همدانی‌ها به چه ورزش‌هایی بیشتر علاقه دارند؟ همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : پنجشنبه ، 3 فروردين 1402

Today : Thu, March 23, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  129950 تاریخ انتشار:  1401-11-08 - 19:31 تعداد بازدید:  151
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

همدانی‌ها به چه ورزش‌هایی بیشتر علاقه دارند؟

گزارش ویژه


استان همدان در مجموع ۷۸ هزار ورزشکار سازمان یافته دارد که فوتبال از بیشترین محبوبیت ورزشی برخوردار است به طوری‌که هم‌اکنون ۱۲ هزار و ۲۳۰ بازیکن، مربی و داور در این رشته فعالیت دارند.

ملاک تعیین میزان جمعیت ورزشکاران هر استان از سوی وزارت ورزش و جوانان کشور، تعداد بیمه شدگان است که سازماندهی جمعیتی در این حوزه را مشخص می‌کند.

استان همدان هم اکنون در حالی طبق آمار رسمی ۷۸ هزار ورزشکار بیمه شده ورزشی را به ثبت رسانده که از این تعداد ۳۰ هزار و ۸۸۱ ورزشکار را بانوان تشکیل می‌دهند.

در واقع بانوان نزدیک به نیمی از جمعیت ورزشکاران استان همدان را تشکیل می‌دهند که این تعداد بسیار جالب توجه است و کمتر استانی به این آمار رسیده است.

براساس آمارهای موجود بیشترین گرایش مردان به ورزش فوتبال است که ۱۱ هزار و ۷۸۲ ورزشکار این رشته را تشکیل می‌دهند.

به گزارش ایرنا، پس از فوتبال بیشترین گرایش ورزشکاران مرد در سطح استان همدان به رشته کشتی اختصاص دارد که هم اینک ۶ هزار و ۳۰۵ ورزشکار، مربی و داور در آن فعالیت دارند.

پرورش اندام نیز با 4 هزارو ۷۸۸ ورزشکار رتبه سوم محبوب‌ترین ورزش در سطح استان همدان را در اختیار دارد و ژیمناستیک با 3 هزار و ۴۶۲ ورزشکار، مربی و داور سازمان یافته در رتبه چهارم است.

اما بیشترین حضور بانوان ورزشکار همدانی را در فعالیت ورزش‌های همگانی می‌توان مشاهده کرد به طوری‌که هم اینک 4 هزار و ۵۴۷ نفر در رشته‌های زیرمجموعه این هیأت تمرین و مسابقه می‌دهند.

ریزش ۲۵ رشته از مجموعه فدراسیون ورزش‌های همگانی و ایجاد فدراسیون جدید آمادگی جسمانی سبب شد تا آمار ورزشکاران همگانی نیز در تمامی استان‌ها از جمله همدان کاهش چشمگیری پیدا کند.

در واقع پس از تشکیل این فدراسیون جدید، یک هزار و ۴۴۷ ورزشکار، مربی و داور ورزش‌های همگانی از آمار این هیأت در سطح استان همدان جدا شدند و تحت پوشش آمادگی جسمانی قرار گرفتند.

با این وجود آمارهای ثبت شده در هیأت ورزش‌های همگانی نشان می‌دهد که گرایش بانوان به ورزش‌های غیررزمی، تفریحی و عمومی بیش از سایر رشته‌ها است.

آمارهای ثبت شده در هیأت ورزش‌های همگانی نشان می‌دهد که گرایش بانوان به ورزش‌های غیررزمی، تفریحی و عمومی بیش از سایر رشته‌ها است.

ورزش پرورش اندام و بدنسازی با 4 هزار و ۳۱۷ نفر زن در جایگاه دوم، بیشترین جمعیت فعال بانوان ورزشکار، مربی و داور را تشکیل می‌دهد.

ژیمناستیک نیز در یک‌سال گذشته با رشد بسیار خوبی برخوردار بوده و هم اکنون 3 هزار و ۶۹۳ نفر در بخش بانوان را سازماندهی کرده است.

والیبال بانوان نیز امسال جهش خوبی داشته است به طوری‌که ۲ هزار و ۹۹۲ نفر فعال را به ثبت رسانده و به لحاظ آماری از مردان در این رشته پیشی گرفته‌اند.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com