مردم انتظار ارتقای بخش صالح‌آباد را دارند همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : سه شنبه ، 18 بهمن 1401

Today : Tue, February 7, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  123453 تاریخ انتشار:  1401-02-08 - 09:24 تعداد بازدید:  353
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

عملکرد 8ماهه شورای اسلامی صالح آباد
مردم انتظار ارتقای بخش صالح‌آباد را دارند

گزارش ویژه

 صالح آباد _میناابراهیمی _خبرنگار همدان پیام: شوراهای اسلامی شهر و روستا از جمله نهادهایی هستند که به دنبال پیروزی انقلاب اسلامی در کشور ما به عنوان یکی از موضوعات مهم و مطرح در قانون اساسی کشور پیش بینی شده براساس آن، امور کشور به اتکاء آراء عمومی اداره شود چنانچه دراصل هفتم آن ، شوراها به عنوان یکی از ارکان اصلی تصمیم گیری در کشور دانسته شده و مبانی شکل گیری آن نیز در آیه شریفه و شاورهم فی الامر و امرهم شورای بینم اتخاذ گردیده است، شوراها تجلی حق حاکمیت مردم بر سرنوشت خویش می باشد و استفاده از ظرفیت مردمی در تصمیم سازی ها به تعبیر بهتر مشارکت دادن مردم در تصمیم گیری ها و نماد و مظهری مهم از مردم سالاری دینی واقعی به شمار می آید، شوراها یادگار ارزشمند امام راحل و از خواسته های مرحوم ایت ا.. طالقانی می باشد، بدیهی است که رضای خدا و رستگاری آخرت و عمل صالح  و تقوی تامین می گردد و در یک جامعه ایمانی که مردم از غیر خدا اطاعت نمی کنند  محترم و متعبد باشند ،هم کارها و اعمال اشخاص در جهت صلاح و خدمت به مردم انجام می گیرد و هم پاکی و درستی و تقوا حاکم  می شود، کار کردن برای تامین زندگی و خدمت به سایرین عبادت و ثواب محسوب می شود و  وفای به عهد وظیفه شرعی همگان می گردد.
رئیس شورای اسلامی شهر صالح آباد بابیان این مطلب گفت: همزمان با 14/5/1400دراولین جلسه شورای اسلامی دوره ششم درجلسه
هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر، جلال بهزاد مقدم ؛ رئیس، اباذر طالبی ، نایب رئیس
، مهدی محمودی ، خزانه داری، محمدهادی درخشان ، منشی، وآرش هوشمند  به عنوان منشی انتخاب شدند که از اول دی ماه  با استعفای محمدهادی درخشان،سیروس افشار جایگزین وی گردید.
جلال بهزاد مقدم ادامه داد:در دومین جلسه نیز سرپرست شهرداری معین و قبل از پایان مهلت یک ماهه،بااکثریت آرا مهدی سحاب روشن به عنوان دوازدهمین شهردار انتخاب وابقا گردید.
همچنین درطی مدت 8ماه از اول شهریور تا پایان فروردین 65جلسه رسمی برگزار و46جلسه دارای مصوبه به هیات تطبیق ارسال که تمامی مصوبات به استثنای دومصوبه به تایید کمیته انطباق رسیده است.
بهزادمقدم به انجام  بیش از20ملاقات  بامسئولان کشوری واستانی و...برای پیگیری مسائل مختلف شهر اشاره کرد وافزود: دیدار  با نیکزاد،نائب رئیس مجلس شورای اسلامی،جمالی نژاد،رئیس سازمان همیاری های شهرداری های کشور ومعاون عمرانی وزیرکشور،معاونان سیاسی وامور عمرانی،مدیران کل سیاسی وحوزه اجتماعی ومدیرکل حراست  استانداری،فلاحی، نماینده معین شهرستان بهار،توسلی،نماینده مردم شهرستانهای بهار وکبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی،وحضور دوبار نماینده در جلسه شورای شهر،مدیر کل نوسازی مدارس استان،معاون مدیرکل ساخت وتوسعه راه وشهرسازی استان،مدیرکل حوزه شمال غرب کشور،مدیرکل بودجه سازمان همیاری شهرداری ها،مدیرکل سازمان همیاری،معاون سازمان بودجه شهرداری ها، فرمانداران سابق وفعلی شهرستان بهار،مسئولان ادارات وامام جمعه وملاقات با معاون دانشگاه علوم پزشکی استان درخصوص مسائل خدمات جامع سلامت از جمله اینهاست.
وی افزود:بازدیدکمیسیون فرهنگی همدان از اماکن تاریخی صالح آباد،همکاری در برگزاری نمایشگاه در حمام های  قدیمی،همکاری برای رونمایی کتابهای سه نویسنده یاری،شکری،وعبدی نیز از جمله فعالیتهای فرهنگی شورا به شمار می رود.
جلال بهزاد مقدم تصریح کرد:ادامه پیاده روسازی بلوار شهرداری،سمت چپ بلوار شهرداری،خیابان شهدا،گلزارشهدا،جدولگذاری معابر به طول 500متر،جدولگذاری 1هزار800مترمربع طول و700متر عرض  بلوار سیدجمال الدین اسدآبادی (منطقه مشاغل فنی)وزیرسازی مشاغل صنعتی به طول8هزارمترمربع وعرض 32متر مربع،  آسفالت ریزی 2هزارو500تن به  خیابان  های شهید شرف خانی ، ولیعصر ، بخشی از بلوار سید جمال الدین اسدآبادی  و معابر و کوچه های شهید نادی  ، باهنر ۷ ، اول خیابان شهید رجایی، کوچه شهید جمشید عربی ،          شهید مدنی ۵، زیتون، بوستان مینا نیز ازجمله فعالیتهای عمرانی شهرداری وشورای اسلامی شهر صالح آباد محسوب می شود.
وی همچنین از کاشت 4هزاراصله نهال و4هزارو500درختچه وگل ونورپردازی بلوارالغدیر،گلزارشهدا،خیابان  شهدا،میدان امام،المانهای یاحسین والمان های نوروزی،نصب تمثال شهدا در بلوارهای ورودی،نصب تابلوی شهدا در ورودی شهر ونیز نصب تابلوهای اسامی کوچه ها ومعابر  و....خبرداد وافزود:تملک املاک تجاری به مساحت  48هزارو600مترمربع واملاک مسکونی 46هزارو400مترمربع درمجموع توافق با 15تا20نفراز همشهریان برای این تملکات نیز از فعالیتهای شاخص شهرداری وشورای اسلامی شهر می باشد که بخشی از این تملکات برای اجرای پروژه های عمرانی شهر به فروش می رسد.
وی افزود: باپیگیری شورای اسلامی، قول مساعد اجرای دیوار کشی مدارس فاطمه الزهرا وشهید آقامحمدی تاپایان شهریور توسط نوسازی مدارس داده شده است.همچنین اجرای قسمتی از فاضلاب شهری حدواسط خیابانهای شریعتی،فرهنگ،ولیعصر،شهید مطهری به طول 2کیلومتر کارهای اداری آن انجام وپس از دریافت استعلام از ادارات ذیربط پیمانکار پس از ماه رمضان مشغول به کار خواهد شد، درضمن کوچه های معلم 1تا8نیز نسبت به خرید انشعاب فاضلاب اقدام نمایند.
بهزادمقدم در ادامه از پیگیری تکمیل زمین چمن مصنوعی شهیدجوادی باهماهنگی توسلی،نماینده مردم بهار وکبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی وملاقات با مدیرعامل شرکت توسعه ساخت اماکن ورزشی خبرداد که قرارشد 10تا15میلیاردتومان تخصیص یافته و از اوایل تیر عملیات اجرایی آن آغاز گردد که باتکمیل این طرح،پروژه 15ساله به سرانجام خواهدرسید.
رئیس شورای اسلامی شهر صالح آباد اضافه کرد:در پیگیری کنارگذرغربی نیز مقررشد باتخصیص اعتبار درکیلومتر 22تا28این طرح که درمحدوده وحریم شهر صالح آباد قراردارد انجام، همچنین خسارت کشاورزان در مسیربه قیمت روز کارشناسی دادگستری محاسبه وپرداخت گردد.
جلال بهزاد مقدم،بابیان اینکه طرح  چهار بانده شدن وارتقای جاده صالح آباد به حسن قشلاق به طول 14کیلومتر  نیز مهر ماه سال گذشته توسط اداره کل راه وشهرسازی استان همدان جهت اخذ ماده 23به تهران ارسال شده که امیدواریم با تصویب واختصاص اعتبارات ماده23درسال جاری اقدامات اولیه صورت گیرد.
وی از پیگیری شهر کامیون وساماندهی منطقه مشاغل صنعتی  در 50هکتار خبرداد که مراحل اداری راسپری می کند ونیازمند تصویب کارگروه امور زیربنایی استان است.
که بااجرای این طرح علاوه برساماندهی کارگاههای دوراهی زاغه،شهردار کوشای شهر مهدی سحاب روشن و پرسنل خدوم شهرداری به جد پیگیراین طرح و  ایجاد میدان در دوراهی زاغه جهت اتصال بخش جنوبی وشمالی جاده کرمانشاه ودسترسی صنعتگران و اهالی منطقه هستند.
وی از پیگیری برای ایجاد فرهنگسرا در زمینی به مساحت 500مترمربع خبرداد که کمیته انطباق تایید نموده وآماده واگذاری به اداره فرهنگ وارشاد اسلامی برای احداث فرهنگسراست.
وی افزود:همچنین پیگیر اختصاص سهمیه قیر برای خیابانهای اصلی وبلوار سیدجمال الدین اسدآبادی و  مسائل و مشکلات مربوطه  به مرکز خدمات جامع سلامت شهر صالح آباد  از قبیل افزایش ساعت فعالیت بخش پرستاری بانوان تا ساعت ۸ شب که مقرر شده  بصورت ۲۴ ساعت باشد، وپیگیری تامین رادیو گرافی دندان و تجهیزات آزمایشگاه واجرای فاضلاب هستیم.
وی ضمن قدر دانی از تلاش و مجاهدت  شهردار، مهدی سحاب  روشن  و همکاران و پرسنل  شهرداری که با وفاق و همدلی برای آبادانی شهر تلاش می کنند، از حمایت های امام جمعه و فرمانداران سابق و فعلی  قنبری ونباتی ، خانلر بخشدار   ، فرماندهی حوزه انتظامی بخش و شهر و فرماندهی  حوزه بسیج امام حسن مجتبی علیه السلام  و رئیس حوزه قضایی و همکاری مردم به ویژه خانواده های شهدای عزیز، ایثارگران کمال سپاس را داریم.
بهزاد مقدم اظهارداشت:پیگیری ارتقاء بخش به فرمانداری نیز درحال انجام است که به تایید استانداری رسیده و در وزارت کشور دنبال می شود واز احمد حیدری همشهری گرانقدر که  جهت تهیه طرح توجیهی فرمانداری زحمات زیادی رامتقبل شدند نیز کمال قدر دانی را داریم.
وی درخاتمه ابراز امیدواری کرد:
امیدواریم خداوند توفیق خدمتگزاری بیشتر به مردم فهیم شهر صالح آباد را نصیب ما گرداند با آرزوی سعادت وسلامتی برای ملت ایران به ویژه همشهریان عزیز  .

 

نهم اردیبهشت روز شورا ها ،تجلی حاکمیت مردم بر سرنوشت خویش گرامی باد

روابط عمومی شورای اسلامی صالح آباد
بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com