برای رسیدن به توسعه باید از انتخابات گذشت همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : چهارشنبه ، 10 خرداد 1402

Today : Tue, May 30, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1402، مهار تورم و رشد تولید
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  68612 تاریخ انتشار:  1394-11-26 - 05:45 تعداد بازدید:  4951
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

رئیس کمیسیون زیربنایی مجمع تشخیص در همایش حاما مطرح کرد
برای رسیدن به توسعه باید از انتخابات گذشت

تیتر یک
  دومین همایش توسعه منطقه ای حزب حاما با عنوان نقش مردم و مجلس درتوسعه عصر دیروز در تالار معلم همدان برگزارشد. در این همایش علی یعقوبی رئیس کمیسیون زیربنایی مجمع تشخیص مصلحت نظام در سخنانی مشارکت مردم را در سرنوشت اجتماعی و سیاسی از لوازم توسعه دانست و گفت:انتخابات یکی از مظاهر مشارکت مردم است .بی‌تفاوتی مردم نسبت به تعیین سرنوشت خود از موانع توسعه است، بنابراین برای رسیدن به توسعه باید از حقوق مندرج در قانون اساسی استفاده کرد.
نماینده اسبق بهار و کبودراهنگ در مجلس با اشاره به اینکه حق ماست که در انتخابات شرکت کنیم، افزود: سلب اعتماد متقابل بین مردم و مسئولان باعث می‌شود که توسعه دست نیافتنی‌تر شود.
یعقوبی با بیان اینکه باید اعتماد متقابل مردم و مسئولان سرمایه ارزشمندی است که به هر قیمتی باید حفظ شود، تصریح کرد: مسئولان اگر معتقد به مردم‌سالاری هستند، باید صادقانه مردم را در جریان امور قرار دهند.
وی با اشاره به اینکه توزیع نابرابر قدرت از موانع توسعه است، ادامه داد: در جامعه‌ای که قرار است توسعه محقق شود، قدرت به صورت برابر از طریق انتخابات آزاد و سالم در یک فضای برابر تبلیغاتی در اختیار مردم قرار گیرد.
رئیس کمیسیون زیربنایی مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه نابرابری قدرت باعث می‌شود درآمد نیز نابرابر توزیع شود، خاطرنشان کرد: توزیع عادلانه درآمد با پرداخت یارانه به مردم متفاوت است.
وی گفت: توزیع برابر ثروت و درآمد یعنی فراهم کردن بستری برای همه افراد که ظرفیت و توانایی لازم کار و اشتغال را دارند.
یعقوبی در ادامه اظهار کرد: اگر محدودیتی برای انتخاب‌شدگان و انتخاب‌کننده‌ها داشته باشیم باعث نابرابری قدرت شده و در نتیجه با توزیع نابرابری درآمد رو به رو می‌شویم که نمونه‌های آن را در سال‌های گذشته دیدیم.
وی با بیان اینکه نادیده گرفتن خرد جمعی از موانع توسعه است، تصریح کرد: با بها دادن به خرد جمعی، مردم، نخبگان و دانشمندان توسعه محقق خواهد شد.
به گزارش فارس نماینده اسبق مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برای دستیابی به توسعه به منابع مالی، تکنولوژی و نیروی انسانی متخصص نیاز داریم، تصریح کرد: محور توسعه نیروی انسانی آموزش‌دیده، ورزیده و با انگیزه است.
وی با تأکید بر اینکه بدون نیروی متخصص و متعهد توسعه محقق نمی‌شود، ادامه داد: از دیدگاه اسلام، محور و موضوع توسعه انسان است، چراکه انسان جانشین خداوند بر روی زمین بوده و همه انسان‌ها دارای ارزش و کرامات هستند.

بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com