5 ساعت نشست هم‌اندیشی رسانه‌ها با استاندار همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 10 آذر 1400 - شماره 4190
 
امروز : شنبه ، 13 آذر 1400

Today : Fri, December 3, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  58331 تاریخ انتشار:  1394-02-19 - 05:47 تعداد بازدید:  3967
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

5 ساعت نشست هم‌اندیشی رسانه‌ها با استاندار

تیتر یک

■ نیکبخت: در انتصابات به من اعتماد کنید
■ تغییر چند مدیر و فرماندار را خواهیم داشت
■ قدردان ائمه جمعه هستم
■ تعامل نمایندگان خوب است
■ دولت به دنبال امنیتی کردن فضای رسانه‌ نیست
■ مأموریت استاندار به رسانه‌ها برای راستی‌آزمایی
■ ادارات حداقل همان اشتراک سال گذشته را باید بگیرند
■ قانون را اجرا کنید؛ آگهی‌ها نباید انحصاری شود
■ مشاور رسانه‌ای استاندار در حوزه بانوان منصوب شد

همدان پیام: بعد از ظهر آخرین روز هفته گذشته، نشست هم‌اندیشی استاندار با مدیران رسانه برگزار شد که حاشیه‌هایی را به همراه داشت.
حاشیه‌هایی که شاید بتوان گفت بیشترین مشکل پیش روی رسانه‌هاست که باید به نحوی با استاندار درمیان گذاشته می‌شد. این نشست فقط به گلایه‌های رسانه‌ها ختم نشد، استاندار هم گلایه‌ها و انتظاراتش را گفت. اینکه انتظارش از رسانه‌ها بیشتر از این است و موافق انتقاد و مخالف اغراض است. بحث و طرح موضوع در نشست آزاد بود. آنگونه که پیش بینی شده بود قرار نبود سوال خبری مطرح شود و تنها حرف‌ها و نکاتی در قالب مشاوره و هم‌اندیشی برای توسعه استان و همچنین برطرف نمودن مشکلات پیش روی رسانه‌ها عنوان شود. سقف جلسه 2 ساعت و 30 دقیقه پیش بینی شده بود، یعنی تا ساعت 19 و 30 دقیقه و روال بر این صورت که پس از صحبت رسانه‌ها، استاندار و معاونان‌ سخن بگویند. جلسه تا ساعت 22 ادامه پیدا کرد و همه سخن گفتند. مدیران مسئول و سرپرستان رسانه‌ها از عملکرد ضعیف برخی مدیران و موضع گیری‌ها و بی توجهی به مطالب رسانه‌ها سخن گفتند تا آه سرد استاندار نسبت به برخی اظهار نظرها و کم کاری‌ها در همه امور خصوصا سرمایه گذاری. رسانه‌ها گفتند که مدیران، نشریات و رسانه را از سبدفرهنگی خود حذف کرده‌اند و عرضه محصولات فرهنگی از همدان رخت می‌بندد.
نیکبخت پای تمام صحبت‌ها نشست، پاسخ داد و شاید بیشتر هم گلایه کرد. همانگونه که تمامی موارد مطرح شده از سوی استاندار یادداشت می‌شد اما جو نشست به طرفی پیش رفت که پاسخ برخی موارد همزمان داده شود. این هم‌اندیشی انتقاداتی هم به خود رسانه‌ها داشت و گلایه از فعالیت‌های خارج از عرف درحوزه رسانه‌ها بخصوص مطبوعات.
البته نشست انتصابی هم به همراه داشت و نیکبخت در پاسخ به این انتقاد که چرا استاندار در حوزه رسانه از حوزه بانوان مشاور ندارد، با نظر حاضران فاطمه حبیبی را به عنوان مشاوررسانه ای خود درحوزه بانوان معرفی کرد.
نیکبخت را 4 معاونش همراهی کردند. مدیرکل فرهنگ و ارشاد هم حضور داشت. مدیریت جلسه با محمد رضا عارف مشاور رسانه ای استاندار ورئیس هیات مدیره خانه مطبوعات بود.
 فاضل عبادی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان از آمار نشریات و رسانه‌های استان سخن گفت و اشاره به اینکه در استان همدان 112 نشریه و پایگاه خبری دارای مجوز هستند که شامل روزنامه، هفته نامه، سه هفته یک شماره، دو هفته نامه و ماهنامه می‌شوند. عضو هیات مدیره خانه مطبوعات هم به نمایندگی خواستار اجرایی شدن مصوبه ایجاد مجتمع رسانه‌ در همدان شدو پیشنهاد تشکیل تعاونی را داد.
فرشید گلمحمدی از استاندار خواست در فضای انتخاباتی امسال از هم اکنون حاشیه‌هایی که با حضور چهره‌های مختلف در استان ایجاد می‌شود را برطرف کند. به حضور خبرنگاران در سفرهای خارجی مسئولان نیز تاکید شد.

 استاندار: به من اعتماد کنید
استاندار ابتدا نگاهی به مسائل کلی کشور در عرصه داخلی و خارجی داشت و به مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 اشاره داشت و گفت: شک نداریم با تلاش دولت، پایان مذاکرات با عزتمندی مملکت، دولت و نظام همراه خواهد بود.
محمدناصر نیکبخت در جمع بندی که از این هم‌اندیشی داشت از عملکرد ارشاد دفاع کرد و توصیه به اینکه بیایید همیشه، هم نیمه پر لیوان و هم نیمه خالی لیوان را ببینیم. خدا وکیلی فرهنگ و ارشاد امروز بسیار بهتر از گذشته کار می‌کند. از مدیرکل ارشاد می‌خواهم در بحث تعیین تکلیف آگهی‌های دولتی ورود پیدا کند. از معاون سیاسی و توسعه مدیریت هم می‌خواهم که مجتمع رسانه‌ای را سریع تعیین تکلیف کنند و زمینی را برای ساخت مشخص کنند.
نیکبخت سال 93 را برای استان پرکار دانست و به همایش سرمایه گذاری و کارآفرینی در استان اشاره کرد که از دستاوردهای اقتصاد مقاومتی در استان بود. در تمامی تلاش‌ها و زحماتی که استان داشت نقش رسانه‌ها همیشه پررنگ بود.
وی می‌گوید از رسانه‌ها انتظار داریم دل مردم را خالی نکنند. اینکه می‌گویید اشتغال استان کاغذی است کم لطفی است. پیشنهاد می‌دهم نماینده تامین اجتماعی، فرمانداری و نماینده رسانه‌ها به راستی آزمایی اشتغال بپردازد و اگر هم اشتباهی هست به ما بگوید. وادامه گزارش نشست به نقل از ایرنا:
عزل و نصب مدیران بر اساس مصالح مردم صورت می‌گیرد
محمدناصر نیکبخت اظهار کرد: تاکنون ائمه جمعه دخالتی در سیستم اداری نکرده‌اند و نمایندگان مردم در خانه ملت نیز ابتدای فعالیت این دولت دخالت هایی در انتصاب مدیران داشتند ولی هم اینک کمک حال استاندار هستند.
وی تاکید کرد: انتشار خبر تغییر در مدیریت پیش از برکناری مدیر در رسانه کار درستی نیست و این امر موجب تاخیر در جابجایی مدیر می‌شود.
وی اظهار کرد: تغییر مدیران اجرایی به علت ضعف آنان نیست بلکه شرایط بگونه ای است که باید افراد جدید بر سر کار بیایند.
بالاترین مقام اجرایی استان همدان از فعالان در نشریات خواست در عزل و نصب‌ها اجازه دهند کار بر اساس روال خود پیش برود.
نیکبخت تاکید کرد: استاندار در عزل و نصب مدیران دنبال فامیل بازی و جابجا نکردن مدیری بواسطه وابستگی نیست بلکه هرجا مصالح مردم در میان باشد مدیری را تثبیت کرده یا تغییر می‌دهد.
وی با عنوان اینکه اجازه نمی دهم رسانه‌ها در عزل و نصب مدیران دخالت کنند تاکید کرد: ورود نشریات نه تنها نتیجه بخش نبوده بلکه در مواردی عزل مدیری را یکسال به تعویق‌انداخته است.
وی گفت: از زمان آغاز به کار دولت یازدهم تاکنون 70 مدیر در استان همدان جابجا شده است و امسال نیز تغییر سه مدیر اجرایی برای بهبود کار در دستور است.
 همدان امن ترین استان کشور است
استاندار همدان گفت: استان همدان بواسط تلاش شبانه روزی دستگاه‌های امنیتی، قضایی و اطلاعاتی رتبه دوم امنیت در کشور رادارد.
نیکبخت بیان کرد: مناطق حاشیه ای شهر همدان به علت مهاجر پذیر بودن مشکلاتی را برای استان فراهم کرده که قابل انکار نیست.
وی تصریح کرد: با وجود اینکه باید برای جلوگیری از گسترش حاشیه نشینی اقداماتی صورت گیرد ولی با نزدیک شدن به انتخابات بعضی از نمایندگان وعده هایی برای رفع مشکلات حاشیه نشینان می‌دهند و به دنبال آن خواستار رفع مشکل از سوی دولتمردان می‌شوند و عنوان می‌کنند که مشکلات این افراد را حل کرده و از این پس اجازه افزوده شدن به شمار حاشیه نشینان را ندهید.
وی در زمینه وقوع قتل در منطقه رکنی نیز بیان کرد: اواخر سال گذشته در یکی از مناطق شهر همدان چهار نفر به قتل رسیدند و این امر موجب بروز احساس ناامنی برای ساکنان این منطقه شد بگونه ای قصد فروش منزل مسکونی و اقامت در محلی دیگر را داشتند.
وی اضافه کرد: یک تیم مجرب از کارآگاهان جنائی تهران برای بررسی این پرونده وارد همدان شدند ولی در به سرانجام رساندن آن به نتیجه نرسیدند.
استاندار همدان افزود: عوامل خدوم و تلاشگر انتظامی استان همدان در مدت 42 روز با حل این معمای پیچیده و دستگیری قاتل و همدستش دوباره احساس امنیت را به این منطقه بازگرداندند.
وی با تاکید بر اینکه نباید احساس ناامنی را ترویج داد گفت: همدان در بیشتر مولفه‌های امنیتی رتبه دار است بگونه ای که رتبه سوم کشوری را در زمینه پایین بودن آمار سرقت دارد.
وی اظهار کرد: به منظور پیگیری مشکلات مردم از فرمانداران خواسته ام که نماز یومیه خود را در مساجد محلات اقامه کنند تا به این روش با مشکلات آنها از نزدیک آشنا شوند.
 دستگاههای اجرایی میراث دار نابسامانی‌های گذشته است
استاندار همدان تصریح کرد: ارشاد و بیشتر دستگاههای دولتی استان میراث دار نابسامانی هایی هستند که از گذشته به یادگار مانده است.
نیکبخت افزود: با این وجود اقدامات اداره کل ارشاد در دو سال گذشته بسیار خوب بوده است و انتظار می‌رود این مجموعه برای رفع مشکل بیمه خبرنگاران که به یک دغدغه تبدیل شده اقدامی انجام دهد.
 همدان سال پرکاری را پشت سر گذاشت
استاندار همدان یادآوری کرد: سال گذشته با توجه به برگزاری همایش فرصت‌های سرمایه گذاری و چندین همایش اقتصادی دیگر سال پرکاری برای استان بود.
نیکبخت با عنوان اینکه همدان پایلوت اجرای اقتصاد مقاومتی است بیان کرد: اقدامات شایسته ای در زمینه اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی صورت گرفته است.
وی اضافه کرد: مقوله اقتصاد و فرهنگ یک موضوع مستمر و تمام نشدنی است و نباید تصور کرد با پایان یافتن سال 93 شعار این سال نیز فراموش شد بلکه این پیام نوروزی در زمره اولویت‌ها قرار دارد.
وی یادآوری کرد: همدان سال گذشته میزبان شمار زیادی از مقامات بلند پایه شامل رییس مجلس شورای اسلامی، معاون اول رییس جمهوری و وزرار و معاونان آنها به صورت مستمر و متوالی بود.
استاندار همدان گفت: ایران سلامی با قدرت و توان در برابر استکبار جهانی و قدرت‌های پوشالی ایستادگی کرده و در بحث مذاکرات هسته ای با حمایت و پشتیبانی رهبری فرزانه انقلاب و ملت فهیم ایران پیشرفت هایی داشته است.
نیکبخت اظهار کرد: تعامل ایران با جهان یکی از اولویت‌ها دولت تدبیر و امید بود که با اجرایی شدن این شعار اجازه عرض‌اندام به دشمنان داده نشد.
وی تاکید کرد: اگر دشمن احساس می‌کرد شعارهای ایران تهی از واقعیت است هیچگاه بر سرمیز مذاکره حضور نمی یافت ولی آنان می‌دانند که دولت از پشتیبانی رهبری و ملت برخوردار بوده و بیشتر ملل جهان نیز ایران را به رسمیت می‌شناسند.
وی یادآور شد: تعامل رییس جمهوری با جهان و مطرح شدن دنیای عاری از خشونت از طرف رییس قوه مجریه در رویکرد قدرت‌های جهان نسبت به ایران اثرگذار بود و موجب شد آنها پای میز مذاکره حضور یابند.
وی خاطرنشان کرد: اوایل هفته گذشته دو مقام آمریکایی دوباره بحث روی میز بودن گزینه نظامی را مطرح کردند که با اخطار رهبری فرزانه انقلاب آنها عقب نشینی کردند بگونه ای که سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد نظر آمریکا تنها مذاکره با ایران است.
استاندار همدان تاکید کرد: بی شک نتیجه مذاکرات هر چه که باشد موجب عزتمندی دولت و ملت ایران اسلامی خواهد شد.
 کاری نکنید که مردم از دولت و نظام مایوس شوند
استاندار همدان گفت: دولت تدبیر امید به خوبی وعده‌ها و دغدغه‌های مردم را عملیاتی کرده و صادقانه قصدش خدمت به مردم است.
نیکبخت اضافه کرد: برخی صاحبان و نشریات چنانچه قصد تخریب خدمات دولت را دارند هرجا که احساس می‌کنند تخریب دولت منجر به تخریب نظام می‌شود این اقدام ناصحیح را انجام ندهند.
10 هزار شغل در همدان ایجاد شد
استاندار همدان گفت: یکی از شعارهای دولت بهبود معیشت مردم با ایجاد فضای کسب و کار بود که در این راستا زمینه فعالیت یک هزار و 167 کارگاه جدید سال گذشته فراهم شد.
نیکبخت اضافه کرد: طبق آمارهای مستند و ارائه شده از سوی تامین اجتماعی 10 هزار و 185 فرصت شغلی سال 93 در استان همدان ایجاد شده است.
وی بیان کرد: تلاش مسوولان اقتصادی استان برای فراهم ساختن زمینه اشتغال موجب کاسته شدن آمار نرخ بیکاری همدان شد.
وی اقدام برخی رسانه‌ها برای زیرسوال بردن آمار اشتغال را نادرست خواند و از آمادگی استانداری برای راستی آزمایی میدانی آمار اشتغال از سوی نشریات استان خبر داد.
استاندار همدان گفت: برخلاف نظر و خواسته عده ای معدود که همواره دنبال زیر سوال بردن آمارهای دولت هستند ولی این دولت جان گرفته و هدفش رفع مشکلات و دغدغه‌های مردم است.
 اختصاص 400 میلیارد ریال به بیمارستان فرشچیان
نیکبخت از نیمه تمام بودن پروژه‌ها گفت: درزمانی که 750 میلیاردپول نفت درگذشته یکباره وارد کشورشدبه بیمارستان قلب همدان 10 میلیارد تعهددولت پرداخت نشد وپروژه به تاخیر افتاد برای اتمام این پروژه گریه کردم.
در گذشته سهم دولت پرداخت نشده فرزندان مرحوم فرشچیان بیش از تعهد پرداخت کرده‌اند. تلاش کردیم 10 میلیارد از معاونت راهبردی ریاست جمهوری و 30 میلیارد هم برای تجهیزات از وزیر گرفتیم. می‌خواهم بگویم این دولت پرتلاش و صادق است، اگر اعتماد مردم و سرمایه گذار به دولت نباشد کسی برای سرمایه گذاری نمی آید.
وی اظهار کرد: بیمارستان قلب فرشچیان یکی از طرح‌های نیمه کاره ای است که با بیش از 95 درصد پیشرفت فیزیکی معطل مانده بود.
استاندار همدان افزود: طبق بررسی‌های صورت گرفته قرار بود این طرح با همکاری دولت و بخش خصوصی به سرانجام برسد که بخش خصوصی بیش از تعهدات خود عمل کرده است.
وی بیان کرد: در سفر نوبخت به استان همدان 100 میلیارد ریال به این طرح اختصاص یافت که برخی از افراد اقدام به مصادره این موضوع به نام خود کردند.
وی اضافه کرد: علاوه بر این در نشستی با حضور وزیر بهداشت و درمان 300 میلیارد ریال اعتبار برای تجهیز این بیمارستان اختصاص یافت.
وی گفت: با توجه به در راس بودن مولفه سلامت یک هزار و 200 میلیارد ریال نیز اعتبار در بخش سلامت به این استان اختصاص یافت.
وی گفت: با توجه به اینکه هدفم ایجاد اشتغال است وعده می‌دهم که تا پایان امسال شاهد روند افزایشی در زمینه اشتغال باشیم.
استاندار در پاسخ به سوال چندباره خبرنگاران مبنی بر تعیین تکلیف پتروشیمی هگمتانه گفت: سرمایه گذار این پروژه علاقه‌ای به سرانجام رساندن این طرح 14 ساله ندارد. تا به امروز 5 میلیارد و 200 میلیون تومان از پتروشیمی برای پرداخت پول کارگران گرفته ایم تا مشکل پیش نیاید.
وی در این نشست خواستار اقداماتی برای پیگیری مطالبات سرپرستان نشریات از جمله اختصاص مکانی به آنها، رفع مشکل بیمه خبرنگاران، مسکن، پیگیری وضعیت علت کاسته شدن اشتراک روزنامه شد.
در این نشست مدیران مسوول نشریات و خبرگزاری‌های استان همدان در فضایی تعاملی مشکلات و مطالب حوزه‌های کاری خود و جامعه را با استاندار در میان گذاشتند.
 حضور دستگاه‌های اجرایی در کارگروه رسانه
معاون سیاسی امنیتی استاندار هم از کارگروه رسانه و پیگیری خواسته رسانه‌ها سخن گفت و اینکه از مدیرکل ارشاد می‌خواهیم در موضوعات مختلف مدیران دستگاه‌های اجرایی به کارگروه دعوت شده و پاسخگو باشند.
محمد ابراهیم الهی تبار در پاسخ به این سوال که چرا نگاه به رسانه‌ها امنیتی است، گفت: فضا امنیتی نیست و دولت به دنبال فعالیت بیشتر رسانه‌هاست.
الهی تبار در حوزه جرایم خشن در استان همدان نیز گفت: خوشبختانه در استان جرایم خشن نداریم و این وضعیت مطلوب ناشی از همراهی و مشارکت مردم است.
وی درباره استقبال از پایان نامه‌ها نیز اطمینان داد اگر پایان نامه موضوعی باشد به کارگروه رسانه بیاید و مورد بررسی قرار گرفته تا پیگیر شویم.
 گزارشی از همایش سرمایه گذاری
سرپرست معاونت برنامه ریزی نیز گزارشی از نتایج همایش سرمایه گذاری ارائه داد و اینکه در این همایش یک هزار و 946 میلیارد تومان تفاهم نامه و قراردداد و موافقت اصولی داشته ایم که در حوزه‌های صنعت، معدن و تجارت، گردشگری، کشاورزی و برخی دستگاه‌های دولتی بوده است.
خسرو سامری افزود: خوشبختانه امروز در امر سرمایه گذاری چندین سرمایه گذار در استان آغاز به کار کرده‌اند که این روند رو به رونق است.
 تبلیغات سراسری گردشگری
معاون عمرانی نیز گردشگری را اصل توسعه دانست و تقویت این حوزه و کسب درآمدزایی را نیازمند توحجه به تبلیغات دانست.
محمودرضا عراقی خاطر نشان کرد: با تشکیل کمیته تبلیغات در کارگروه گردشگری به دنبال تبلیغات سراسری هستیم.
وی در پاسخ به مشکل باغ بهشت همدان نیز گفت: در تلاشیم نگهداری باغ بهشت را به شهرداری بسپاریم که البته هنوز انجام نشده است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com