همدان بارانداز غرب کشور محسوب می‌شود همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : سه شنبه ، 26 تير 1403

Today : Tue, July 16, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  47266 تاریخ انتشار:  1393-04-02 - 05:00 تعداد بازدید:  640
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

مدیرکل جدید حمل‌ونقل و پایانه‌های استان معرفی شد
همدان بارانداز غرب کشور محسوب می‌شود

گزارش ویژه

همدان‌پیام: همواره از استان همدان به عنوان کریدور راه‌های غرب کشور نام برده می‌شود. با توجه به شرایط اقلیمی ‌‌این استان بیش از 95 درصد حمل‌ونقل کالا و مسافر در استان از طریق ناوگان جاده‌ای صورت می‌گیرد.
به همین دلیل توسعه راه‌های استان علاوه بر تسریع رفت‌وآمد و جابه‌جایی مسافر و کالا همچنین انجام تبادلات صنعتی دامی‌ و کشاورزی و خدماتی در درون استان، ارتباط نزدیک با استان‌های مجاور را نیز فراهم می‌کند.
از سوی دیگر استان همدان به دلیل موقعیت خاص جغرافیایی به عنوان پخش‌کننده ترافیک در منطقه غرب کشور به شمار می‌آید.
این مقدمه بخشی از کلیپی بود که روز گذشته در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل حمل‌ونقل و پایانه‌های استان پخش شده که در آن به نقش و جایگاه استان در حمل‌ونقل جاده‌ای پرداخته شده بود.
گودرز محمودی پس از 6 سال سابقه فعالیت در همدان به تهران رفت تا با ارتقای سمت به عنوان مديركل منابع انساني، پشتیبانی و رفاه سازمان راهداري و حمل‌و‌نقل جاده‌اي كشور ادامه فعالیت داشته باشد.
محمودی جای خود را به نصرت‌ا... حیدری مدیری از همین جنس داد که سابقه فعالیت در استان‌هایی چون لرستان و ‌ایلام را دارد.
حمل‌ونقل در استان همدان ریشه‌دار و دیرینه است
‌این مراسم که با حضور اعضای شورای حمل‌ونقل استان، مدیران شرکت‌های حمل‌ونقل کالا و مسافر و نمایندگان برخی از دستگاه‌های اجرایی برگزار شد، معاون حمل‌ونقل سازمان حمل‌ونقل جاده‌ای به عنوان میهمان ویژه در سخنانی اظهار داشت: حمل‌ونقل خدمتی همگانی و جاری است و لازمه توسعه در صنعت کشاورزی، صنعت و خدماتی محسوب می‌شود.
اسماعیل غلامی ‌به وجود سرویس‌های بهداشتی به صورت پراکنده در مسیرها اشاره کرد و گفت: با ‌ایجاد مجتمع‌های رفاهی باید تلاش کنیم که شهروندان زمان و انرژی کمتری در مسیرها تلف کنند.
وی با بیان ‌اینکه حمل‌ونقل در استان همدان ریشه‌دار و دیرینه است، از‌ این استان به عنوان چهارراه حمل‌ونقل در غرب کشور نام برد.
 اعتماد مردم به بخش حمل‌ونقل در استان همدان بالاست
غلامی ‌بر تبیین اهداف اداره حمل‌ونقل تأکید کرد و گفت که در غیر ‌این صورت فعالیت‌ها به بی‌راهه خواهد رفت، در حالی که حمل‌ونقل موضوعی است که باید کرامت انسانی در آن مدنظر قرار گرفته شود.
وی هدف از ‌ایجاد آزادراه و بزرگراه‌ها در کشور را ‌ایمن‌سازی و هموارسازی راه برای رضایت مردم برشمرد و تصریح کرد: ‌اینکه در نوسازی خیلی موفق نیستیم به خاطر وجود تفکراتی از جمله ارزانی سوخت است.
معاون حمل‌ونقل سازمان حمل‌ونقل جاده‌ای گفت: استان همدان در موقعیت طلایی کریدوری قرار دارد که ‌این موضوع می‌تواند سبب رشد موقعیت حمل‌ونقلی استان شود.
غلامی ‌به جایگاه استان در حوزه گردشگری اشاره کرد و گفت: استان همدان بهترین منطقه برای گردشگری در کشور است که اگر به بهترین شکل هدف‌گذاری شود سبب جذب گردشگر خواهد شد.
شایسته‌سالاری، ملاک انتخاب مدیران همدان است
معاون امور عمرانی استانداری همدان نیز در ‌این مراسم، شایسته‌سالاری را مهمترین ملاک و مولفه در انتخاب مدیران ‌این استان دانست و گفت: برخی افراد همواره به انتخاب و معرفی مدیران غیربومی‌حساس بوده و علاقه‌مند هستند که همه مدیران که انتخاب می‌شوند بومی ‌باشند.
در حالی که ‌این دیدگاه چندان مطلوب نیست؛ چرا که باید شایسته‌سالاری مدنظر باشد. می‌توان از نخبه‌های سایر استان‌ها هم استفاده کرد.
محمودرضا عراقی اظهار داشت: همدانی‌ها توانمندی خاصی در جلب و جذب افراد نخبه و شایسته به استان دارند و به واسطه داشتن همین خصلت، دانشمند فرهیخته بوعلی سینا را در همدان ماندگار کردند.
وی تأکید کرد: همانطور که افراد نخبه و شایسته‌ این استان در دیگر مناطق کشور به مردم خدمت ارائه می‌دهند باید از توان مدیران شایسته غیربومی ‌نیز در همدان بهره گرفت.
عراقی، تغییر را لازمه مدیریت دانست و گفت: تغییر موجب رشد و تحول در مجموعه می‌شود.
وی با بیان ‌اینکه حمل‌ونقل محور توسعه است، اظهار داشت: تمامی ‌بخش‌ها برای توسعه و شکوفایی نیازمند استفاده از توان حوزه حمل‌ونقل هستند و بدون حضور ‌این بخش نمی‌توان برنامه‌ای برای پیشرفت ترسیم کرد.  وی همچنین کسب رتبه نخست استان در کاهش فوت ناشی از سوانح جاده‌ای در سال گذشته را بیانگر تعامل مطلوب نهادهای مسئول در بخش راهداری دانست.
همدان به عنوان بارانداز غرب کشور
مدیرکل سابق حمل‌ونقل و پایانه‌های استان همدان نیز در ‌این مراسم اظهار داشت: حمل‌ونقل خدمتی جاری و ساری در بخش کالا و مسافر است و هیچ بخشی را نمی‌توان مثال زد که به حمل‌ونقل نیاز نداشته باشد.
گودرز محمودی با بیان ‌اینکه استان همدان به عنوان بارانداز غرب کشور محسوب می‌شود و حمل‌ونقل در استان ریشه دیرینه دارد.
وی ادامه داد: 15 هزار دستگاه کامیون در استان همدان فعالیت می‌کنند که بخش بسیاری از بار کشور را برعهده دارند.
محمودی با بیان‌ اینکه باید تلاش کنیم هر روز نسبت به روز قبل خدمت بیشتری به مردم ارائه شود از نوسازی ناوگان حمل‌ونقل، استفاده از نرم‌افزار‌های مختلف و فروش بلیت به صورت ‌اینترنتی سخن گفت.
مدیرکل جدید حمل‌ونقل و پایانه‌های همدان نیز در ‌این مراسم اظهار داشت: حمل‌ونقل یک فعالیت خدماتی و اقتصادی محسوب می‌شود، بیش از 90 درصد حمل‌ونقل در کشور زمینی است که ‌این میزان در استان همدان بیش از 95 درصد است.
همچنین سالانه نزدیک ب 9 میلیون تن بار در سطح استان جابه‌جا می‌شود و جالب‌تر ‌اینکه 80 درصد آن به سایر استان‌ها صادر می‌شود و ‌این بیانگر این است که اعتماد مردم به بخش حمل‌ونقل در استان همدان بالاست.
نصرت‌ا... حیدری گفت: حمل‌ونقل مسافران به عنوان پیشانی حمل‌ونقل جاده‌ای در معرض قضاوت مردم قرار دارد؛ بنابراین، برای بهتر شدن ‌این روند تلاش خواهیم کرد.
وی به برنامه‌هایش در حوزه حمل‌ونقل اشاره کرد و از افزایش ‌ایمنی حمل‌ونقل جاده‌ای، ارتقای خدمات به مردم و ارتقای بخش حمل‌ونقل روستایی، ارتقای دانش ترافیکی رانندگان و فرهنگ‌سازی اجرای طرح‌های ‌ایمنی سخن گفت.
گفتنی است، در ‌این مراسم نصرت‌ا... حیدری به عنوان مدیرکل جدید حمل‌ونقل و پایانه‌های استان معرفی و با اهدای لوح و هدایایی از خدمات گودرز محمودی تقدیر شد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com