: آحاد جامعه در حوزه سرمایه‌گذاری در تعلیم و تربیت تلاش مضاعف داشته باشند تا ماحصل آن دانش‌آموزانی باشند که امروز مورد تقدیر قرار گرفته‌اند.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com