1397-02-211397-02-31bool(false) 1397-02-211397-02-31bool(false) تحویل داوطلبانه3 هزار ماهواره در استان همدان پیام
 
 
دوشنبه - 31 ارديبهشت 1397 - شماره 3198
 
امروز : دوشنبه ، 31 ارديبهشت 1397

Today : Mon, May 21, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * ---(( سال 1396 اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ))---
ورود کاربران


کانال همدان پیام
logo-samandehi
 
کد مطلب:  51016 تاریخ انتشار:  1393-07-03 - 05:45 تعداد بازدید:  1241
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

تحویل داوطلبانه3 هزار ماهواره در استان

اخبار آنلاین

  طرح فرهنگی مقابله با دجالواره سپاه انصارالحسین(ع) همدان موجب شد تا در یک ماه گذشته مردم استان 2 هزار و 938 مورد تجهیزات ماهواره خود را به صورت داوطلبانه تحویل دهند.
این حرکت فرهنگی سپاه در سطح استان از قرارگاهی به نام امام علی(ع) کلید خورد که نقش این قرارگاه بررسی و رصد موضوعات سیاسی، اجتماعی، نظامی و امنیتی با محوریت آسیب‌ها، فرصت‌ها، تهدیدها و راهکار‌هاست که موضوع ماهواره نیز یکی از نکات اجتماعی مورد بررسی این قرارگاه بوده است.
از آنجایی که روش برخورد فیزیکی و قهری با جمع‌آوری ماهواره روش مطلوب و مناسبی نیست، سپاه انصارالحسین (ع) همدان با استفاده از نظرات و تجربیات گذشته در یک حرکت فرهنگی نسبت به افزایش سطح آگاهی و شناخت مردم به عواقب و اثرات مخرب ماهواره اقدام کرد که این طرح را از ماه‌ها قبل با شناسایی افراد بسیجی در قشرهای مختلف و آموزش آنها اجرایی کرد.
فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) نیز در این باره با بیان اینکه در سطح استان همدان به صورت میانگین 55 درصد مردم از ماهواره استفاده می‌کنند، می‌گوید: البته ما منکر برخی جنبه‌های مثبت ماهواره مانند علمی، پژوهشی و تحقیقاتی نیستیم، اما بیشترین نگرانی ما استفاده خانواده در قالب فیلم و سریال و موارد دیگر است که زمینه به ابتذال کشیدن خانواده‌ها را در بر دارد.
به گفته غلامعلی ابوحمزه، در جمع‌بندی بررسی‌هاي انجام شده به این نتیجه رسیدیم که از روش منطقی و با تدبیر برای جمع‌آوری ماهواره استفاده کنیم تا شرایط و وضعیت منفی که در برخی خانواده‌ها به دلیل استفاده از ماهواره به وجود آمده سر و سامان دهیم.
وی معتقد است: از آنجایی که مردم همدان مردمانی مؤمن و شریف هستند باید به درستی درباره عواقب استفاده از ماهواره توجیه شوند. همچنین باید اثرات مخرب آن را به صورت هوشمندانه و مدبرانه برای قشرهای مختلف جامعه تبیین کنیم تا مردم نیز از آن استقبال کنند.
به گفته ابوحمزه، در مدت اجرای این طرح در سطح استان 2 هزار و 938 مورد تجهیزات ماهواره از سوی مردم به صورت داوطلبانه و بدون هیچگونه فشار یا برخورد قهری جمع‌آوری شده است که این موضوع نشانگر درک صحیح و فهم مشترک در بین مردم است.
همچنین 45 نفر از افرادی که نصاب ماهواره بودند شناسایی و در این باره توجیه شده‌اند که خوشبختانه این 45 نفر نیز پس از توجیه شدن به صورت دواطلبانه این کار را رها کردند.
ابوحمزه تأکید می‌کند: بسیاری از بزه‌های اجتماعی مانند اعتیاد، بدحجابی، پوشیدن لباس‌های نامناسب، روابط ناسالم ریشه در استفاده از ماهواره دارد که باید در این رابطه تمامی دستگاه‌ها پای کار بیایند و کمک کننده تا این مسأله را برای همیشه ریشه‌کن کنیم.
وی ادامه می‌دهد: سپاه انصارالحسین(ع) برای انجام این طرح منتظر کسی نمی‌ماند و این طرح را تا جایی انجام می‌دهد تا به یک نقطه روشنی برسد. اما دستگاه‌ها و سازمان‌های دیگر باید بدانند که با کمک آنها استفاده 55 درصدی از ماهواره به صفر خواهد رسید.
به گفته فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) همدان، در حال حاضر فناوری ماهواره در کشور ما در حال تغییر است به صورتی که روز به روز  ظریف‌تر و کوچکتر می‌شود؛ زیرا دشمن از این طریق برنامه‌ریزی‌هایی کرده است.
وی در پایان به مواردی از تحویل دواطلبانه توسط نوجوانان و جوانان در سطح استان اشاره مي‌کند و مي‌گويد: در برخی از قسمت‌های استان‌ تصویر صدا‌و‌سیماي همدان قابل رؤیت نیست و همین مسأله دلیل روی آوردن مردم آن مناطق به ماهواره است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com