احداث نخستین پارک موضوعی غرب کشور در شهر بهار همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : پنجشنبه ، 24 خرداد 1403

Today : Thu, June 13, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  132381 تاریخ انتشار:  1402-03-11 - 09:22 تعداد بازدید:  592
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

عملیات اجرایی پروژه های عمرانی شاخص شهرداری بهار آغاز شد
احداث نخستین پارک موضوعی غرب کشور در شهر بهار

نویسنده : نیلوفربهرمندنژاد

گزارش ویژه


افزایش 4/5 برابری بودجه شهرداری بهار
 


 کلنگ آغاز عملیات اجرایی نخستین پارک موضوعی غرب کشور به مساحت ۳ونیم هکتار با حضور فرماندار ،شهردار ، نماینده مردم بهار و کبودراهنگ، امام جمعه ،مسئولان استانی، شهرستانی و حضور پر شور مردم بهار در بلوار کشاورز بر زمین زده شد.

 روی خوش پروژه های شاخص پس از ۲۰سال

پس از ۲۰سال پروژه های شاخص در شهر بهار دوباره به چرخه اجرا بازگشت، روز گذشته کلنگ آغاز عملیات اجرایی سه پروژه شاخص در شهر بهار با حضور مسولین استانی و شهرستانی زمین زده شد.

این پروژه ها شامل ساماندهی ورودی شهر از محور بلوار کشاورز، پارک موضوعی غرب کشور و ساماندهی بلوار سی متری شهید بهشتی است، این پروژه ها با اعتباری بالغ بر۱۵۰میلیارد ریال اجرا خواهد شد.

پروژه پارک موضوعی شامل زیست شبانه  اقتصاد ،کودکان ،جوانان ،ورزش و خانواده است که هر کدام بنا به ساختار و کاربرد ،مبلمان و مصالح مورد نظر به کار گرفته خواهد شد.

 اقدامات شهرداری بهار قابل تحسین است

مدیر کل دفتر امور شهری استانداری نیز در این آئین گفت: بهار بعنوان دروازه ورود به پایتخت تاریخ و تمدن نقش عمده و بسزایی درجذب گردشگر و معرفی استان همدان دارد که این موقعیت استراتژیک شهرستان بهار را می‌رساند.

محمد قدیمی خاطرنشان کرد: نخستین وظیفه شهرداری، ساماندهی ورودی شهر است که شهردار بهار از همان روزی که در این شهر مستقر شدند با هماهنگی مدیریت شهری و شورای شهر توانستند کلنگ زنی پروژه‌های مربوط به این شهر را آغاز کردند که قابل تحسین است.

 اولویت با پروژه های بالای ۲۰درصد

وی عنوان کرد: ما در سال جدید اعتبارات را براساس پروژه‌هایی که شهرداری‌ها تعیین کرده‌اند، به اتمام می‌رسانیم و پروژه هایی که بالای 20درصدپیشرفت فیزیکی داشته باشند واز طرفی دیگر این پروژه‌ها تاریخ اتمام داشته باشند را در اولویت قرار می‌دهیم.

قدیمی با تأکید به اینکه اتمام این پروژه یکی از مهم ترین ملاک های ارزیابی است،گفت: همراهی و همکاری مردم بهار زبانزد است و این شهروندان هستند که جزو سرمایه‌های اصلی شهر به شمار می‌آیندو امید است که بتوانیم درخواست‌های مردم را بیشتر از توانی که داریم بتوانیم برآورده کنیم.

  از ۲۰به۸۵میلیارد رسیدیم

در ادامه این  آئین سعید ماهری رئیس شورای شهر بهار با اعلام اینکه بودجه امسال این شهرداری حدود ۴و نیم برابر افزایش داشته است ،از مجموعه اقدامات قابل توجه شهرداری در 2 سال گذشته برای مردم گزارش داد و از افزایش بودجه از ۲۰ میلیارد به ۸۵ میلیارد تومان باهدف پیشبرد اهداف توسعه و تقویت خدمات شهری خبرداد،که به گفته وی نشان از فعالیت و کیفیت خدمت شهرداری در این مدت بوده است.

 مدیریت شهری مصمم به تقویت خدمات

شهردار بهار نیز در ادامه این آئین شهرداری را یک نهاد عمومی با مسئولیت مدیریت و اداره شهرها دانست و گفت: شهرداری تنها ارگانی است که باید به مدیریت درآمد و هزینه بپردازد و در بسیاری از موارد با وجود اینکه فقط هزینه می‌کند و درآمدی حاصل نمی‌شود؛ اما موظف و مصمم به ارائه خدمات مورد نیاز به شهروندان است.

 تلاش برای استاندارد سازی سرانه های شهری

شاهین فرجی تأکید کرد: امروز وعده شهرداری محقق شده است و تمام تلاش این است که بتوان سرانه های شهری را به استاندارد رساند، زیرا زمانی که  ساختمان‌های مسکن مهر را می‌سازیم باید در کنار آن هم به فکر ایجاد سرانه‌های شهری،فرهنگی و از همه مهمتر گسترش فضای سبز برای شهروندان باشیم که با ایجاد زیرساخت‌های مناسب و ساماندهی ورودی‌ها می‌تواند نگاه و دید همگان را نسبت به این شهر تغییر دهد.

تملک و تخریب ملک مانع سپس اجرای تعریض و بازگشایی بلوار کشاورز

وی با اشاره به اینکه امروز شهرداری مصمم است که پروژه‌ها را برای شهروندان به اتمام برساند، افزود: تملک این پارک فرامنطقه‌ای از  سه ماه گذشته انجام شده و امروز کار اجرایی این پروژه با همت سایر همکارانم کلنگ‌زنی شد که این پارک شامل بخش‌های متفاوت و جذاب است که با معماری و المان‌های مختلف از یکدیگر جدا می‌شوند.

 افزایش سرانه فضای سبز هر شهروند به ۲متر

شهردار بهار اضافه کرد: با توجه به اینکه سرانه فضای سبز برای هر شهروند 4/5 مترمربع تعیین شده است در صورتی که باید طبق استاندارد این سرانه  9 مترمربع باشد که با اجرای این پارک و ساماندهی ورودی شهر میتوان نوار سبزی را ایجاد کرد که به ازای هر شهروند سرانه 2 متر افزایش پیدا خواهد کرد از همین رو این امر می‌تواند بر سلامت، رفاه و آسایش شهروندان در هر رده سنی که قرار  دارند تأثیر بسزایی داشته باشد.

 سامانی برای ورودی بهار

وی با اشاره به نابسامانی ورودی شهر بهار گفت: ساماندهی ورودی شهر بهار از سمت جاده کرمانشاه از خواسته‌ها و مطالبات مردم است که با سیاستگذاری شورای شهر، شهرداری بهار این پروژه را آغاز می‌کند و طرح جامع و کاملی برای ورودی شهر تعریف شده که به زیبایی شهر و جذب گردشگر کمک خواهد کرد.

فرجی در ادامه با بیان اینکه پروژه‌های مختلف شهری را براساس نیاز مردم تعریف کرده‌ایم، گفت: پروژه‌هایی می‌توانند برای مردم اثر گذار باشند که دارای کیفیت و زمان آغاز و پایان آن‌ها مشخص باشد، بنابراین ورودی هر شهر نشان دهنده قدمت و عظمت آن شهر است.

 آنچه قرار است اجرا شود

ساماندهی ورودی شهر بهار (بلوار کشاورز) شامل تملک، تعریض، بازگشایی، احداث نوار سبز و کندرو، ساماندهی بلوار شهید بهشتی شامل هدایت آب‌های سطحی، پیاده رو سازی، اصلاح معبر و ساماندهی رفیوژ وسط و آسفالت ریزی از دیگر پروژه‌های عمرانی  سال1402 است که اجرا خواهد شد.

 بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com