1399-02-291399-03-08bool(false) 1399-02-291399-03-08bool(false) 1399-02-291399-03-08bool(false) 1399-02-291399-03-08bool(false) 1399-02-291399-03-08bool(false) 1399-02-291399-03-08bool(false) افتخار به گذشته وامید به آینده همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 8 خرداد 1399 - شماره 3765
 
امروز : پنجشنبه ، 8 خرداد 1399

Today : Thu, May 28, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


عید سعید فطر مبارک
چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  91145 تاریخ انتشار:  1397-12-14 - 11:45 تعداد بازدید:  202
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

فرماندار همدان می‌گوید‌
افتخار به گذشته وامید به آینده

نویسنده : شبنم طهماسبی

ویژه نامه
اهمیت نقش خبرنگاران
 
 فرمانداری همدان می‌گوید: خبرنگاران در عرصه امید آفرینی و افتخار آفرینی نقش دارند مسأله مهم این است که چه خبر و مطلبی منتشر شود زیرا مطالب زیاد هستند اما باید حقایق و واقعیت‌ها مطرح شود.
حسین افشاری افزود:رسانه باید واقعیت هارا به مردم بازگو کند و در مسیر امیدآفرینی در جامعه قدم بردارد.
وی بیان کرد:گاهی اوقات رسانه‌های ما بی توجه به این موضوع خطی را دنبال می‌کنند که دشمن به دنبال القای آن می‌باشد.
افشاری ادامه داد: ما منکر وجود مشکلات در کشور نیستیم اما با وجود انواع تحریم‌های دشمن به موفقیت‌های زیادی دست یافته‌ایم که باید این هم گفته شود.
 
آغاز عمليات اجرايي در دهه فجر 
 
فرمانداري همدان با بيان اينکه در ايام دهه فجر بيش از 161 پروژه عمراني، اقتصادي، بهداشتي، درماني و خدماتي با اعتباري بالغ بر 175 ميليارد تومان و اشتغالزايي براي 421 نفر افتتاح مي‌شود گفت: 24 پروژه با 126 ميليارد تومان و اشتغال‌زايي 185 نفر در شهرستان همدان اجرایی  مي‌شود.
افشاري با اشاره به اين که 185 پروژه با 301 ميليارد تومان و اشتغال‌زايي 601 نفر افتتاح و اجرایی مي‌شود افزود: سه سالن ورزشي دانش‌آموزي روستاي ابرو، انصار الامام و مدرسه تيزهوشان افتتاح مي‌شود.
وي با بيان اينکه يک سالن ورزشي در روستاي شورين افتتاح مي‌شود گفت: چهار دفتر جديد خدمات مسافربري با مجوز ميراث فرهنگي و سرمايه‌گذاري بخش خصوصي افتتاح خواهد شد.
فرمانداري همدان با اشاره به راه اندازی 5 واحد توليدي با تسهيلات صندوق کارآفريني اميد افزود: گازرساني به دو روستا و افتتاح هفت واحد توليدي، صنعتي و خدماتي در برنامه است.
افشاري با بيان اين که 4 پروژه توسط علوم پزشکي استان افتتاح مي‌شود خاطرنشان کرد: احداث کلينيک ويژه اميد در چهار طبقه، پايگاه سلامت اميد اکباتان، مرکز مهارت‌هاي باليني و بهسازي آزمايشگاه بيمارستان شهيد بهشتي در برنامه است.
وي با اشاره به اين که در بخش کشاورزي 3 واحد توليدي مرغ، گوسفند و ماهي، يک واحد گلخانه و چهار طرح آبياري نوين افتتاح مي‌شود گفت: يک واحد جايگاه سوخت در شهر قهاوند افتتاح خواهد شد.
 
افتتاح بازارچه فروش پرندگان شهر همدان
 
فرمانداري همدان با بيان اين که نيروگاه‌هاي خورشيدي 20 کيلوواتي آب منطقه همدان به علاوه آزمايشگاه آناليز شيميايي و کيفيت آب افتتاح مي‌شود افزود: افتتاح نيروگاه 7 مگاواتي بوعلي و طرح‌هاي توزيع برق استان در برنامه است. افشاري با اشاره به بهسازي معابر روستايي و بهره‌برداري 6 طرح صنعتي و طرح توسعه 3 واحد صنعتي گفت: پروژه‌هايي نيز توسط شهرداري همدان به بهره‌برداري مي‌رسد.
وي با اشاره به اصلاح و ساماندهي مسير رودخانه چهار منطقه همدان افزود: بازار فروش پرندگان شهر همدان افتتاح مي‌شود.
 
پروژه‌های مردمی شهرستان
 
افشاری گفت: مشخصات پروژه‌هایی که امسال به بهره برداری می‌رسند عمدتا پروژه‌های هستند که جنبه مردمی دارند و نیاز امروز جامعه می‌باشد که بیشتر در راستای سلامت، آموزش و ارتقای نشاط اجتماعی مانند مراکز بهداشت و درمان است.
وی در خصوص پروژه‌های مردمی ادامه داد: در مناطق کمتر توسعه یافته شهرستان همدان و شهر همدان مناطق شمالی شهر مناطقی مانند شهرک مدنی ، بخش امید اکباتان ، روستای شورین و حواشی شهر به خصوص روستا‌های شهر  شاهد بهره برداری از سالن‌های ورزشی برای جوانان هستیم که زمینه نشاط و سلامت جسمی و روانی را فراهم می‌کند.
 
پروژه‌هاي اقتصادي شهرستان 
 
افشاري با بيان اين که در زمينه اقتصادي امروز مردم دچار مشکل اساسي شده‌اند گفت: تلاش شده است منابع مردمي، بخش خصوصي و تسهيلات بانکي سمت و سوي پروژه‌هاي اقتصادی باشد و از جمله منابعي که در سال جاری در اختيار استان بود هم اعتبار عمرانی و هم تسهیلات بانکی بالغ بر 100 ميليارد تومان در شهر همدان صرف مشاغل خرد و کارگاه کوچک شد.وی ادامه داد:بخشی از این تسهیلات ،تسهیلات بانکی بود که بانک کارآفرین خود عهده دار این امر شدکه مبلغ 21 میلیارد و 600 میلیون تومان تسهیلات ارزان قیمت 6درصدی جذب اشتغال روستایی شد که در نوع خود کمک زیادی برای اقشار ضعیف بود.
 
پروژه‌های مهم و نیمه تمام
 
فرمانداری همدان بیان کرد: بهره برداری کامل از راه آهن تهران به همدان جز پروژه هایی است که باید تکمیل شود که بیش از 1300 میلیارد تومان هزینه شده و زیر سازی لازم آن صورت گرفته است این در حالی است که ضرورت دارد قطارهای مسافربری به تهران روزانه صورت گیرد.
افشاری در خصوص تکمیل پروژه راه آهن بیان کرد: تکمیل این پروژه سبب افزایش ایمنی، کاهش مصرف سوخت، کاهش طول سفر و رفاه بیشتر مسافران می‌شود.
وی ادامه داد:اگر بتوانیم قطارهای پرسرعت را راه اندازی کنیم توسعه گردشگری ما را به دنبال دارد زیرا توریست‌ها دیگر وقت خود را صرف اتوبوس نمی کنند و می‌توانند از جاذبه‌های گردشگری به خوبی بهره‌برداری کنند.
 
بهبود رونق و فضای کسب و کار
 
فرمانداری همدان بیان کرد:توسعه گردشگری یکی از محورهای اصلی در استان همدان است و به واسطه رویداد‌های جهانی و گردشگری در سال 2018حالا همدان به عنوان یکی از مقاصد شناخته شده گردشگری در عرصه بین‌الملی مطرح است.
افشاری ادامه داد: این ظرفیت خوبی است تا بتوانیم بخش عظیمی از توریست‌های داخلی و خارجی را جذب کنیم که این امر مهم می‌تواند تاثیر مستقیمی بر بهبود و رونق فضای کسب و کار در استان شود و معادله در این صورت به سمتی ختم می‌شود که افزایش جذب نیروی کار خروجی آن خواهد بود.
سیاست جدید استانداری و فرمانداری
 
وی گفت: در طی 40 سال گذشته بسیاری از پروژه‌های زیربنایی که ارزش افزوده برای مناطق ایجاد می‌کردند در بخش‌های جنوبی شهر ایجاد شده اند.
افشاری ادامه داد: سیاست جدید استانداری و فرمانداری این است که پروژه‌های بزرگ در مناطق پایین دست اجرا  شوند در این بخش نیاز به مشارکت مردم به خصوص در تامین زمین آن وجود دارد. وی افزود: با توجه به اصل 44 قانون اساسی دولت نمی‌تواند به طور مستقیم سرمایه‌گذاری دولتی کند لذا باید از بخش مردمی کمک گرفته شود.
 
مشکلات بخش سرمایه گذاری
 
افشاری بیان کرد: از جمله مشکلاتی که در بخش سرمایه‌گذاری وجود دارد و رقابت را کم می‌کند شبکه واسطه گری و قاچاق برخی محصولات در داخل کشور است که این امر سبب می‌شود تولید کنندگان احساس کنند سود کم تری دارند و این امر باید در سطح کشور تصمیم گیری شود.
 
شاخص توسعه انساني
 
فرماندار همدان بيان کرد: بنا بر اعلام مرکز برنامه توسعه سازمان ملل، ايران طي 40 سال گذشته از نظر شاخص توسعه انساني مقام نخست جهان را در بين 189 کشورهاي جهان از نظر شتاب به خود گرفته است و از مقام 132 در سال 1357 به مقام 60 در پايان سال 96 رسيده ایم.
افشاري مطرح کرد: شاخص توسعه انساني ترکيبي از نرخ اميد به زندگي، سواد، هرم آموزشي و درآمد سرانه و رفاه است که ديگران مي‌دانند در کشورما چه اتفاقي افتاده اما گاه با تبليغات منفي اين دستاوردها را فراموش مي‌کنيم.
 
بحث تقویت کارآمدی نظام
 
فرمانداری همدان بیان کرد: امروزه با توجه به شرایط دشوار اقتصادی که در کشور وجود دارد نیاز به افزایش اعتماد عمومی و سرمایه اجتماعی مردم وجود دارد.
افشاری افزود: همان خطی که دشمن تلاش می‌کند مردم را نسبت به حاکمیت بدبین کند ما باید در نقطه مقابل این خط اعتماد سازی کنیم .
وی ادامه داد: راه اعتماد سازی این است که مسئولان همانند مردم باشند و مانند آن‌ها زندگی کنند و امتیاز طلبی نداشته باشند و سطح زندگی خود را با سطح زندگی مردم وفق دهند و همه در یک شرایط یکسان و مساوی برای اشتغال و کارآفرینی رقابت کنند.
بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com