1399-03-011399-03-11bool(false) تبلیغات جشنواره در همدان پرشورتر باشد همدان پیام
 
 
يكشنبه - 11 خرداد 1399 - شماره 3767
 
امروز : يكشنبه ، 11 خرداد 1399

Today : Sun, May 31, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  85357 تاریخ انتشار:  1397-07-22 - 17:47 تعداد بازدید:  187
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

تبلیغات جشنواره در همدان پرشورتر باشد

اخبار آنلاین


دبیرخانه جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان از دو ماه گذشته با فراخوان‌های متعدد در هشت بخش تخصصی تئاتر کودک، مسابقه تئاتر خردسال، تئاتر خیابانی، تئاتر ملل، نمایشنامه‌نویسی، تئاتر دانش‌آموزی و کارگاه‌های آموزشی و نشست‌های تخصصی فعال شده است.
البته طرح ها و ایده‌های منتخب بخش مسابقه خردسال اعلام شده است و در این جشنواره نمایشنامه‌نویسی توسط مدرس تئاتر داوری می‌شود.
دبیری جشنواره تئاتر کودک و نوجوان با مریم کاظمی است و شعار امسال نیز متناسب با تقویت، رشد، آگاهی و اعتماد به نفس فرزندان ایران‌زمین انتخاب شده است، شعار «کودک و حقوق اجتماعی».
دبیر بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان با بیان اینکه به پایان یک ربع قرن عمر جشنواره‌ نزدیک شده‌ایم و برای برگزاری بهتر و باشکوه‌تر این جشن بزرگ، آرزو و امیدواری زیادی داریم، گفت: امیدواریم امکانات موجود این دوره به این رویداد هنری شیرینی و حلاوت بخشد.
به گزارش فارس ، مریم کاظمی خطاب به هنرمندان فعال تئاتر کودک و نوجوان افزود: اکنون که یک ربع قرن از برگزاری جشنواره بین‌المللی تئاتر گذشته است، باید وابستگی‌هایی که در طول 24 دوره گذشته به خودمان تحمیل کرده‌ایم را آرام آرام کنار بگذاریم تا بتوانیم چگونگی وجود این جشنواره را از نگاهی گسترده‌تر ببینیم.
وی در زمینه اینکه امسال برای کیفی‌سازی جشنواره بین‌المللی تئاتر چه چیزی در نظر گرفته شده است، گفت: کیفیت جشنواره‌ها به کیفیت آثار اجرایی و کیفیت پذیرایی و ساماندهی و تشکیلات باز می‌گردد چراکه کیفیت آثار اجرایی برآیند اجراهایی خواهد بود که در طول سال اجرا شده است، پس هرچه کارهای بهتری داشته باشیم دستمان برای انتخاب بازتر است.
دبیر بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان در مورد کیفیت برگزاری و ستاد اجرایی تئاتر اضافه کرد: تیم همدان سیستم اداری متمرکز و کارشده‌ای دارد که به مرور سال‌ها مدون و منظم شده است.
وی ادامه داد: هرسال کمیت ایده‌های زیبایی‌شناسانه و ترکیبی نیاز است که تئاتر از حالت خشک اداری به سیستم هنری بدل شود و رویدادها و رفتارها را شکل بهتری ببخشد.
دبیر بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان افزود: اگر امکانات ما همان امکانات سال گذشته باشد، چاره‌ای جز اختصاص کارها در همان قالب‌های قدیمی نیست.
وی در خصوص اینکه آیا تبلیغ بیشتر برای جشنواره بین‌المللی تئاتر باید بیشتر باشد یا در همین حد کفایت می‌کند نیز گفت: تبلیغ دامنه گسترده‌ای دارد، دریایی بی‌انتهاست که باید هر سال آن را ارتقا بدهیم، این خواسته من از استان همدان است که برای تبلیغات بیشتر و پرشورتر به دنبال جذب امکانات باشد.
دبیر بیست و پنجمین تئاتر بین‌المللی کودک و نوجوان در خصوص سطح تئاتر همدان گفت: حداقل طی 10 سال گذشته که در کنار کار بزرگسال به طور مستمر نمایش کودک کار می‌کنم می توانم به قطعیت بگویم شاهد رشد کم‌نظیر تئاتر همدان و اخلاق حرفه‌ای هنرمندان همدانی هستم. وی با بیان اینکه البته این تغییرات ذره ذره و کم کم است و روز به روز به سطح استاندارد کیفی نزدیک می‌شویم، در خصوص راهکاری برای استقبال بیشتر از تئاتر بیان کرد: تنها راه استقبال از نمایش‌ها، اجراهای مستمر است یعنی مخاطب بداند و باور کند همیشه نمایشی روی صحنه خواهد بود و در صورتی که اراده کند می تواند اجرایی مطابق سلیقه، بودجه و زمان خود برای تماشا پیدا کند.
کاظمی یادآور شد: همه ما همیشه از استقبال مردم همدان و سایر شهرستان‌های استان از جشنواره کودک و اجراهای آن شگفت‌زده شده‌ایم  البته شاید خود آنها ندانند چه نیروی عظیم و پشتیبان بالقوه‌ای برای اجراهای مستمر و حمایت و پشتیبانی هنرمندان تئاتر هستند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com