چشم‌انداز شرکت بیمـه تجـارت نـو در 4 سال‌گذشتـه در یک نگاه همدان پیام
 
 
يكشنبه - 9 بهمن 1401 - شماره 4517
 
امروز : دوشنبه ، 10 بهمن 1401

Today : Sun, January 29, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  115017 تاریخ انتشار:  1399-10-20 - 10:53 تعداد بازدید:  487
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

چشم‌انداز شرکت بیمـه تجـارت نـو در 4 سال‌گذشتـه در یک نگاه

گزارش ویژه

 نیر احمدی- خبرنگار همدان‌پیام: صنعت بیمه کشور در سال‌های اخیر حوادث بسیاری را از سر گذراند. شرکت بیمه تجارت نو با ایده‌های نوآورانه و ارائه محصولات جدید که به‌عنوان مجموعه‌ای جوان در صنعت بیمه فعالیت دارد، با مدیریت بحران‌های بزرگ و کوچک و دستاورد 4 ساله خود توانست سربلند از این فراز و فرودها گذر کند و به‌عنوان یکی از شرکت‌های تشکیل‌دهنده سوپرمارکت مالی بانک براساس گزارش‌های مالی منتشرشده در سایت کدال، در ماه‌های اخیر عملکرد برجسته و مثبتی در بازار سرمایه به خود اختصاص دهد.
مدیرعامل جوان و توانمند شرکت بیمه تجارت نو در گفت‌وگو با همدان‌پیام با اشاره به افزایش سرمایه چشم‌گیر شرکت طی 2 سال گذشته، عنوان کرد: بیمه تجارت نو با روند پیشرفت «بنو» در فرابورس و برنامه‌های این شرکت در راستای کسب سهم بیشتر از بازار صنعت بیمه کشور در 2 سال گذشته تا به امروز تقریباً یک رشد 8 برابری در پرتفوی خود این‌گونه رقم زده است که تا پایان سال 96 پرتفوی شرکت صد میلیارد تومان بود حال امروز حق بیمه تولیدی به 800 میلیارد تومان بالغ شده است.
نیما نوراللهی افزود: همچنین با وجود شیوع ویروس کرونا و مشکلات اقتصادی حاصل از آن که دامنگیر بیشتر بنگاه‌های اقتصادی شده، شرکت توانسته حق بیمه تولیدی خود را از سالجاری تاکنون نسبت به کل سال گذشته افزایش و رشدی 40 درصدی را رقم بزند.
وی نقش مدیران در افزایش کارایی شعبه را امری کلیدی دانسته و بیان کرد: بررسی‌ها نشان داد که در مدت 7 ماهه سالجاری، شعبه سرپرستی همدان شرکت بیمه تجارت نو با 725 درصد رشد در حق بیمه نسبت به مدت مشابه سال گذشته، بالاترین رشد را در بین شعب این شرکت بیمه‌ای ازآن خود کرده است.
نوراللهی افزود: پس از استان همدان، شعبه‌های مشهد و شیراز شرکت بیمه تجارت نو به‌ترتیب با 378 درصد و 318 درصد افزایش در حق بیمه بالاترین میزان شد را در 7 ماهه امسال نسبت به سال گذشته کسب کردند.
مدیریت بیمه تجارت نو اظهار کرد: سهم حق بیمه تولیدی نمایندگان شرکت از 24 درصد در 7 ماهه نخست 1398 در مدت مشابه سالجاری به 37 درصد رسید که بی‌شک این مسأله گویای توسعه کیفی شبکه نمایندگان این شرکت بیمه‌ای در کنار توسعه کمی است.
مدیرعامل شرکت بیمه تجارت نو یکی از شاخص‌های مهم در بازار سرمایه را گزارش‌های دقیق مالی عنوان کرد و گفت: شاخص بعدی که اهمیت بالایی دارد نسبت خسارت در صنعت بیمه است.
در 6 ماهه اول سالجاری که تقریباً تمامی شرکت‌های بیمه آمارهای خود را در کدال قرار می‌دهند با نرخ 23 درصد، جزو شرکت‌های دارای پایین‌ترین نسبت خسارت هستیم که در نوع خود با توجه به گستره انواع خدمات بیمه‌ای ارائه شده، بهترین شرکت بیمه‌ای از این نظر به‌شمار می‌رویم.
وی در ادامه افزود: شاخص بعدی نرخ بازده دارایی شرکت تجارت نو است که «بنو» با 14 درصد در سال 98 بالاترین نرخ را از خود به جای گذاشت. در رتبه بعد بیمه پاسارگاد با 7 درصد و پس از آن سایر شرکت‌ها هستند که بین یک تا 2 درصد نرخ بازده دارایی داشته‌اند.
نوراللهی اظهار کرد: بیمه تجارت نو از بدو تأسیس تا امروز در تلاش بوده با بهره‌مندی از دانش و تخصص کارکنان و استفاده از پیشرفته‌ترین فناوری‌های موجود در قالب یک شرکت دانش‌بنیان، خلاق و پاسخگو همواره انتخاب ویژه بیمه‌گذاران بزرگ کشور باشد.
وی تأکید کرد: هدف‌گذاری تجارت نو این است که با خلق مزیت‌های ویژه، بهره‌مندی از تجربیات جهانی و الگوهای مشتری‌مداری در فرایند اخذ پوشش بیمه‌ای، ضمن ارائه طرح‌های روز بیمه‌ای جهت رفع کاستی‌های موجود این صنعت با ایجاد اطمینان در بیمه‌گذاران محترم به‌ویژه در پرداخت سریع و کامل خسارت تکیه‌گاهی محکم برای روزهای آتی آنها باشد.
مدیرعامل بیمه تجارت نو با اشاره به روند رشد شرکت در فروش بیمه نامه، بیان کرد: یکی از مزیت‌های رقابتی شرکت بیمه تجارت نو استقرار کمیته سرمایه‌گذاری در داخل شرکت است که با فعالیت درست در بازار سرمایه توانست شرکت را بر درآمد خوبی در حوزه سرمایه‌گذاری در بورس برساند.
بر این نحو که سهام «نبو» در بازار پایه با نوسان 3 درصد معامله می‌شد که پس از ارتقای بازار دوم فرابورس با دامنه 5 درصد درحال معامله است که این امر سرعت پیشرفت مجموعه را بیشتر کرد.
نوراللهی با تأکید بر افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها، گفت: بیمه تجارت نو از حیث دارایی پیشرفت‌های بسیاری داشته است، افزود: شرکتی که با پرتفوی 5-4 میلیارد تومانی و یک ساختمان در میرداماد تهران و 120 میلیارد تومان در حساب بانکی کار خود را به‌طور جدی آغاز کرد، ساختمان ارزشمندی به‌عنوان ساختمان مرکزی بیمه تجارت نو خریداری شده است و علاوه‌بر آن یک ساختمان هفت طبقه در مشهد، یک ساختمان ارزشمند در اراک و یک ساختمان در بوشهر خریداری و چند مورد سرمایه‌گذاری در منطقه شمال کشور انجام شده که این پروژه‌ها در زمان فعلی بیش از 200 درصد ارزش افزوده دارد. البته با تجدید ارزیابی بتوانیم سال آینده سرمایه را تا 2 هزار میلیارد تومان افزایش دهیم.
مدیرعامل بیمه تجارت نو درباره برنامه‌های آینده شرکت اظهار کرد: امروز بیمه تجارت نو 800 میلیارد تومان فروش بیمه‌نامه دارد، که تا پایان سال این عدد به  هزار و 200 میلیارد تومان خواهد رسید.
وی گفت: بیمه‌گذاران ما طیف گسترده‌ای از بنگاه‌های اقتصادی و بنگاه‌های حاکمیت هستند. به‌طور مثال شرکت خودروسازی سایپا خودروهای صفر خود را به بیمه تجارت نو واگذار می‌کند. جامعه نخبگان کشور امروز بیمه تجارت نو را انتخاب کرده و از خدمات بیمه‌ای ارائه شده آن استفاده‌ می‌کنند. هم‌اکنون مجموعه وزارت علوم به‌همراه 14 دانشگاه کشور از خدمات ما بهره‌مند هستند. وزارت راه و شهرسازی، سازمان راهداری کل کشور، پزشکی قانونی، کانون وکلا، شرکت انتقال گاز و ده‌ها شرکت و ارگان مهم کشور از خدمات بیمه‌ای تجارت نو استفاده می‌کنند.
نوراللهی با بیان اینکه ارائه خدمات مطلوب به بیمه‌گذاران از اهداف عالی بیمه تجارت است در پایان گفت: امروز بیمه تجارت نو برند شناخته‌شده‌ای است که به‌عنوان مجموعه‌ای جوان با تیم پویا و پرتلاش ضمن برنامه‌ریزی و ارائه طرح‌های نو، پرتفوی خوب، اهداف ترسیم شده و همکاری مثبت با مدیریت صحیح همچنان بر مدار رشد و ترقی باقی‌مانده و با کسب رتبه یک در شاخص‌های مهم مالی توانسته قله‌های موفقیت را یکی پس از دیگری فتح کند و این جایگاه را حفظ خواهد کرد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com