تکاپوی برنامه ریزی و حمایت از طرح های گردشگری همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 1 اسفند 1398 - شماره 3699
 
امروز : جمعه ، 2 اسفند 1398

Today : Fri, February 21, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


نتایج لحظه به لحظه آمار صندوق های رای در کانال تلگرامی همدان پیام
logo-samandehi
 
کد مطلب:  91144 تاریخ انتشار:  1397-12-14 - 11:29 تعداد بازدید:  149
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

سرمایه گذاری و گردشگری اولویت کمیسیون اقتصاد شورای شهر همدان است
تکاپوی برنامه ریزی و حمایت از طرح های گردشگری

ویژه نامه
 ردپای تصمیمات جدی و پیگیریهای مداوم در کمیسیون اقتصاد ؛ سرمایه گذاری و گردشگری شورای پنجم شهر همدان بیانگر تبیین هدفی مشخص برای دستیابی به مسیرهای هموار در راستای توسعه گردشگری در همدان است . از آنجا که شوراها مي­توانند بنا به ضرورت و متناسب با حجم برنامه­ ها و فعاليتهاي خود كميسيونهاي مورد نياز و نيز كميته ­هاي تخصصي را به عنوان زيرمجموعه كميسيونها تشكيل دهند کمیسیون گردشگری و سرمایه گذاری به ریاست حسین قراباغی  فعال شد ،  این کمیسیون به گونه ای منسجم و با حضور کارشناسان و برنامه ریزان در حوزه گردشگری هر هفته طرح ها و برنامه های مدون را ارائه و مورد بررسی قرار داد. در این کمیسیون در جلسات متعدد  بررسي طرحها، پيشنهادات، لوايح و مكاتبات واصله در نهایت به صحن شورای شهر برای تصویب نهایی توسط اعضای شورا میرود ، ارائه پيشنهادات و طرحهاي جديد به هيئت رييسه و اجلاس عمومي ،  ارائه راهكارهاي لازم به منظور افزايش كارآمدي و اثربخشي شورا از اهداف مشخص بود . در زمینه چگونگی فعالیت کمیسیون اقتصاد ، سرمایه گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر حسین قراباغی موارد متعددی را بیان کرد که به بخشی از آنها در این نوشتار اشاره میشود : 
نشست های دوره ای؛ هم اندیشی اعضاء کمیسیون اقتصاد، سرمایه گذاری و گردشگری شورای شهر همدان در اداره کل فرودگاه همدان جهت بررسی ظرفیت ها و شناسایی کمبودهای فرودگاه همدان در حوزه گردشگری هوایی و متعاقب آن تشکیل جلسه در دفتر شهردار همدان برای  رایزنی با سازمان هواپیمایی کشور جهت خرید یک فروند هواپیما برای تقویت حمل و نقل هوایی استان
 آماده سازی مقدمات طرح فراخوان عمومی ایده برتر شهری
همواره مجموعه های دولتی و خصوصی برای اجرای وظایف خود نیازمند جمع آوری طرح ها و ایده ها؛ همچنین تعریف استراتیژی در سطوح مختلف هستندو باید برای خود برنامه ریزی بلند مدت داشته باشند لذا بر آن شدیم در این خصوص از ظرفیت شهروندان در ارائه ایده های نو در حوزه مدیریت شهری برای تقویت صنعت گردشگری بهره گیری نماییم.
 برگزاری دوره ای کمیسیون اقتصاد، سرمایه گذاری و گردشگری شورای شهر در مراکز گردشگری با هدف شناسایی نقاط ضعف و قوت، فرصت و تهدیدهای صنعت گردشگری
 جلسه مشترک با مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان برای ارائه طراحی اولیه جداره سازی پیاده راه بوعلی
 جلسه مشترک با قائم مقام وزیر راه و شهرسازی و مدیرکل راه برای ساماندهی ورودهای سه گانه شهری
 برگزاری جلسه تخصصی کمیسیون گردشکری شورای شهر با مدیران شهرداری همدان و رایزینی با فرمانداری؛ جهت بررسی موانع برگزاری جشنواره های فرهنگی در پیاده راه بوعلی و اکباتان که در نهایت شاهد بودیم جشنواره یلدا در شب چله در میدان امام برگزار شد و پیمانکار مربوطه طرح کاری خود تا فروردین را به شهرداری ارائه نموده و مجوز برگزاری برنامه های فرهنگی؛ توسط شهرداری همدان صادر شد.
 هماهنگی برگزاری نمایشگاه سوغات؛ صنایع دستی و هدایای همدان در استان اربیل عراق در فروردین ماه سال ۹۸
 دیدار با مشاور اقتصادی رهبر معظم انقلاب اسلامی برای انعکاس عملکرد، هم فکری و استفاده از ظرفیت همدانی های مقیم تهران برای توسعه استان که در نهایت مقرر شد: کمیسیون اقتصاد، سرمایه گذاری و گردشگری شورای شهر همدان؛ اطلاعات تکمیلی طرح توانمندسازی مناطق پنج گانه شهری مصوب سفر رهبری در سال ۸۳ را جمع آوری نموده تا در نهایت به محضر معظم له ارائه شود.
 ارائه مطالعات اولیه طرح شهر گردشگر  توسط کمیسیون گردشگری شورای اسلامی شهر همدان
 بررسی راهکاری اجرای تقویت گردشگری شبانه در شهر همدان
 دیدار و هم فکری با رییس شورای اسلامی شهر بم برای بحث خواهرخواندگی کهن شهر همدان با شهر تاریخی بم و متعاقب آن دعوت از وی برای ارائه توضیحات تکمیلی در صحن شورای شهر همدان ارائه پیشنهاد برگزاری نمایشگاه روز فرهنگی همدان در جشن خرما بم که در شهریور ماه هر سال برگزار می گردد.
 رایزنی با هتل های پارسیان استان یزد و کرمان  برای تبلیغات گردشگری همدان در استان های یاد شده
 طرح موضوع ایجاد شهرک سلامت در همدان و تقویت صنعت گردشگری سلامت، هم چنین پیگیری مراحل مختلف آن با سایر ارگان های ذی ربط
 حضور فعال اعضاء کمیسیون اقتصاد، سرمایه گذاری و گردشگری شورای شهر به اتفاق اعضاء کمیته های تخصصی در میزبانی اجلاس جهانی گردشگری با میزبانی کهن شهر همدان در سال ۲۰۱۸ میلادی و برگزاری جلسه تخصصی کمیسیون با مدیران شهرداری همدان به خاطر برگزاری شایسته میزبانی اجلاس گردشگری 
 دعوت از روسای شوراهای اسلامی و شهرداران استان های هم جوار؛ جهت بهره مندی از ظرفیت های گردشگری و تقویت صنعت گردشگری منطقه غرب کشور به عنوان: یک مقصد جدید گردشگری در ایران 
 رایزنی با سفرای کشورهای آفریقای جنوبی، تایلند؛ مالزی و اسپانیا برای سرمایه گذاری در حوزه مدیریت شهری
 تصویب بسته های تشویقی جهت احیاء آثار تاریخی واجد ارزش و تبدیل به احسن آنها در دفترچه عوارض سال ۹۸ 
 ایجاد بسته ها و پنجره سرمایه گذاری جهت تسهیل در امر سرمایه گذاری  شامل ۱۰۲ هکتار از اراضی فخرآباد برای احداث پارک تفریحی، اقامتی و گردشگری بوستان ولایت
در پایان ارائه این موارد رئيس کميسيون اقتصاد، سرمايه‌گذاري و گردشگري شورا در میان موارد مطرح شده تصویب شهر گردشگر را از مهمترین موضوعات می داند از نگاه وی ،  نشان‌سازي نوعي سرمايه‌گذاري محسوب مي‌شود که متأسفانه در اين زمينه در همدان اقدام خوبي صورت نگرفته است.
شهر گردشگر پيشنهادي براي نشان‌سازي همدان حتي در سطح جهاني است که تحقق آن مي‌تواند پويايي و رونق اقتصادي استان و شهر همدان را به دنبال داشته باشد. وي تحقق “شهر گردشگر” را نيازمند مشارکت و همکاري ساير ارگان‌ها و سازمان‌هاي مربوط برشمرد و اضافه کرد: در اين راستا شورا و شهرداري از نظر و پيشنهادهاي ارزشمند صاحب نظران و کارشناسان ديگر نيز استقبال مي‌کنند. همدان علاوه بر اينکه بايد به عنوان شهر گردشگري در کشور مطرح شود، بايد ظرفيت‌هاي اين کهن شهر همدان را نيز به جهان معرفي کنيم. وي با اشاره به اتمام سال ۲۰۱۸ و عنوان همدان “پايتخت گردشگري ۲۰۱۸” در اين سال، اظهار کرد: براي رسيدن به شهر گردشگر دستاوردهاي همدان ۲۰۱۸ نبايد فراموش و رها شود بلکه نيازمند تقويت و برنامه‌ريزي هدفمند در سال ميلادي جديد براي جذب سرمايه‌گذار هستيم.
حسين قراباغي اظهار کرد: رويداد همدان ۲۰۱۸ گردشگري همدان را در سطح جهان ارتقاء بخشيده و اين روند بايد در سال جاري ميلادي شتاب بيشتري داشته باشد. شهرداری همدان اقدام‌هاي پررنگي را در راستاي توسعه گردشگري داشته تا جايي‌که بر اساس گزارش وزارت کشور، امسال از شهرهاي برتر در پذيرايي از مهمانان نوروزي و تابستاني بوده است. در رويداد ۲۰۱۸ مديريت شهري حدود ۲۰ ميليارد ريال در راستاي خدمات شهري، آماده سازي، تبليغات و ساير مسؤوليت‌هاي محول شده هزينه کرده است که در اين راستا هدف کمک به توسعه بخش گردشگري بود. قصد داريم به صورت جامع و کامل موضوع‌هاي مرتبط با گردشگري همدان در سال ۲۰۱۹ در حوزه مديريت شهري را پيگيري کنيم. لازمه توسعه و تقويت صنعت گردشگري، جذب سرمايه‌گذار است که بايد تلاش کنيم زيرساخت‌هاي لازم توسط دستگاه‌هاي اجرايي و مرتبط با اين حوزه مهيا شود. 
 
 

بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com