1402-11-291402-12-09bool(false) حیات دوباره علیصدر مرهون حمایت استاندار همدان همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : چهارشنبه ، 9 اسفند 1402

Today : Wed, February 28, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1402، مهار تورم و رشد تولید
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  122942 تاریخ انتشار:  1401-01-15 - 09:53 تعداد بازدید:  209
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر :
حیات دوباره علیصدر مرهون حمایت استاندار همدان

گزارش ویژه

 بازگشت حیات دوباره به علیصدر در نوروز 1401 پس از دوسال تعطیلی مرهون نگاه کارشناسانه مدیریت ارشد استان همدان  شد .
مدیر عامل شرکت سیاحتی علیصدر با عنوان این مطلب گفت: نوروز 1401 پس از دو سال روزهای تلخ که شیوع ویروس کرونا برای مجموعه‌های گردشگری رقم زد در سایه حمایت استاندار همدان شاهد گشوده شدن فصلی نو در این حوزه بود.
عنایتی اکمل عنوان کرد: چالش‌های پیش روی شرکت سیاحتی علیصدر در دو سال گذشته شرایط نامطلوبی را نه تنها برای جامعه محلی پرسنل بلکه برای حوزه‌های گردشگری مرتبط به مجموعه ایجاد کرد که با درایت استاندار همدان موانع بر طرف و علیصدر فعالیت دوباره خود را با برنامه مدون‌تر نسبت به قبل آغاز کرد.وی گفت: حمایت و تلاش بی‌وقفه مدیریت ارشد استان همدان برای بازگشت فعالیت غار علیصدر اتفاقی متمایز را در نوروز 1401 در حوزه گردشگری استان رقم زد.مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر افزود: استقبال گردشگران نوروزی و حتی مردم بومی استان پس از بازگشایی غار برای بازدید از این جاذبه متمایز اتفاقی متمایز بود که تأثیرات پایداری به جای گذاشت.
عنایتی اکمل همچنین عنوان کرد: نوروز پرگردشگر 1401 پس از دو سال رخوت در حالی موقعیت گردشگرپذیر بودن همدان را در غرب کشور به تصویر کشید که برنامه‌ریزان سفر برای مدیریت مسیرها و کیفیت ارائه خدمات پای کار آمدند.
مدیرعامل علیصدر به جایگاه متمایز غار و درآمد و جذب گردشگر آن اشاره کرد و گفت: غارعلیصدر نقطه عطف معرفی استان در حوزه گردشگری و جذب گردشگر است.
غارعلیصدر از جمله مجموعه‌های اصلی تحت مدیریت شرکت علیصدر است که در سال‌های اخیر تلاش مدیریت و پرسنل این مجموعه در راستای حفظ سلامت غار بوده و بس.
 وی گفت: از آموزش پرسنل و ساماندهی خرید و فروش بلیت و تکریم گردشگری گرفته تا ارائه خدمات پذیرایی و اقامت برای گردشگران ورودی به غار در شرکت علیصدر فکر شده است.
در سال‌های اخیر هرگز اجازه ندادیم ذره کوچکی از بدنه غار آسیب ببیند و این همان دغدغه‌ای است که در سال‌های متمادی بین پرسنل و اهالی علیصدر به واسطه فرهنگ‌سازی شکل گرفته است.  وی در پایان ابراز امیدواری کرد که روزهای خوب دوباره به روی گردشگری همدان باز شود و استانی که می‌تواند در غرب کشور مقصدی برای گردشگران باشد دوباره در مسیر جذب گردشگر قرارگیرد.
گفتنی است غارعلیصدر یکی از غارهای تالابی ایران و از معدود غارهای آبی جهان است که لقب بزرگترین غارآبی جهان را به خود اختصاص داده است. این تفسیر برای نگین گردشگری غرب کشور کافی است تا همیشه نقش تأثیرگذارش بر جذب گردشگر به سمت همدان و کسب درآمد از غار را متذکر شود.
در حال‌حاضر متولی غارعلیصدر وزارت میراث‌فرهنگی‌ است و شرکت علیصدر بهره‌بردار این مجموعه است، اما اصلی‌ترین تصمیمات در این شرکت برای غار اتخاذ می‌شود. از سال 1399براساس‌دستورالعمل حفاظت و بهره‌برداری از غارها وزارت میراث‌فرهنگی متولی غارعلیصدر شد و یک قرارداد 3ساله بین شرکت سیاحتی علیصدر و میراث‌فرهنگی بابت سال‌های 1401، 1400، 1399 در این زمینه منعقد شد که طبیعتاً پس از پایان 3سال مزایده‌ای بابت انتخاب بهره‌بردار جدید از سوی وزارت میراث‌فرهنگی برگزار می‌شود و اگر ارگان، سازمان یا بخش خاصی توانایی تصاحب متولی‌گری غار را داشته باشد ورود خواهد کرد.
غار علیصدر 23مین اثر طبیعی ملی است که توسط سازمان میراث‌فرهنگی در ۱۵دی ماه ۱۳۸۷ در فهرست میراث‌طبیعی ایران قرارگرفت. روستای علیصدر به واسطه وجود بزرگترین غار آبی جهان  پیش از شیوع کرونا هرساله میزبان تعداد زیادی از مسافران و توریست‌های داخلی و خارجی است.بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com